TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се претставил дека е од кабелска, па влегол дома и ја нападнал – Кога се појавил сопругот, побегнал

ММС - 23.09.2021

Вчера во 12.37 часот во СВР Куманово, З.М.(33) од Куманово пријавила дека околу 12.27 часот во нејзиниот дом била нападната од едно лице, информираат од МВР. Според пријавеното, лицето се претставило дека е од кабелска телевизија и побарало да ...

Маж и жена нападнати во Куманово - лажно се претставил, па им влегол дома

Press24 - 23.09.2021

33-годишната З.М. од Куманово пријавила во полиција дека вчера во околу 12:27 часот во нејзиниот дом била нападната од едно лице. Според пријавеното, лицето се претставило дека е од кабелска телевизија и побарало да наплати сметки, а кога влегла да ...

Кумановка нападната и ограбена во сопствениот дом од вооружен крадец

Кумановски м. - 23.09.2021

Вистинска драма вчера се случила во дом на триесет и три годишна кумановка откако лице претставувајќи се како вработено во кабелска телевизија, ја нападнало и ограбило. Притоа физички се пресметал и со нејзиниот сопруг, а бегајќи го загубила ...

Кумановка нападната и ограбена во сопствениот дом од вооружен крадец

Република - 23.09.2021

Вистинска драма вчера се случила во дом на триесет и три годишна кумановка откако лице претставувајќи се како вработено во кабелска телевизија, ја нападнало и ограбило. Притоа физички се пресметал и со нејзиниот сопруг, а бегајќи го загубила ...

Маж и жена нападнати во Куманово – лажно се претставил, па им влегол дома

Либертас - 23.09.2021

Триесет и тригодишна жена со иницијали З.М. од Куманово пријавила во полицијата дека била нападната во нејзиниот дом од едно лице. Според пријавеното, лицето се претставило дека е од кабелска телевизија и побарало да наплати сметки, а кога влегла да ...

Се претставил дека е од кабелска телевизија и ја нападнал во нејзиниот дом

Локално - 23.09.2021

МВР информира дека 33-годишна жена со иницијали З.М. од Куманово пријавила во СВР дека била нападната во нејзиниот дом од едно лице. Според полицијата, лицето се претставило дека е од кабелска телевизија и побарало да наплати сметки, а кога влегла ...

Вооружен напаѓач се претставил како инкасатор, нападнал млада жена

Скопје инфо - 23.09.2021

На 22.09.2021 во 12.37 часот во СВР Куманово, З.М.(33) од Куманово пријавила дека околу 12.27 часот во нејзиниот дом била нападната од едно лице. Според пријавеното, лицето се претставило дека е од кабелска телевизија и побарало да наплати сметки, а ...

Лажен инкасатор нападнал кумановка во нејзиниот дом

Kumanovo News - 23.09.2021

Млада жена од Куманово вчера била нападната од едно лице, кое се претставило дека е вработен како инкасатор во кабелска телевизија. Во тој момент наишол нејзиниот сопруг и настанала физичка пресметка, по што натрапникот почнал да бега.

Kумановчанка нападната од лице кое ѝ се претставило дека е од кабелска телевизија

Н.Македонија - 23.09.2021

Триесет и тригодишна жена со иницијали З.М. од Куманово пријавила во полицијата дека била нападната во нејзиниот дом од едно лице. Според пријавеното, лицето се претставило дека е од кабелска телевизија и побарало да наплати сметки, а кога влегла да ...

Се претставил дека е од кабелска, па влегол дома и ја нападнал

Слободен Печат - 23.09.2021

Вчера во 12.37 часот во СВР Куманово, З.М.(33) од Куманово пријавила дека околу 12.27 часот во нејзиниот дом била нападната од едно лице, информираат од МВР. Според пријавеното, лицето се претставило дека е од кабелска телевизија и побарало да ...

Ужас во Куманово: Жена нападната од лик кој и влегол дома претставувајќи се дека е од кабелска телевизија

Скопје1 - 23.09.2021

Триесет и тригодишна жена со иницијали З. М. од Куманово пријавила во полицијата дека била нападната во својот дом од едно лице. Според пријавеното, лицето се претставило дека е од кабелска телевизија и побарало да наплати сметки, а кога влегла да ...

Лице кое се претставило дека е од кабелска нападнало кумановка во нејзиниот дом

Фактор - 23.09.2021

Сопружници од Куманово пријавиле во полиција дека ги нападнало лице кое лажно се претставило. З.М.(33) од Куманово пријавила дека едно лице ја нападнало во нејзиниот дом. Лицето се претставило дека е од кабелска телевизија и побарало да наплати ...

Лажно се претставил дека е од кабелска телевизија и нападнал жена

МКД - 23.09.2021

Триесет и тригодишна жена со иницијали З.М. од Куманово пријавила во полицијата дека била нападната во нејзиниот дом од едно лице. Според пријавеното, лицето се претставило дека е од кабелска телевизија и побарало да наплати сметки, а кога влегла да ...

Кумановчанка нападната од лице кое влегло во нејзиниот дом откако се претставил дека е од кабловска телевизија

MakPress - 24.09.2021

Вчера во 12:37 часот во СВР Куманово, З.М.(33) од Куманово пријавила дека околу 12:27 часот во нејзиниот дом била нападната од едно лице. Според пријавеното, лицето се претставило дека е од кабелска телевизија и побарало да наплати сметки, а кога ...

Приведен разбојник во Куманово

ТВ21 - 23.09.2021

На 22.09.2021 година во 16.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ф.С.(40) од Куманово поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

Приведен разбојник во Куманово

24Инфо - 23.09.2021

На 22.09.2021 година во 16.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ф.С.(40) од Куманово поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „разбојништво”.

Приведен разбојник во Куманово

Кумановски м. - 23.09.2021

Четириесетгодишен кумановец вчера бил приведен под сомнение дека сторил кривично дело разбојништво. На 22.09.2021 година во 16.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ф.С.

Приведен разбојник во Куманово

Нова ТВ - 23.09.2021

Полициски службеници од СВР Куманово вчера во 16.30 часот, го лишиле од слобода Ф.С.(40) од Куманово осомничен за сторено кривично дело „разбојништво“. – На 21.09.2021 година на улица „Индустриска“ тој со уште едно лице физички го нападнале С.П.

Приведен разбојник во Куманово

Centar - 23.09.2021

На 22.09.2021 година во 16.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ф.С.(40) од Куманово поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

Уапсен разбојникот кој нападна и ограби кумановец на „Индустриска“

Kumanovo News - 23.09.2021

Полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ф.С.(40) од Куманово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“. На улица „Индустриска“ тој со уште едно лице физички го нападнале С.П.

Приведен разбојник во Куманово

Опсервер - 23.09.2021

– Полициски службеници од СВР Куманово вчера во 16.30 часот, го лишиле од слобода Ф.С.(40) од Куманово осомничен за сторено кривично дело „разбојништво“. – На 21.09.2021 година на улица „Индустриска“ тој со уште едно лице физички го нападнале С.П.

Приведен разбојник во Куманово

Курир - 23.09.2021

На 22.09.2021 година во 16.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ф.С.(40) од Куманово поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

Приведен разбојник во Куманово

MakPress - 23.09.2021

На 22.09.2021 година во 16.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ф.С.(40) од Куманово поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.