TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По одронот на карпата на плажа во Закинтос, на туристите им е забранет приод: Грците и претходно предупредувале на ...

Точка - 14.09.2018

Локалните медиуми пренеле изјава на очевидци дека голема карпа паднала во морето и создала голем бран кој ги потопил малите бродови. Крајбрежната страна на Закинтос соопштила денес дека популарната плажа Навагио на тој остров би можела да биде ...

Познатата плажа на Закинтос затворена за туристи по одронот на камења

Кајгана - 14.09.2018

Крајбрежната стража на Закинтос, денеска соопшти дека популарната плажа Навагио на овој остров, ќе биде официјално затворена за јавноста од денеска. Тие пренесуваат дека на сите видови на пловни објекти, им е забрането да и приоѓаат на оваа плажа.

(Видео) Повторно отворена плажата на Закинтос по одронот

Макфакс - 14.09.2018

Крајбрежната стража на Закинтос соопшти дека денеска популарната плажа Навагио на островот ќе биде отворена за јавноста. Тие најавија дека на сите видови пловни објекти ќе им биде забрането да се приближуваат или усидруваат крај брегот, пренесе ...

Видео: Туристите во паника, одрон на плажа на Закинтос

Канал5 - 14.09.2018

Најмалку седум луѓе се повредени при одрон на карпа на популарна плажа на островот Закинтос воп Грција. Одронот се случил на популарната плажа Навагио на западниот дел на островот Закинтос.

Се сруши карпа на Navagio, најпопуларната плажа на Закинтос (видео)

Црнобело - 14.09.2018

Британски туристи кои летуваа на Закинтос сведочеа на страшен настан, во кој беа повредени 7 лица, вклучувајќи и две дечиња. Ненадејно се сруши мал дел од карпите на Navagio плажата, најпопуларната и една од најубавите на Закинтос.

Одрон на карпа на популарната грчка плажа, има повредени (ВИДЕО)

МКД - 13.09.2018

На популарната плажа Навагио, на грчкиот остров Закинтос дошло до одрон, јавија локалните медиуми. Најмалку три лица се повредени и однесени во локалната болница. Дел од карпата се одронил од карпестиот ѕид висок 200 метри претпладнето додека на ...

Паника на плажа во Грција , се одрона карпа , има повредени (ВИДЕО)

Канал5 - 13.09.2018

На популарната плажа Навагио на грчкиоот остров Законтос се одрона карпа . Најмалку три лица се повредени и пренесени во локалната болница. карпата се одронала претпалдне кога на плажата имало голем број туристи.

Драма на Закинтос: Одрон на популарната плажа, туристка тешко повредена од карпата, бродовите потопени, се трага по ...

Сител - 13.09.2018

Најмалку една жена е повредена, а се стравува дека тројца исчезнале кога се одронала карпа на популарната плажа на островот Закинтос, соопштија грчките власти. Припадниците на крајбрежната служба се обидуваат да утврдат дали има исчезнати.

Се одрони карпа на позната плажа во Закинтос и повреди неколку лица (ВИДЕО)

ТВ21 - 13.09.2018

На популарна плажа на островот Закинтос, денеска дојде до одрон на карпа која што повреди неколку лица. Меѓу тројцата повредени е една туристка од странство. Сите биле пренесени во најблиската болница.

Драма на најегзотичната плажа на Закинтос: Карпа падна врз туристи – превртени бродови и многу повредени

Вечер - 13.09.2018

Се одронал дел од карпата од висина на 200 метри на плажата Навајо, која е достапна само по морски пат. Таа е една од главните атракции на островот заради природата и старите остатоци од брод кој тука се заринкал и според кој плажата и го добила ...

Полесно повредени туристи при пад на карпа на плажа на Закинтос

Локално - 13.09.2018

Тројца туристи се здобиле со полесни повреди кога претпладнево на популарната плажа „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос од непознати причини почнале да паѓаат карпи од голема височина, предизвикувајќи големи бранови кои ги превртеле чамците и ...

Одрон на плажата Навагио на Закинтос, има повредени

Точка - 13.09.2018

34-годишна туристка е повредена кога дошло до одрон на карпа на популарната плажа на островот Закинтос, соопштиле грчките власти. Во инцидентот нема исчезнати. Припадниците на крајбрежната стража соопштиле дека една странска државјанка е повредена и ...

Одрон на плажа на познато грчко летувалиште, има повредени и исчезнати, нема информации за Македонци

Скопје инфо - 13.09.2018

Најмалку три лица беа повредени денеска кога дојде до одрон на карпа на популарната плажа на островот Закинтос, објавија грчките власти. Припадниците на крајбрежната служба, исто така, бараат исчезнати лица, објавија грчките медиуми.

ДРАМА НА ЗАКИНТОС: Се одрони карпа на најпознатата плажа покрај туристи

MTM - 13.09.2018

Една туристка е повредена кога се одронила карпа на позната плажа на островот Закинтос, Навагио, но нема исчезнати, соопштуваат грчките власти. Официјални лица од пристаништето соопштија дека плажата е евакуирана и дека било забрането бродови да се ...

