TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И таткото на Бојан Јовановски не се чувствува виновен

Р.С.Европа - 10.10.2019

И Миле Јовановски, таткото на Бојан Јовановски - Боки 13, првоосомничениот во „Рекет“ и во новата истрага за измама поврзана со „Меѓународен сојуз“, изјави дека не чувствува вина. Тој денеска беше на распит во кривичниот суд.

Боки 13 и Јанева обвинети, обвинителката покрај мебелот земала и 50.000 евра

Телма - 10.10.2019

Бојан Јовановски алијас Боки 13 доби 0обвинение за две кривични дела: Примање награда за противзаконито влијание“ и „Перење пари и други приноси од казниво дело“, Катциа Јанева е обвинета за злоупотреба на службена должност а Зоран Милевски Кичеец ...

ВИДЕО: Таткото на Боки 13 не чувствува вина за „Рекет“

А1 On - 10.10.2019

И таткото на Бојан Јовановски – Боки 13, Миле Јовановски, осомничен во проширената истрага за случајот „Рекет“ изјави дека не чувствува никаква вина, откако излезе од Кривичниот суд од кај судијата за претходна постапка.

И таткото на Боки 13 не чувствува вина

Фокус - 10.10.2019

Заврши распитот во Кривичниот суд и на Миле Јовановски, таткото на Бојан Јовановски-Боки 13, кој е еден од осомничените во проширената истрага за „Рекет“ на Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција.

Таткото на Боки 13-ка си замина од судот, не чувствува вина

+инфо - 10.10.2019

И татко му на Бојан Јовановски, Миле, заврши со распитот пред Основниот кривичен суд во Скопје, како осомничен во новата истрага во аферата „Рекет“. Пред неколку минути тој си замина од судската зграда, избегнувајќи ги камерите.

Миле Јовановски, таткото на Боки 13 се изјасни дека не чувствува вина

Независен - 10.10.2019

Фото: Б. Грданоски Не чувствувам вина и не сум учествувал на состаноци за изградба на домови како дел од Меѓународниот сојуз, рече таткото на Боки 13, Миле Јовановски на излегување од Кривичниот суд.

Таткото на Боки 13 даде исказ во Кривичен

Слободен Печат - 10.10.2019

Денеска во Кривичниот суд во Скопје се појави и таткото на Боки 13, Миле Јовановски, кој беше повикан од претходно да даде исказ. Новоосомничените кои се опфатени со предлогот за определување мерки за претпазливост за случајот „Рекет” вчера беа ...

Таткото на Боки 13: „Не чувствувам вина, не сум учествувал на состаноци за изградба на домови“

ТВ21 - 10.10.2019

Таткото на Боки 13 пристигна на распит во Обвинителството. Тој за ТВ21 рече дека не чувствува вина, и дека не учествувал на никакви состаноци за изградба на домови како дел од Меѓународниот ...

Денеска обвинение за „Рекет”, новите осомничени викнати во суд

Слободен Печат - 10.10.2019

Денеска исказ ќе треба да дадат потпретседателката на Собранието Фросина Ременски, Миле Јовановски таткото на Бојан Јовановски и соработничката на Боки 13, Кристина Карајованова. Новоосомничените кои се опфатени со предлогот за определување мерки за ...

Се очекува обвинието за „Рекет“

Н.Македонија - 10.10.2019

Обвинението за „Рекет“ за тројцата обвинети Катица Јанева, Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милески – Кичеец ќе биде поднесено денеска, како што најави обвинителката Вилма Русковска. Во судот денеска ќе бидат повикани и останатите осомничени во ...

Ременски, таткото и асистентката на Боки 13, денеска сами треба да дојдат во Кривичниот суд

Либертас - 10.10.2019

Пратеничката Фросина Ременски, таткото на Бојан Јовановски, Миле Јовановски како и асистентката на Боки 13, денеска треба да се појават во Кривичниот суд, каде што судија на претходна постапка треба да одлучи дали ќе им одреди некоја мерка на ...

Обвинителството отвори случај за Меѓународниот сојуз на Боки 13, Русковска е во Кривичниот суд

Канал5 - 09.10.2019

Обвинителството отвори случај за невладината на Боки 13, Меѓународен сојуз. Осомничени се петмина, меѓу кои и пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски, која беше почесен претседател во организацијата..

