TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кумановчанка која била дел од ИСИЛ убиена во Сирија

Сител - 14.02.2018

Кумановка го положи својот живот на боиштата во Сирија, на фронтот на терористичката организација Исламска држава. Веста според порталот „Реалитети“ е потврдена од блиските роднини на убиената девојка која пред четири години го напуштила својот ...

Кумановка убиена во Сирија во борба со терористите на ИД

Алфа - 14.02.2018

Џихадистите во Сирија се поделени на неколку енклави, две кои се наоѓаат источно од Деир Ез-зор, се борат со сириската армија, една енклава е источно од Ал Сукана, која е во битка со Курдите.

Во Сирија убиена кумановка, припадничка на Исламска држава

МКД - 14.02.2018

Во Сирија е убиена кумановка, припадничка на групата Исламска држава, а веста ја потврдиле блиски роднини, пренесува МИА. Девојката од Куманово, како што пишува порталот „Реалитети“, од дома заминала пред четири години, а подоцна се дознало дека е ...

Кумановка убиена во Сирија, била дел од Исламската држава

Макфакс - 14.02.2018

Жена од Куманово, која била дел од терористичката организација Исламска држава, е убиена во Сирија. Веста била потврдена од блиски членови од семејството. Како што објави порталот „Реалитети“, кумановката заминала за Сирија пред четири години, каде ...

Џихадистка од Македонија убиена во Сирија!

Вечер - 14.02.2018

Заминала од дома пред четири години а подоцна се јавила дека се придружила на ИД Девојка од Куманово, припадничка на Исламската држава, убиена е во Сирија, рекле денеска блиски членови на нејзиното семејство.

Кумановка припадничка на ИД убиена во Сирија

Канал5 - 14.02.2018

Во Сирија е убиена кумановка, прпадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. - Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа се наоѓа во Сирија, во редовите на војската на ИД, пишува ...

Уште еден Косовец убиен во Сирија

Р.С.Европа - 13.02.2018

Уште еден Косовец, кој се борел на страната на групата Исламска држава (ИД), е убиен во Сирија, со што на бројот на косовски државјани што ги загубија животите на боиштата на Блискиот Исток се искачи на 76.

Кумановка убиена во Сирија, била дел од Исламска држава

Вечер - 14.02.2018

Жена од Куманово, која била дел од терористичката организација „Исламска држава“ е убиена во Сирија. Веста била потврдена од блиски членови од семејството. Како што објави порталот „Реалитети“, Кумановката заминала за Сирија пред четири години каде ...

Кумановка која пред четири години избегала од дома за да се придружи на ИД убиена во Сирија

Сител - 14.02.2018

Заминала од дома пред четири години а подоцна се јавила дека се придружила на ИД Девојка од Куманово, припадничка на Исламската држава, убиена е во Сирија, рекле денеска блиски членови на нејзиното семејство.

Кумановка прпадничка на ИД убиена во Сирија

еМагазин - 14.02.2018

Во Сирија е убиена кумановка, прпадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. - Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа се наоѓа во Сирија, во редовите на војската на ИД, објави ...

Уште еден Косовец убиен во Сирија

Алсат-М - 13.02.2018

Уште еден Косовец, кој се борел на страната на групата Исламска држава (ИД), е убиен во Сирија, со што на бројот на косовски државјани што ги загубија животите на боиштата на Блискиот Исток се искачи на 76.

Кумановка убиена во Сирија, била дел од Исламската држава

Кајгана - 14.02.2018

Жена од Куманово, која била дел од терористичката организација Исламска држава, е убиена во Сирија. Веста била потврдена од блиски членови од семејството. Како што објави порталот „Реалитети“, кумановката заминала за Сирија пред четири години, каде ...

Кумановка која пред четири години избегала од дома за да се придружи на ИД убиена во Сирија

МК News - 14.02.2018

Заминала од дома пред четири години а подоцна се јавила дека се придружила на ИД Девојка од Куманово, припадничка на Исламската држава, убиена е во Сирија, рекле денеска блиски членови на нејзиното семејство.

Кумановка припадничка на ИД убиена во Сирија

Локално - 14.02.2018

Досега, на боиштата во Сирија и Ирак убени се најмалку 15 лица од Македонија. Во Сирија е убиена кумановка, припадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. – Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се ...

Уште еден Косовец убиен во Сирија

Сител - 13.02.2018

Уште еден Косовец, кој се борел на страната на групата Исламска држава (ИД), е убиен во Сирија, со што на бројот на косовски државјани што ги загубија животите на боиштата на Блискиот Исток се искачи на 76.

Кумановка убиена во Сирија, била дел од Исламската држава

Точка - 14.02.2018

Жена од Куманово, која била дел од терористичката организација Исламска држава, е убиена во Сирија. Веста била потврдена од блиски членови од семејството. Како што објави порталот „Реалитети“, кумановката заминала за Сирија пред четири години, каде ...

Кумановка припадничка на ИД убиена во Сирија

CivilMedia - 14.02.2018

Во Сирија е убиена кумановка, прпадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. – Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа се наоѓа во Сирија, во редовите на војската на ИД, пишува ...

