TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се за синот: Цеца донесе голема одлука поради Вељко на денот на нејзиниот роденден

Курир - 14.06.2018

Наследникот на фолк дивата балканска ѕвезда Цеца, Вељко Ражнатовиќ последниве месеци ниже само победи во боксот со кој почна професионално да се занимава. Пејачката кога и да може секогаш го бодри својот син на рингот, а овој пат бидејќи сака да ...

Цеца отворено за почетокот на својата 30-годишна кариера: „Ми се пресекоа нозете“

Убавина и Здравје - 14.06.2018

Цеца Ражнатовиќ денес полни 45 години, а за седум дена одбележува уште еден јубилеј – 30 години успешна ...

Ништо не можеше да ја спречи - поради својот син Цеца донесе голема одлука

Сител - 14.06.2018

Наследникот на фолк пејачката Цеца Ражњатовиќ, Вељко, последниве месеци реди победи во боксот, а иако пред секоја негова борба Цеца се вознемирува таа сепак е горда на својот син, поради кого одеднаш донела одлука да ја одложи роденденската забава.

Македонците и посакаа успех на убавата Анастасија: Кариерата на ќерката на Цеца, тргнува од Скопје

Вечер - 13.06.2018

Конечно една голема национална или интернационална вест, сеедно, ни ја разби дилемата: со што во својот живот ќе се занимава Анастасија, ќерката на мегапопуларната Цеца Ражнатовиќ и покојниот Аркан? Малата Ражнатовиќка пред неколку дена сними своја ...

Цеца донесе голема одлука поради Вељко

Пулс24 - 14.06.2018

Наследникот на фолк дивата балканска ѕвезда Цеца, Вељко Ражнатовиќ последниве месеци ниже само победи во боксот со кој почна професионално да се занимава. Пејачката кога и да може секогаш го бодри својот син на рингот, а овој пат бидејќи сака да ...

Ништо не можеше да ја спречи – поради својот син Цеца донесе голема одлука

Скопје24 - 14.06.2018

Наследникот на фолк пејачката Цеца Ражњатовиќ, Вељко, последниве месеци реди победи во боксот, а иако пред секоја негова борба Цеца се вознемирува таа сепак е горда на својот син, поради кого одеднаш донела одлука да ја одложи роденденската забава.

Ќерката на Цеца ја сними својата прва песна, а за истата стои македонскиот хитмејкер

Пулс24 - 12.06.2018

Анастасија Ражнатовиќ, тргнува по стапките на својата мајка. Ќерката на Цеца ја сними својата прва песна, а за истата има е видео запис. Првата песна Анастасија ја снимила на 16 мај во Скопје и истата го носи името „Совршен пар“.

Се за синот: Цеца донесе голема одлука поради Вељко на денот на нејзиниот роденден

iPortal - 14.06.2018

Наследникот на фолк дивата балканска ѕвезда Цеца, Вељко Ражнатовиќ последниве месеци ниже само победи во боксот со кој почна професионално да се занимава. Пејачката кога и да може секогаш го бодри својот син на рингот, а овој пат бидејќи сака да ...