ВИДЕО: Русковска бара да им се одземат пасошите на осомничените во истрагата за невладината на Боки 13

А1 On - 09.10.2019

Утре ќе бидат повикани во судот останатите осомничени во најновата истрага за невладината организација на Бојан Јовановски, Боки 13, рече обвинителката Вилма Русковска. Таа бара од судот да им бидат одземени пасошите, еднаш неделно да се јавуваат во ...

Обвинителството отвори случај за Меѓународниот сојуз на Боки 13

Канал5 - 09.10.2019

Обвинителството отвори случај за невладината на Боки 13, Меѓународен сојуз.. Осомничени се петмина, меѓу кои и пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски, која беше почесен претседател во организацијата.

Се апси татко му на Боки 13 кај стара Змија!

Бриф - 09.10.2019

Во моментов во тек е полициска акција по наредба на судот за обезбедување на Миле Јовановски, татко на Боки 13, осомничен во случајот Рекет за злоупотреби преку Меѓународниот сојуз. Апсењето се одвива во Тафталиџе кај стара Змија.

Нова истрага за Бојан Јовановски, вмешан и функционер

IRL - 09.10.2019

Јавното обвинителство отвори нова истрага за Бојан Јовановски во која вклучени се пет физички и едно правно лице за перење пари, измама и помагање. Како што соопштија од Обвинителството, Бојан Јовановски како првоосомничен во новата истрага сторил ...

Утре Русковска ќе поднесе обвинение до судот за случајот „Рекет“

МКД - 09.10.2019

Обвинителството за гонење на организиран криминал утре до судот ќе го поднесе обвинителниот акт за случајот „Рекет“, потврдуваат од таму за МКД.мк. Вчера пред обвинителката Вилма Русковска исказ треба да даде првоосомничениот Боки 13, но поради ...

Осомничен во новата истрага за „Рекет“ и таткото на Боки 13

А1 On - 09.10.2019

Меѓу осомничените, како што дознава А1он, во новата истрага за „Рекет“, е и таткото на Бојан Јовановски, Миле Јовановски. Во случајот „Рекет“ досега обвинети се Бојан Јовановски – Боки 13, кој се сомничи за „примање награда за противзаконито ...

Русковска утре ќе поднесе обвинение за „Рекет“

Фокус - 09.10.2019

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција утре ќе поднесе обвинение за случајот „Рекет“, потврди обвинителката Вилма Русковска за Радио Слободна Европа. Првоосомничен во случајот е Бојан Јовановски, кој не успеа вчера да даде ...

Утре обвинение за „Рекет“

Локално - 09.10.2019

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција утре ќе поднесе обвинение за случајот „Рекет“, потврди обвинителката Вилма Русковска за Радио Слободна Европа . Првоосомничен во случајот е Бојан Јовановски, познат како Боки 13, кој се ...

Медиумите од регионот загрижени за шоуменот Боки13

Фактор - 09.10.2019

Што се случува со Бојан Јовановски, каква е неговата здравствена состојба, како е третиран во затворот во Шутка...Се само дел од прашањата кои си ги поставуваат медиумите од соседството. Постојано се пренесуваат информациите од македонските медиуми ...

Боки 13 нема посериозни нарушувања на здравјето

еМагазин - 09.10.2019

Првоосомничениот во случајот “Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13, вчера по вторпат не даде исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција. Откако му се слоши на носилка беше изваден од Обвнителството и беше префрлен во болницата ...

Медиумите од регионот загрижени за здравјето на Боки13

Магазин - 09.10.2019

Што се случува со Бојан Јовановски, каква е неговата здравствена состојба, како е третиран во затворот во Шутка…Се само дел од прашањата кои си ги поставуваат медиумите од соседството, пишува Фактор.мк.

Бојан Јовановски e вратен во Шутка по укажаната лекарска помош во ГОБ „8 септември“

Канал5 - 08.10.2019

Првоосомничениот во Рекет ,Бојан Јовановски од Обвинителството каде требаше да даде исказ поради влошена состојба беше пренесен во болницата Осми септмеври..Дали и кога ќе даде исказ засега нема информации.

(ВИДЕО) „Рекет“: Боки 13 го однесе брза помош, полицаец со непристоен гест кон новинарите

Алсат-М - 08.10.2019

Точно на пладне затворската полиција го донесе Боки 13 од притвор за да даде исказ пред Вилма Рускоска. Затворското комбе го спроведе преку задниот влез. Со лисици и шише вода се качи во обвинителството за организиран криминал.

