TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: “Неспособноста на локалната власт и градоначалникот да го одржува градот се прикрива со лажни ...

Маркукуле - 16.04.2018

На денешната одржана прес конференција од претседателот на ОО СДСМ Прилеп околу новата кривична пријава која полицијата ја поднесе до претходниот градоначалник Марјан Ристески, своја реакција упатија од ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

Млад пробиштипјанец направил сообраќајка, а потоа и серија напади во полициската станица

Сител - 16.04.2018

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Пробиштип поднесе кривична пријава против Р. О. (20) од Пробиштип поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела „загрозување на сигурноста на службено лице”, „бегство на лице ...

Кривични за двајца насилници од Прилеп

Макфакс - 15.04.2018

Полициската станица Прилеп, до Основното јавно обвинителство Прилеп, поднела кривична пријава против К.П. (23) и А.М. (24), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, казниво по член 386 од ...

Младо момче направило хаос во полициска станица: Им се заканувал на вработените дека ќе ги убие, нападнал полицаец и ...

Република - 16.04.2018

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Пробиштип поднесе кривична пријава против Р. О. (20) од Пробиштип поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела „загрозување на сигурноста на службено лице”, „бегство на лице ...

“Прилеп стагнира во сите сфери, народот страшно разочаран?!” (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Маркукуле - 15.04.2018

Речиси половина година измина од промената на локалната власт во Прилеп, а прилепчани се чувствуваат како да немаат никој кој се грижи за нив. Единствено нешто што се случи е промената на функциите, бркањето на луѓе од работа и целосен политички ...

Со палки ги удирале по главата и грбот – две лица хоспитализирани

Република - 15.04.2018

Полициската станица Прилеп до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против 23-годишниот К.П. и 24-годишниот А.М. , двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

Момче од Пробиштип направило хаос: Учествувал во сообраќајка па избегал, а кога го уапсиле нападнал полицаец и повторно ...

Курир - 16.04.2018

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Пробиштип поднесе кривична пријава против Р. О. (20) од Пробиштип поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела „загрозување на сигурноста на службено лице”, „бегство на лице ...

Двајца прилепчани итно пренесени во болница

Сител - 15.04.2018

Полициската станица Прилеп до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против К.П. (23) и А.М. (24), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство.

Направил сообраќајка, побегнал, го фатиле и ги натепал полицајците

Фокус - 16.04.2018

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Пробиштип поднесе кривична пријава против Р. О. (20) од Пробиштип поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела „загрозување на сигурноста на службено лице”, „бегство на лице ...

Кривични за двајца прилепчани кои со палка нападнале сограѓани

Шеталиште - 15.04.2018

Полициската станица Прилеп, до Основното јавно обвинителство Прилеп, поднела кривична пријава против К.П. (23) и А.М. (24), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, казниво по член 386 од ...

Млад пробиштипјанец направил сообраќајка, а потоа и серија напади во полициската станица

24Инфо - 16.04.2018

Млад пробиштипјанец направил сообраќајка, а потоа и серија напади во полициската станица Надворешната канцеларија за криминалистички работи Пробиштип поднесе кривична пријава против Р. О. (20) од Пробиштип поради постоење основи на сомнение за ...

Со палки ги удирале по главата и грбот – две лица завршија во болница во Прилеп

Маркукуле - 15.04.2018

Полициската станица Прилеп до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против 23-годишниот К.П. и 24-годишниот А.М. , двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

Тежок инцидент го потресе Прилеп

Sky - 15.04.2018

Тежок инцидент се случил во Прилеп, информираат од МВР. Полициската станица Прилеп до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против 23-годишниот К.П. и 24-годишниот А.М. , двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за ...