TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковачевски и Мицкоски на лидерска средба во среда

Канал5 - 05.06.2023

Ковачевски испрати покана за средба, а Мицкоски избра да биде насамо, тет-а-тет соочување, без присуство на сопартијци или блиски соработници – лидерската за уставните измени и официјално е закажана за во среда во 11 часот во Клубот на пратеници.

Во пресрет на лидерската средба, Мицкоски и пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ го потврдија ставот за неменување на Уставот

360 степени

Ковачевски: Оставив на ВМРО-ДПМНЕ да одлучат во кој формат ќе биде средбата в среда, очекувам отворен разговор

24 Вести

Дали опозицијата го менува курсот

Слободен Печат

Ковачевски: Се надевам дека Мицковски ќе се надмине себе си и ќе поддржи интеграција на Македонија во ЕУ

Фокус

Пак сме пред „историска седмица“

Deutsche Welle

Мицкоски ќе се консултира со пратениците, коалициските партнери и ИК на ВМРО-ДПМНЕ пред лидерската средба во среда

Локално

Zoom Канал5 Канал5 24 Вести Република Lider Либертас Телма

Средбата закажана, темите одбрани, ставовите познати – Kовачевски и Mицковски конечно в среда ќе се соочат

Алфа - 05.06.2023

По речиси 10 дена Ковачевски, а и Владата конечно се одважија да кажат каде и кога ќе се одржи лидерската средба која премиерот ја најави. Во среда во клубот на пратеници на иста маса ќе седнат Ковачевски и Мицкоски, а двете теми на разговор, како ...

Ковачевски и Мицкоски на лидерска средба в среда во Клубот на пратеници

360 степени

ПРЕДВРЕМЕНИТЕ ИЗБОРИ ЌЕ БИДАТ ЗАБРАНЕТА ТЕМА НА ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА Ковачевски и Мицкоски ќе зборуваат само за ЕУ и за односите со соседите

+инфо

Дали Ковачевски ќе охрабри да дојде сам на лидерска средба?

PressingTV

Мицевски суди, Мицкоски ќе пресуди

Вечер Прес

Ќе има ли лидерска средба, кога и во каков формат?

Сител

Средба на Ковачевски и Мицкоски најверојатно во среда

Курир

ТВ21 Frontline Нова ТВ 24Инфо CivilMedia Либертас Опсервер +инфо

Ковачевски: На една страна е интеграција во ЕУ на друга изолација, едноставни се заклучоците

Press24 - 05.06.2023

Се надевам дека ВМРО-ДПМНЕ ќе успее да се надмине себе си и барем еднаш во овие 30 години независна Македонија да поддржат одлука со која што државата ќе се интегрира, после интегрирањето во НАТО и во ЕУ, така да заклучоците се многу едноставни ...

Ковачевски: Оставив на ВМРО-ДПМНЕ да одлучат во кој формат ќе биде средбата в среда, очекувам отворен разговор

Frontline

Две теми на масата кај Ковачевски и Мицкоски, премиерот има очекувања од лидерот на опозицијата

Макфакс

Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ го избра форматот на лидерската, изборот е интеграција или изолација

Локално

Две теми на масата кај Ковачевски и Мицкоски, премиерот има очекувања од лидерот на опозицијата

Точка

Ковачевски: Оставив на ВМРО-ДПМНЕ да одлучат во кој формат ќе биде средбата в среда, очекувам отворен разговор

MakPress

Ковачевски: Се надевам дека Мицкоски ќе се надмине себе си и ќе поддржи интеграција на Македонија во ЕУ

Нова ТВ

Н.Македонија Сител Канал5 Курир ТВ21 360 степени ММС Press24

ВМРО-ДПМНЕ: Фамилијата Ковачевски се богати на грбот на граѓаните

Скопје1 - 05.06.2023

Рамо до рамо, СДС до ДУИ, за тендери, криминали и лични богатења на функционерите на власта, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „За криминалците на СДС и ДУИ, небитно е што секој ден стопанските комори бараат помош од државата, а синдикатите бараат поголеми плати ...

Премиерот се уште си молчи: Ќе му дозволи ли Али Ахмети на Димитар Ковачевски да седне очи во очи со Христијан Мицкоски?!

Алфа

АХМЕТИ, ДАЈТЕ МУ ОДОБРУВАЊЕ НА КОВАЧЕВСКИ ДА ОДИ НА СРЕДБА СО МИЦКОСКИ Ковачки смета дека земјата ќе падне во криза по неуспешните уставни измени

+инфо

Ковачки до Ахмети: Ако Ковачевски чека одобрување за да отиде на тет-а-тет средба со претседателот Мицкоски, дајте му го

Опсервер

Ковачки до Ахмети: Ако Ковачевски чека одобрување за да отиде на тет-а-тет средба со претседателот Мицкоски, дајте му го

Lider

Ковачки до Ахмети: Ако Ковачевски чека одобрување за да отиде на тет-а-тет средба со претседателот Мицкоски, дајте му го

Press24

Ковачки до Ахмети: Ако Ковачевски чека одобрување за средба со Мицкоски, дајте му го

Канал5

24Инфо А1 On Макфакс Фокус Нетпрес Курир Точка Денешен

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Ковачевски прифатија нешто што мнозинството граѓани не го одобруваат

Република - 04.06.2023

СДС и Ковачевски ја доведоа Македонија до ќорсокак затоа што без мандат прифатија и ветуваа нешто со кое не се согласува 80% од граѓаните, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Ковачевски прифатија нешто кое 80% од граѓаните не го одобруваат

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Ковачевски прифатија нешто кое 80% од граѓаните не го одобруваат, време е за соочување со народот

24Инфо

ВМРО-ДПМНЕ ѝ одговори на Кузеска: СДС и Ковачевски прифатија нешто кое 80% од граѓаните не го одобруваат, време е за соочување со народот

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Ковачевски прифатија нешто кое 80% од граѓаните не го одобруваат, време е за соочување со народот

Денешен

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Ковачевски прифатија нешто кое 80% од граѓаните не го одобруваат, време е за соочување со народот

Lider

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Ковачевски прифатија нешто што мнозинството граѓани не го одобруваат

Опсервер

Во Центар Zoom MakPress