На Боки 13 му се слоши уште пред да даде исказ, со Брза помош однесен од Обвинителството

МКД - 08.10.2019

На Бојан Јовановски, познат како Боки 13, денеска му беше укажана Прва помош откако му се слоши додека беше изведен да даде исказ пред Обвинителството за организиран криминал. Јовановски беше изнесен на носилкаи со возило на брза помош и полициска ...

Наместо пред Русковска, Боки 13 итно пренесен во болница

Сител - 08.10.2019

Боки 13 не даде исказ во обвинителството. Точно напладен беше донесен со полициска придружба од истражниот затвор, но кратко по предвиденото време за неговиот говор, пристигна возило на итната медицинска помош.

По лекарската интервенција, Боки 13 се врати во затворот во Шутка

МКД - 08.10.2019

Здравјето не е нарушено. По лекарската интервенција Бојан Јовановски со затворско комбе е вратен во притвор во затворот во Шуто Оризари во Скопје, велат од болницата „8 Септември". Денеска во 12 часот Боки 13 како првоосомничен во случајот „Рекет“ ...

Боки 13 колабираше уште пред да даде исказ, обвинителството му подготвува обвинение

Телма - 08.10.2019

Првоосомничениот во случајот Рекет Бојан Јовановски наместо да даде исказ пред обвинителката Вилма Русковска, заврши во болница. На пладне од Шутка беше донесен во обвинителството за организиран криминал за да ја даде својата одбрана.

Бојан Јовановски не даде исказ, со Брза помош изнесен од Обвинителството

IRL - 08.10.2019

Со возило на Брза помош првоосомничениот во т.н случај „Рекет“, Бојан Јовановски, денеска беше изнесен од Обвинителството за организиран криминал каде што требаше пред Русковска да дава исказ.

Бојан Јовановски – „Боки 13“ колабираше на распит во Обвинителството

Глас на Америка - 08.10.2019

Јовановски е пренесен во болница со возило на Итна Помош. Катица Јанева нема да зборува пред Рускоска и ќе се брани со молчење. Својот исказ и одбрана ќе ги даде во текот на судскиот процес.

Боки 13 колабирал во ЈО поради што не даде исказ за Рекет

Р.С.Европа - 08.10.2019

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, денеска итно беше однесен во болница, откако му се слошило кога требаше да дада исказ во Обвинителството за случајот Рекет, каде што е првоосомничен.

Боки 13 од Обвинителство заврши во ГОБ 8-ми септември

Сител - 08.10.2019

Бојан Јовановски од Обвинителство каде му се слошило, со возило на Брза Помош заврши во Градската болница 8-ми септември. Од болницата за Сител изјавија дека во тек се лабораториски и дијагностички испитувања за утврдување на неговата здравствена ...

Боки 13 од болница вратен во Шутка, не му е констатирано посериозно нарушување на здравјето

Сакам да кажам - 08.10.2019

Првоосмничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски-Боки 13 е вратен назад во притвор во затворот во Шутка, по 4 часа минати во болницата „8 Септември“ откако му се слоши пред да даде исказ кај обвинителката Вилма Русковска.

Боки 13 наместо на исказ, заврши во болница

24 Вести - 08.10.2019

Бојан Јовановски колабираше пред обвинителката. Донесен да даде своја верзија за случајот Рекет, но не го ни почнал неговиот исказ. Со болничка носилка беше пренесен во Градската болница „8ми септември“.

Бојан Јовановски од обвинителство пренесен во „8 септември“

Канал5 - 08.10.2019

Првоосомничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски од Обвинителството каде даваше исказ поради влошена состојба беше пренесен во болницата Осми септември. Таму е нашиот репортер Михајло Видимлиски.

Боки 13 на носилки со амбулантно возило изнесен од обвинителството

Сител - 08.10.2019

Бојан Јовановски не ја даде својата одбрана. По 15 мин откако влегол кај oбвинителката Русковска, Боки 13 почнал да повраќа а кратко потоа изгубил и свест, вели неговиот адвокат. Заради ова беше повикана итната помош која на носилки го изнесе од ...

