TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Холандија се врати од два гола негатива па наивно прими гол во 90. минута, Германија слави во Амстердам (ВИДЕО)

24Фудбал - 24.03.2019

Германија го доби дербито во Групата Ц, „панцерите“ со погодок во последните мигови од мечот стигнаа до триумф од 2-3 на гостувањето кај Холандија. Возбудлив меч во Амстердам, Холандија се врати од два гола негатива но нaивно прими гол во 90.

Гнабри постигна мајсторски гол, Германија го замолкна Амстердам во 90. минута (Видео)

Дерби - 24.03.2019

Германската фудбалска репрезентација успеа да стигне до први три бода во квалификацискиот циклус за Европското првенство, откако победи на начин кој е најсвојствен за „панцирите“ на вечерашното гостување во Амстердам.

ВИДЕО: Шулц ги шокира „лалињата“ среде Амстердам, Белгија рутински го среди Кипар

Gol.mk - 24.03.2019

Големото дерби во рамки од групата Ц во квалификациите за Европското првенство меѓу Холандија и Германија изобилуваше со убави потези, а гледачите беа сведоци на пет гола и победа на гостинот (2-3).

Германците победија во свој стил – со гол во 90. минута

Екипа - 24.03.2019

Холандија и Германија одиграа фантастичен натпревар во Амстердам, во кој германскиот национален тим по голема битка успеа да триумфира со 2-3. Подмладениот состав на Јоаким Лев ги изненади домаќините и набрзина поведе со 0-2 со головите на Сане и на ...

Шулц ја „нокаутираше“ Холандија среде Амстердам (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.03.2019

Одличен меч беше одигран во Амстердам, а Германија успеа во финишот да слави против Холандија со 3-2 во второто коло од квалификациите за Евро 2020. Резултатот го отвори Лирој Сане во 15. минута, откако погоди за 1-0, а Серж Гнабри зголеми на 2-0 во ...

Шулц ја замолче Амстердам Арена (ВИДЕО)

SportMedia - 24.03.2019

Во извонреден фудбалски меч кој беше и дерби на вечерта во европскитеквалификации, селекцијата на Германија дојде до тешка победа над селекцијата на Холандија од 3:2. „Панцирите“ тргнаа со одлично прво полувреме во кое успеаја да постигнат два гола ...

Германците на „германски начин“ ја средија Холандија во Амстердам (видео)

TopSport - 24.03.2019

Германија со победа ги стартуваше квалификациите за Европското првенство во 2020 година, откако во драматичен меч на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам прво загуби водство од 0:2, за потоа со гол во 90-тата минута да стигне до 3:2 победа над ...

Во дербито во квалификациите за ЕП Гнабри постигна гол за ТВ шпици (ВИДЕО)

Спортски - 24.03.2019

Серж Гнабри не важи за играч кој често пати постигнува погодоци, но вечерва постигна и тоа каков. Фудбалерот на Баерн Минхен вечерва во дербито во квалификациите за Европското првенство постигна гол за водство на Германија од 0:2 на гостински терен ...

Холандија се врати од 0-2, но потклекна во 90. минута, Германија триумфираше среде Амстердам (ВИДЕО)

МКД - 24.03.2019

Дерби пресметката во Амстердам и припадна на Германија, Холандија се врати од два гола негатива но гостите погодија во 90. минута и триумфираа со 2-3. Возбудлив меч во Амстердам во рамките на Групата Ц, Холандија се врати од два гола негатива но ...

Германците на „германски начин“ ја средија Холандија во Амстердам (видео)

Макфакс - 24.03.2019

Германија со победа ги стартуваше квалификациите за Европското првенство во 2020 година, откако во драматичен меч на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам прво загуби водство од 0:2, за потоа со гол во 90-тата минута да стигне до 3:2 победа над ...