(Видео) Повторно отворена плажата на Закинтос по одронот

Точка - 14.09.2018

Крајбрежната стража на Закинтос соопшти дека денеска популарната плажа Навагио на островот ќе биде отворена за јавноста. Тие најавија дека на сите видови пловни објекти ќе им биде забрането да се приближуваат или усидруваат крај брегот, пренесе ...

ВИДЕО: Одрон на карпа на популарната грчка плажа, има повредени

Шеталиште - 13.09.2018

На популарната плажа Навагио, на грчкиот остров Закинтос дошло до одрон, јавија локалните медиуми. Најмалку три лица се повредени и однесени во локалната болница. Дел од карпата се одронил од карпестиот ѕид висок 200 метри претпладнето додека на ...

Паѓале карпи на најпопуларната плажа на Закинтос: Повредени се туристи- еве ги деталите

Курир - 13.09.2018

Тројца туристи се здобиле со полесни повреди кога претпладнево на популарната плажа „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос од непознати причини почнале да паѓаат карпи од голема височина, предизвикувајќи големи бранови кои ги превртеле чамците и ...

Одрон на плажа на познато грчко летувалиште, има повредени и исчезнати

МК News - 13.09.2018

Најмалку три лица беа повредени денеска кога дојде до одрон на карпа на популарната плажа на островот Закинтос, објавија грчките власти. Припадниците на крајбрежната служба, исто така, бараат исчезнати лица, објавија грчките медиуми.

Се урна карпа на плажата Навагио на Закинтос

Тера - 14.09.2018

На популарната плажа Навагио, на грчкиот остров Закинтос дошло до одрон. Најмалку три лица се повредени и однесени во локалната болница. Дел од карпата се одронил од карпестиот ѕид висок 200 метри претпладнето додека на плажата имало бројни туристи.

ВИДЕО: Полесно повредени туристи при пад на карпа на плажа на Закинтос

А1 On - 13.09.2018

Тројца туристи се здобиле со полесни повреди кога претпладнево на популарната плажа „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос од непознати причини почнале да паѓаат карпи од голема височина, предизвикувајќи големи бранови кои ги превртеле чамците и ...

Одрон на плажа на познато грчко летувалиште, има повредени и исчезнати

OhridNews - 13.09.2018

Најмалку три лица беа повредени денеска кога дојде до одрон на карпа на популарната плажа на островот Закинтос, објавија грчките власти. Припадниците на крајбрежната служба исто така бараат исчезнати лица, објавија грчките медиуми.

Полесно повредени туристи при пад на карпа на плажа на Закинтос

Н.Македонија - 13.09.2018

Тројца туристи се здобиле со полесни повреди кога претпладнево на популарната плажа „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос од непознати причини почнале да паѓаат карпи од голема височина, предизвикувајќи големи бранови кои ги превртеле чамците и ...

ВИДЕО: Полесно повредени туристи при пад на карпа на плажа на Закинтос

ТВ21 - 13.09.2018

Тројца туристи се здобиле со полесни повреди кога претпладнево на популарната плажа „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос од непознати причини почнале да паѓаат карпи од голема височина, предизвикувајќи големи бранови кои ги превртеле чамците и ...

Одрон на плажа на Закинтос, има повредени!

+инфо - 13.09.2018

Во акцијата за спасување и пронаоѓање на евентуално исчезнати лица на популарната плажа на Закинтос, учествува пожарникари заедно со куче за спасување. Тројца туристи се здобиле со полесни повреди кога претпладнево на популарната плажа „Навагио“ на ...

Полесно повредени туристи при пад на карпа на плажа на Закинтос

Фокус - 13.09.2018

Тројца туристи се здобиле со полесни повреди кога претпладнево на популарната плажа „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос од непознати причини почнале да паѓаат карпи од голема височина, предизвикувајќи големи бранови кои ги превртеле чамците и ...

Одрон на плажа на Закинтос, има повредени!

Слободен Печат - 13.09.2018

Според грчките медиуми, повредени се тројца туристи, додека пак специјалниот Секретаријат за справување со кризи на Министерството за дигитална политика на Грција, преку официјалниот Твитер профил соопшти дека „со возило на брза помош била пренесе ...

ВИДЕО: Драма на плажа - карпа падна врз туристика на омиленото летувалиште на Македонците

Press24 - 13.09.2018

Тројца туристи се здобиле со полесни повреди кога претпладнево на популарната плажа „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос од непознати причини почнале да паѓаат карпи од голема височина, предизвикувајќи големи бранови кои ги превртеле чамците и ...

Паѓале карпи на најпопуларната плажа на Закинтос: Повредени се туристи – еве ги деталите

Скопје24 - 13.09.2018

Тројца туристи се здобиле со полесни повреди кога претпладнево на популарната плажа „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос од непознати причини почнале да паѓаат карпи од голема височина, предизвикувајќи големи бранови кои ги превртеле чамците и ...

Полесно повредени туристи при пад на карпа на плажа на Закинтос

Либертас - 13.09.2018

Тројца туристи се здобиле со полесни повреди кога претпладнево на популарната плажа „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос од непознати причини почнале да паѓаат карпи од голема височина, предизвикувајќи големи бранови кои ги превртеле чамците и ...

Грција: Тројца туристи се повредени при пад на карпа на плажа на Закинтос

Денешен - 13.09.2018

Тројца туристи се здобиле со полесни повреди кога претпладнево на популарната плажа Навагио на грчкиот остров Закинтос од непознати причини почнале да паѓаат карпи од голема височина, предизвикувајќи големи бранови кои ги превртеле чамците и ...

(ВИДЕО) Фатен моментот како паѓа карпа на Навагио на Закинтос, една од најпознатите плажи во светот

еМагазин - 13.09.2018

Тројца туристи се здобиле со полесни повреди кога претпладнево на популарната плажа „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос од непознати причини почнале да паѓаат карпи од голема височина, предизвикувајќи големи бранови кои ги превртеле чамците и ...

Одрон на плажата на омиленото летувалиште на туристите, има повредени (видео)

Република - 13.09.2018

Тројца туристи се здобиле со полесни повреди кога претпладнево на популарната плажа „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос од непознати причини почнале да паѓаат карпи од голема височина, предизвикувајќи големи бранови кои ги превртеле чамците и ...

Вкупно седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиште на плажа на Закинтос

Алфа - 13.09.2018

Вкупно седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиштето на плажата „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос. Сите повредени биле пренесени во Општата болница на островот, три лица се пуштени, додека пак едно четиричлено семејство од Чешка е ...

Седуммина се полесно повредени по лизгањето на земјиште на плажа на Закинтос

+инфо - 13.09.2018

Вкупно седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиштето на плажата „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос. Сите повредени биле пренесени во Општата болница на островот, три лица се пуштени, додека пак едно четиричлено семејство од Чешка е ...

Вкупно седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиште на плажа на Закинтос

А1 On - 13.09.2018

Вкупно седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиштето на плажата „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос . Сите повредени биле пренесени во Општата болница на островот, три лица се пуштени, додека пак едно четиричлено семејство од Чешка е ...

Вкупно седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиште на плажа на Закинтос

1tv - 13.09.2018

Вкупно седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиштето на плажата „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос. Сите повредени биле пренесени во Општата болница на островот, три лица се пуштени, додека пак едно четиричлено семејство од Чешка е ...

Вкупно седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиште на плажа на Закинтос

Стандард - 13.09.2018

Вкупно седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиштето на плажата „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос. Сите повредени биле пренесени во Општата болница на островот, три лица се пуштени, додека пак едно четиричлено семејство од Чешка е ...

Вкупно седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиште на плажа на Закинтос

Курир - 13.09.2018

Вкупно седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиштето на плажата „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос. Сите повредени биле пренесени во Општата болница на островот, три лица се пуштени, додека пак едно четиричлено семејство од Чешка е ...

Вкупно седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиште на плажа на Закинтос

Н.Македонија - 13.09.2018

Вкупно седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиштето на плажата „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос. Сите повредени биле пренесени во Општата болница на островот, три лица се пуштени, додека пак едно четиричлено семејство од Чешка е ...

Седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиште на плажа на Закинтос

Пулс24 - 13.09.2018

Вкупно седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиштето на плажата „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос. Сите повредени биле пренесени во Општата болница на островот, три лица се пуштени, додека пак едно четиричлено семејство од Чешка е ...

Ужас на Закинтос: Туристи повредени при одрон на камења на плажа

Кајгана - 13.09.2018

Атина, 13 септември 2018 (МИА) - Вкупно седум лица се полесно повредени по одрон на камења од карпа над плажата Навагио на грчкиот остров Закинтос. Сите повредени биле пренесени во Општата болница на островот, три лица се пуштени, додека пак едно ...

Вкупно седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиште на плажа на Закинтос

Либертас - 13.09.2018

– Вкупно седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиштето на плажата „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос. Сите повредени биле пренесени во Општата болница на островот, три лица се пуштени, додека пак едно четиричлено семејство од Чешка е ...

Стравотни снимки: Се урна карпа над плажата Навајо на Закинтос, спасувачката акција е во тек (ФОТО+ВИДЕО)

Република - 13.09.2018

Вкупно седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиштето на плажата „Навајо“ на грчкиот остров Закинтос. Сите повредени биле пренесени во Општата болница на островот, три лица се пуштени, додека пак едно четиричлено семејство од Чешка е ...

Вкупно седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиште на плажа на Закинтос

Вечер - 13.09.2018

Вкупно седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиштето на плажата „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос. Сите повредени биле пренесени во Општата болница на островот, три лица се пуштени, додека пак едно четиричлено семејство од Чешка е ...

Седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиште на плажа на Закинтос

iPortal - 13.09.2018

Вкупно седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиштето на плажата „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос. Сите повредени биле пренесени во Општата болница на островот, три лица се пуштени, додека пак едно четиричлено семејство од Чешка е ...