Бојан Јовановски со брза помош од Обвинителството однесен во болница

Р.С.Европа - 08.10.2019

По половина час откако беше донесен да даде исказ во Обвинителството, првоосомничениот Бојан Јовановски - Боки 13, беше повикана екипа на брза помош, по што Јовановски на насилки беше изнесен и итно, под полициска придружба, префрлен во болница.

Адвокатот на Боки 13: Почна да повраќа и колабираше, не беше контактибилен

+инфо - 08.10.2019

Непријатна сцена се случи. Она што се случува и псоледните 40-50 дена односно откако е притворен. Почна да повраќа и колабираше, не беше контактибилен одредено време. Сега дојде Брза помош и однесен е во која болница, рече адвокатот Сашо Дуковски, ...

Пред да даде исказ му се слошило

Тера - 08.10.2019

Дваесет минути откако Бојан Јовановски дојде во Обвинителството за гонење организиран криминал да даде исказ за „Рекет“, беше повикана Брза помош. Крако потоа тој беше изнесен со возилото и пренесен во болница.

(ВИДЕО) Дуковски: Боки 13 колабираше и масивно повраќаше во тоалетот

А1 On - 08.10.2019

Адвокатот на осомничениот Бојан Јовановски, Сашко Дуковски, рече дека состојбата со неговиот клиент е алармантна и дека итно е пренесен во болница. Дуковски рече дека го затекнал Јовановски како повраќа во тоалетот и бил неконтактибилен, а исказот ...

Ексклузивно видео на ТВ 21: Бојан Јовановски колабираше во обвинителство

AKO - 08.10.2019

Првообвинетиот во ,,Рекет“ беше донесен да даде исказ во ЈО, но само по неколку минути колабирал, Екипа на Брза помош го симна низ скалите и го однесе во болница. Неговиот адвокат, Саша Дуковски, вели дека тоа било грда ...

Боки 13 пуштен од болница без посериозно нарушување на здравјето

365 - 08.10.2019

По денешниот краток, но мошне непријатен престој во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, каде наместо да дава исказ за „Рекет“, Бојан Јовановски заврши во болница, првоосомничениот во случајот повторно е вратен во притвор ...

Дуковскин за Боки 13: Почна да повраќа и колабираше, не даде исказ (ВИДЕО)

ММС - 08.10.2019

Адвокатот Сашо Дуковски на првосомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски, по изнесувањето на Јовановски од Обвинителство поради повраќање, губење свест и неконтактибилност, рече дека бил сведок на неубава слика и уште еднаш потенцираше дека ...

Боки 13 на количка изнесен од Обвинителството

365 - 08.10.2019

Во придружба на затворската полиција од Истражниот затвор во Шутка, Бојан Јовановски денеска, неколку минути по 12 часот, беше донесен во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за да даде исказ за случајот „Рекет“, во кој тој ...

Боки не успеа да даде исказ, веднаш почнал да повраќа кај Русковска

Независен - 08.10.2019

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13 не успеа да даде исказ пред обвинителката која го води случајот, Вилма Русковска. Точно на пладне со полиција беше донесен во Обвинителството од затворот во Шутка, но само што влезе, ...

Боки 13 од Обвинителство итно пренесен во болница

360 степени - 08.10.2019

Требаше за првпат денеска да даде исказ пред обвинителката Вилма Русковска, но на Боки 13, непосредно по влегувањето во Обвинителството му се слошило и со брза помош е пренесен на клиника.

Брза помош повикана во Обвинителството по доаѓањето на Бојан Јовановски

ММС - 08.10.2019

Дваесттина минути откако во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција пристигна првоосомничениот во Рекет, Бојан Јовановски за да даде исказ, беше повикана екипа на Брза помош.

На Боки 13 му се слошило, изнесен од обвинителството со брза помош

24Инфо - 08.10.2019

Осомничениот Бојан Јовановски во истрагата „Рекет” кој требаше да даде исказ кај обвинителката Вилма Русковска, го изнесоа од гаражата на Обвинителството и го внесоа во возило на брзата помош.

Повратил, а потоа колабирал – Адвокатот на Боки 13-ка објави детали за тоа што се случувало во обвинителството

Centar - 08.10.2019

Адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски за медиумите изјави дека Боки 13 почнал да повраќа, по што му се слошило и се онесвестил. Сашо Дуковски адвокатот на Јовановски изјави дека Боки 13 почнал да повраќа, му се слошило и се онесвестил.