TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжува потрагата по телото на двегодишната Данка Илиќ, се пребарува поширокото подрачје на селото Злот

Вечер Прес - 14.04.2024

Потрагата по телото на двегодишната Данка Илиќ од Бор продолжи и денеска. Полицијата го пребарала поширокото подрачје на селото Злот, на пат кон Шумраковац, а од вчера во потрагата се вклучиле и 50 припадници на Жандармеријата, јавува РТС.

Таткото на осомничениот за убиството на Данка Илиќ се повлекол и ретко комуницира – не се слушнал ниту со синот

Вечер Прес - 13.04.2024

Срѓан Јанковиќ (50), вработен во ПУК „Водовод“ од Бор, е еден од осомничените за убиството на малата Данка Илиќ (20), по чие тело полицијата сѐ уште трага. Екипа на српски Телеграф денеска била и во селото Лука од каде што е осомничениот, а околу ...

„ПУШТЕТЕ ГО, НИЕ ЌЕ МУ ПРЕСУДИМЕ ЗА ДАНКА!“ Мештаните од Злот се спремни да ја земат правдата во свои раце

+инфо - 13.04.2024

Мештаните се револтирани, верувајте, сега да го пуштат на слобода, ние ќе му пресудиме! Еве, јас сум постар човек и кога ќе помислам дека некој е спремен да да го убие тоа мало пиле, јас ќе му пресудам.

Десетти ден потрага по телото на Данка Илиќ: Се вклучија и 50 припадници на Жандармеријата

Вечер Прес - 13.04.2024

Во потрагата по телото на Данка Илиќ, на потегот од селото Злот до местото Шумраковац се приклучија 50 припадници на Жандармеријата, а акцијата за пребарување на терен ја води началникот на полициската управа Бор, Зоран Милијиќ.

МРАЧНАТА ТАЈНА НА БРАЌАТА ДРАГИЈЕВИЌ! Мештаните решиле да проговорат: „Им реков, не правете го тоа пред децата“

Во Центар - 13.04.2024

Мештаните ги знаеле браќата Драгијевиќ како вредни луѓе, починатиот Далибор и осомничениот Дејан, кој е осомничен за убиството на Данка Илиќ . Сепак, истакнуваат и една маана која не им се допаднала … „ Ах, знаеја и да пијат.

ОБЕМНАТА ПОТРАГА ЗА ДАНКА БИ МОЖЕЛА ДА БИДЕ ПРЕКИНАТА?! Српската полиција размислува за нов пристап

+инфо - 13.04.2024

Причината поради која се проверуваат цистерните и акумулациите е тоа што и двајцата осомничени за убиството на малата Данка работеле во ПУК „Водовод“ и многу добро го знаат распоредот на тие цистерни, а поради нивната работа редовно ги посетувале и ...

Најново соопштение на МУП за потрага по телото на Данка Илиќ

ТВ21 - 13.04.2024

Припадници на МВР, Службата за сузбивање криминал при Управата за криминалистичка полиција, заедно со колегите од Бор и полициски службеници од СВР Бор, интензивно работат на пронаоѓање на телото на двегодишното девојче и утврдување на сите факти и ...

Мајката на осомничениот убиец: Данка е жива

Press24 - 13.04.2024

Светлана Драгијевиќ, мајката на Дејан Драгијевиќ, кој е јавно посочен како убиецот на Данка Илиќ, двегодишното девојче од Бор безобразно го брани нејзиниот син и ја обвинува мајката на Данка дека знае каде е детето, чие безживотно тело српската ...

Дедото на Данка: Се уште имам искра надеж дека е некаде жива

Либертас - 13.04.2024

Милан, дедото на убиената Данка Илиќ (2) и таткото на Милош Илиќ, им ја отвори душата на новинарите на Телеграф во Бор и потврди дека семејството ќе даде официјална изјава кога ќе заврши истрагата.

ТЕЛОТО НА ДАНКA НЕ Е ВО БОР? Експертите предупредуваат на можно сценарио за брутално убиство во Бањско Поље

Фактор - 13.04.2024

Осомничените можеле да ја однесат Данка до другиот крај на државата, да речеме дури и до Суботица, а потоа да ѝ кажат на полицијата дека наводно го сокриле во околината. Имаа доволно време да го фрлат телото во радиус од околу 200-300 километри од ...

ТЕЛОТО НА ДАНКА ГО ПРЕМЕСТУВАЛЕ ПОВЕЌЕ ПАТИ ? Потрагата продолжува, поради ОВА полицијата се враќа на веќе претресениот ...

