TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

У21: Трајковски освои сребро на Европското првенство во карате

MakPress - 12.02.2024

Македонскиот каратист Витомир Трајковски го освои вечерва сребрениот медал во категоријата до 84 килограми на завршниот ден од Европското првенство за кадети, јуниори и помлади сениори чиј домаќин беше грузискиот главен град Тбилиси.

Витомир Трајковски од „Макпетрол“ освои сребро на Европското карате-првенство

Црнобело - 11.02.2024

Сребрен медал за Витомир Трајковски од „Макпетрол“ на Европското карате-првенство што од 9 до 11 февруари се одржа во Тбилиси, Грузија. Претставникот на скопскиот клуб е единствениот член на македонската репрезентација што на шампионатот се закити ...

Сребрен медал за Витомир Трајковски на Европското првенство, не е поразен, но тоа се правилата

IPON - 11.02.2024

Сребрен медал за Витомир Трајковски на Европското првенство, не е поразен, но тоа се правилата 11/02/2024 26 Витомир Трајковски е европски карате вицешампион . Витомир Трајковски го освои сребрениот медал на Европското првенство за кадети, јуниори и ...

Витомир Трајковски пред финалето: Со тренерите ги анализираме слабите точки на противникот и ќе дадам се од себе!

IPON - 11.02.2024

Витомир Трајковски пред финалето: Со тренерите ги анализираме слабите точки на противникот и ќе дадам се од себе! 11/02/2024 1 Херојот на македонското карате на Европското првенство за кадети, јуниори и У-21, Витомир Трајковски, кој денес попладне ...

Финале за македонскиот каратист Витомир Трајковски на Европското првенство во Тбилиси

Слободен Печат - 10.02.2024

На Европското првенство за кадети, јуниори и помлади сениори У21 во карате кое се одржува во Тбилиси , Грузија македонскиот репрезентативец Витомир Трајковски во категоријата У21 обезбеди финале по победата против Халил Салиловиќ од Босна и ...

Каратистот Витомир Трајковски ќе се бори злато на младинското ЕП

Екипа - 10.02.2024

На Европското првенство за кадети, јуниори и помлади сениори У21 нашиот репрезентативец Витомир Трајковски во категоријата У21 обезбеди финале по дуелот со босанецот Халил Салиловиќ со резултатат 2-1 за Витомир.

Каратистот Витомир Трајковски ќе се бори за златото на Европското првенство во Тбилиси

Sport 1 - 10.02.2024

На Европското првенство за кадети, јуниори и помлади сениори У21 што се одржува од 9-11 февруари во Тбилиси, Грузија, македонскиот репрезентативец во категоријата У21, борби -84 кг. Витомир Трајковски обезбеди финале по дуелот со Халил Салиловиќ од ...

Витомир Трајковски е херојот на ЕП во карате – ќе се бори за златниот медал

IPON - 10.02.2024

Витомир Трајковски е херојот на ЕП во карате – ќе се бори за златниот медал 10/02/2024 25 Витомир Трајковски е јунакот на македонското карате на Европското првенство во Тбилиси, Грузија. Трајковски се пласира во финалето во категоријата до 84 ...

У21: Каратистот Трајковски обезбеди финале на ЕП во Грузија

Во Центар - 10.02.2024

Македонскиот каратист Витомир Трајковски се пласираше денеска во финалето во категоријата до 84 килограми на Европското првенство за кадети, јуниори и помлади сениори У21 што се одржува во грузискиот главен град Тбилиси.

Витомир Трајковски утре ќе се бори за злато на ЕП за младинци

SportSport - 10.02.2024

На Европското првенство во катаре за кадети, јуниори и помлади сениори У21 што се одржува од 9-11 февруари во Тбилиси, Грузија нашиот репрезентативец во категоријата У21, борби -84 кг. Витомир Трајковски, обезбеди финале.

У21: Каратистот Трајковски обезбеди финале на ЕП во Грузија

Бриф - 10.02.2024

Македонскиот каратист Витомир Трајковски се пласираше денеска во финалето во категоријата до 84 килограми на Европското првенство за кадети, јуниори и помлади сениори У21 што се одржува во грузискиот главен град Тбилиси.

У21: Каратистот Трајковски обезбеди финале на ЕП во Грузија

ТВ21 - 10.02.2024

Македонскиот каратист Витомир Трајковски се пласираше денеска во финалето во категоријата до 84 килограми на Европското првенство за кадети, јуниори и помлади сениори У21 што се одржува во грузискиот главен град Тбилиси.

Македонскиот каратист Витомир Трајковски обезбеди финале на ЕП во Грузија

Курир - 10.02.2024

Македонскиот каратист Витомир Трајковски се пласираше денеска во финалето во категоријата до 84 килограми на Европското првенство за кадети, јуниори и помлади сениори У21 што се одржува во грузискиот главен град Тбилиси.

У21: Каратистот Трајковски обезбеди финале на ЕП во Грузија

MakPress - 11.02.2024

Македонскиот каратист Витомир Трајковски се пласираше денеска во финалето во категоријата до 84 килограми на Европското првенство за кадети, јуниори и помлади сениори У21 што се одржува во грузискиот главен град Тбилиси.

Македонскиот каратист Витомир Трајковски обезбеди финале на ЕП во Грузија

Спортклуб - 11.02.2024

Македонскиот каратист Витомир Трајковски се пласираше денеска во финалето во категоријата до 84 килограми на Европското првенство за кадети, јуниори и помлади сениори У21 што се одржува во грузискиот главен град Тбилиси.

Трајковски непоразен, но освои сребро на ЕП во Грузија

SportSport - 11.02.2024

Младиот македонски каратист Витомир Трајковски го освои сребрениот медал на Европското првенство за кадети, јуниори и У-21 во Тбилиси, Грузија, откако финалето со Ерменецот Гор Нерсисјан дуелот заврши 3-3, но, правилото прв освоен поен беше против ...

Витомир Трајковски од „Макпетрол“ освои сребро на Европското карате-првенство

Бизнис Вести - 11.02.2024

Сребрен медал за Витомир Трајковски од „Макпетрол“ на Европското карате-првенство што од 9 до 11 февруари се одржа во Тбилиси, Грузија. Претставникот на скопскиот клуб е единствениот член на македонската репрезентација што на шампионатот се закити ...

Витомир Трајковски од Макпетрол освои сребро на Европското карате-првенство

МКД - 11.02.2024

Сребрен медал за Витомир Трајковски од „Макпетрол“ на Европското карате-првенство што од 9 до 11 февруари се одржа во Тбилиси, Грузија. Претставникот на скопскиот клуб е единствениот член на македонската репрезентација што на шампионатот се закити ...

Сребрен медал за Витомир Трајковски на Европското првенство во карате

Курир - 11.02.2024

Витомир Трајковски го освои сребрениот медал на Европското првенство за кадети, јуниори и У-21 во Тбилиси, Грузија, откако финалето со Ерменецот Гор Нерсисјан заврши 3-3. Но, правилото прв освоен поен беше против него.