TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дуа Липа со една фотографија на Инстаграм успеа да налути илјадници Срби (ФОТО)

Канал5 - 18.02.2020

Дуа Липа успеа да разгневи илјадници Срби со една фотографија, објавена на Инстаграм. Британската пејачка, со потекло од Албанија, објави фотографија на која се гледа двоглавиот орел и државата Косово и им честита на косовците 12 години независност.

Дуа Липа му честиташе Ден на независноста на Косово, па предизвика бурни реакции кај Србите

Точка - 18.02.2020

Дуа Липа (24), британската пејачка со албанско потекло, го честитала Денот на независноста на самопрогласената република Косово. Овој нејзин потег предизвика лавина негативни коментари од Србите.