Кумановка загина на воените боишта

Sky - 14.02.2018

Жена од Куманово, која била дел од терористичката организација Исламска држава, е убиена во Сирија. Веста била потврдена од блиски членови од семејството. Како што објави порталот „Реалитети“, кумановката заминала за Сирија пред четири години, каде ...

Кумановчанка убиена во Сирија - пред 4 години заминала од дома да се бори за ИД

Press24 - 14.02.2018

Во Сирија е убиена кумановчанка, припадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. - Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа се наоѓа во Сирија, во редовите на војската на ИД, пишува ...

Припадничка на Исламска држава од Куманово убиена во Сирија

AKO - 14.02.2018

Во Сирија е убиена кумановка, припадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. – Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа се наоѓа во Сирија, во редовите на војската на ИД, пишува ...

Џихадистка од Куманово убиена во Сирија

Република - 14.02.2018

Во Сирија е убиена кумановка, прпадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. – Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа се наоѓа во Сирија, во редовите на војската на ИД, пишува ...

Кумановка прпадничка на ИД убиена во Сирија

Телма - 14.02.2018

Во Сирија е убиена кумановка, прпадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. – Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа се наоѓа во Сирија, во редовите на војската на ИД, пишува ...

Кумановка припадничка на ИД убиена во Сирија

Слободен Печат - 14.02.2018

Во Сирија е убиена кумановка, припадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. – Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа се наоѓа во Сирија, во редовите на војската на ИД, пишува ...

Кумановка од ИСИС убиена во Сирија

Фактор - 14.02.2018

На се уште активните воени жаришта во Сирија е убиена жена од Куманово за која се смета дека била припадничка на групата Исламска држава, а веста ја потврдиле блиски роднини. – Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало ...

Кумановка припадничка на ИД убиена во Сирија

+инфо - 14.02.2018

Таа пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа се наоѓа во Сирија, во редовите на војската на ИД, пишува порталот Реалитети. Во Сирија е убиена кумановка, прпадничка на групата Исламска држава.

Кумановка припадничка на ИД убиена во Сирија

Канал 77 - 14.02.2018

Во Сирија е убиена кумановка, припадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. – Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа се наоѓа во Сирија, во редовите на војската на ИД, пишува ...

Кумановка припадничка на ИД убиена во Сирија...

Н.Македонија - 14.02.2018

Кумановка прпадничка на ИД убиена во Сирија Во Сирија е убиена кумановка, прпадничка на терористичката организација Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. - Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа ...

Џихадистка од Куманово убиена во Сирија

Курир - 14.02.2018

Во Сирија е убиена кумановка, прпадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. -Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа се наоѓа во Сирија, во редовите на војската на ИД, пишува ...

Кумановка припадничка на групата Исламска држава е убиена во Сирија

Фокус - 14.02.2018

Кумановка, припадничка на групата Исламска држава е убиена во Сирија. – Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа се наоѓа во Сирија, во редовите на војската на ИД, пишува порталот Реалитети.

Кумановка, член на ИД, убиена во Сирија

Нетпрес - 14.02.2018

Во Сирија е убиена кумановка, прпадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. – Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа се наоѓа во Сирија, во редовите на војската на ИД, пишува ...

Убиена Македонка која се борела за Исламска држава во Сирија

Маркукуле - 14.02.2018

Во Сирија е убиена кумановчанка, припадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. – Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа се наоѓа во Сирија, во редовите на војската на ИД, пишува ...

Кумановка прпадничка на ИД убиена во Сирија

Либертас - 14.02.2018

Дебар,14 февруари 2018(МИА) – Во Сирија е убиена кумановка, прпадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. – Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа се наоѓа во Сирија, во редовите на ...

Кумановка прпадничка на ИД убиена во Сирија

Алсат-М - 14.02.2018

Во Сирија е убиена кумановка, прпадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. – Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа се наоѓа во Сирија, во редовите на војската на ИД, пишува ...

Кумановка припадничка на ИД убиена во Сирија

Kumanovo News - 14.02.2018

– Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа се наоѓа во Сирија, во редовите на војската на ИД, пишува порталот Реалитети. Досега, на боиштата во Сирија и Ирак убени се најмалку 15 лица од Македонија.

Кумановка од ИСИС убиена во Сирија

Вечер - 14.02.2018

На се уште активните воени жаришта во Сирија е убиена жена од Куманово за која се смета дека била припадничка на групата Исламска држава, а веста ја потврдиле блиски роднини. – Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало ...

Кумановка припадничка на ИД убиена во Сирија

А1 On - 14.02.2018

Во Сирија е убиена кумановка, припадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. – Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа се наоѓа во Сирија, во редовите на војската на ИД, пишува ...

Кумановка, член на ИД, убиена во Сирија

Скопје24 - 14.02.2018

Во Сирија е убиена кумановка, прпадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. – Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа се наоѓа во Сирија, во редовите на војската на ИД, пишува ...

Кумановка припадничка на ИД убиена во Сирија

Алфа - 14.02.2018

Во Сирија е убиена кумановка, прпадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. Во Сирија е убиена кумановка, прпадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини.