TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо го продаде луксузниот авион со кој патуваше низ целиот свет, познато е зошто го стори тоа

Спортманија - 31.01.2023

Кристијано Роналдо, кој на 1 јануари го потпиша најголемиот договор во историјата на фудбалот, одлучи да го продаде својот приватен авион кој во 2015 година го купи за 20 милиони евра. Станува збор за моделот „Галфстрим Г200“, кој е еден од 250-те ...

Роналдо го продаде својот луксузен авион, позната е причината

Локално - 30.01.2023

Според шпанските медиуми, Кристијано Роналдо го продал својот приватен авион што го купил во 2015 година за 20 милиони евра. Станува збор за моделот „Gulfstream G200“, еден од 250 персонализирани модели на авиони, произведен од 1999 до 2011 година, ...