Во Центар - 13.04.2024

Во потрагата по телото на Данка Илиќ (2), полицијата почнала ново вештачење на веќе претресените делови од селото Злот поради можност некој детал да е пропуштен или соучесници неколку пати да го преместувале телото на девојчето.

Утре може да биде прекината потрагата по телото на Данка Илиќ во сегашниот обем

Локално - 13.04.2024

Во регионот Бор денеска продолжува потрагата по телото на Данка Илиќ, десетти ден од апсењето на осомничените за убиството на двегодишното девојче. Во текот на вчерашниот ден се пребаруваше коритото на Злотска река, од село Злот до местото ...

Шокантна изјава на мајката на осомничениот за убиство на девојчето: Данка е жива, син ми го местат

MakPress - 13.04.2024

Светлана Драгијевиќ, мајката на Дејан Драгијевиќ, кој е јавно посочен како убиецот на 2-годишната Данка Илиќ, во шокантна изјава за српските медиуми тврди дека нејзиниот син никого не убил, дека девојчето е живо и дека мајката е виновна за нејзиното ...

Далибор се скарал со брат му, па телото на Данка го пренел на друга локација!? Страшни детали за бруталното убиство на ...

Во Центар - 13.04.2024

Сè сега засега укажува на тоа дека Драгијевиќи не ги усогласиле своите приказни или дека некои работи ги правеле одделно еден од друг. Се шпекулира дека меѓу нив во еден момент дошло до конфликт и не разговарале, пишува Информер медиум близок до ...

Потрагата по малата Данка се уште трае: Браќата се скарале за преместувањето на телото?

MakPress - 13.04.2024

Постојат сомнежи дека браќата се скарале при пренесувањето на телото на убиеното двегодишно девојче Данка Илиќ од српскиот град Бор. Ова се нови детали од потрагата по телото. Д. Д. (50) од селото Злот е осомничен за убиството на Данка Илиќ (2), а ...

„Данка е жива, прашајте ја мајка ѝ каде е“, вели мајката на осомничениот Дејан

Република - 13.04.2024

Светлана Драгијевиќ, мајката на Дејан Драгијевиќ, кој е јавно посочен како убиецот на 2-годишната Данка Илиќ, во шокантна изјава за српските медиуми тврди дека нејзиниот син никого не убил, дека девојчето е живо и дека мајката е виновна за нејзиното ...

НЕ Е ВО БОР? Од телото на Данка ни траг – експертите предупредуваат на можно сценарио за брутално убиство во Бањско ...

Вечер Прес - 13.04.2024

Осомничените можеле да ја однесат Данка до другиот крај на државата, а потоа да ѝ кажат на полицијата дека наводно го сокриле телото во околината. Имале доволно време да го фрлат телото во радиус од околу 200-300 километри од градот, вели ...

Утре би можело да се запре потрагата по телото на малата Данка во сегашниот обем

Канал5 - 13.04.2024

Во регионот Бор денеска продолжува потрагата по телото на девојчето, десетти ден од апсењето на осомничените за убиството на двегодишната Данка Илиќ. Во текот на вчерашниот ден се пребаруваше коритото на Злотска река, од село Злот до местото ...

Утре може да биде прекината потрагата по телото на Данка Илиќ во овој обем

Во Центар - 13.04.2024

Потрагата по телото се уште трае во областа Бор, но тоа наскоро може да се промени Во регионот Бор денеска продолжува потрагата по телото на девојчето, десетти ден од апсењето на осомничените за убиството на двегодишната Данка Илиќ.

Поминаа 10 дена од признавањето на убиството на Данкa Илиќ, еве каде досега се пребаруваше телото

Скопје1 - 13.04.2024

Во регионот Бор денеска продолжува потрагата по телото на девојчето, десетти ден од апсењето на осомничените за убиството на двегодишната Данка Илиќ. Во текот на вчерашниот ден се пребаруваше коритото на Злотска река, од село Злот до местото ...

Српско МВР: Го бараме телото на Данка, потрагата е од селото Злот до Шумраковац

Скопје1 - 13.04.2024

„Припадници на МВР, Службата за сузбивање криминал при Управата за криминалистичка полиција, заедно со колегите од Бор и полициски службеници од СВР Бор, интензивно работат на пронаоѓање на телото на двегодишното девојче Данка и утврдување сите ...

Најново соопштение на МУП за потрагата по телото на Данка Илиќ

Press24 - 13.04.2024

Во потрагата се вклучија и 50 припадници на Жандармеријата, стои во најновото соопштение на МУП за потрага по телото на Данка Илиќ. Припадници на МВР, Службата за сузбивање криминал при Управата за криминалистичка полиција, заедно со колегите од Бор ...