TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тереза Кесовија откри како си поминала на ручекот со Макрон (ВИДЕО)

Канал5 - 25.11.2021

Тереза Кесовија откри дека им пеела на Емануел Макрон и Французите на свечениот ручек во загрепската Еспланада. На барање на новинарите, Тереза ​​ја испеала француската шансона La Chanson de Lara, која Макрон можел да ја слушне на ручекот на кој ...

Макрон беше одушевен од моето пеење и ме покани во Париз на вечера: Кесовија раскажа за средбата со францускиот ...

Република - 26.11.2021

реза Кесовија откри дека им пеела на Емануел Макрон и Французите на свечениот ручек во загрепската Еспланада. Тереза ја испеала француската шансона „La Chanson de Lara“, која Макрон можел да ја слушне на ручекот на кој присуствувале околу стотина ...

Тереза Кесовија и Макрон на заеднички ручек во Загреб

Фокус - 25.11.2021

Францускиот претседател Емануел Макрон кој денес ја започна дводневната посета на Хрватска, попладне ќе се сретне со популарната хрватска пејачка Тереза Кесовија (83). Естрадната уметничка ја потврдила веста за планираната средба со Макрон за ...

Тереза Кесовија и Макрон на ручек во Загреб

Независен - 25.11.2021

Хрватската поп-легенда ја потврдила веста за планираната средба со Макрон за хрватските медиуми, појаснувајќи дека станува збор за работен ручек на кој покрај неа, ќе присуствуваат повеќе луѓе кои на некој начин ги поврзуваат Франција и Хрватска ...

Макрон ја поканил Тереза Кесовија на ручек

Република - 25.11.2021

Пејачката Тереза ​​Кесовија е една од стотиците гости кои ќе ручаат со Макрон, а за тоа има голема причина. Тереза ​​Кесовија не само што е пејачка дива во Хрватска, таа беше и остана легенда во Франција која го носи францускиот Орден на честа од ...

Макрон ја поканил Тереза Кесовија на ручек

Курир - 25.11.2021

Пејачката Тереза ​​Кесовија е една од стотиците гости кои ќе ручаат со Макрон, а за тоа има голема причина. Тереза ​​Кесовија не само што е пејачка дива во Хрватска, таа беше и остана легенда во Франција која го носи францускиот Орден на честа од ...

Тереза Кесовија на ручек со францускиот претседател: Еве што планира да му каже на Макрон

Убавина и Здравје - 25.11.2021

Тереза ​​Кесовија е една од стотиците гости што ќе ручаат со Емануел Макрон , а за тоа има голема причина. Имено, таа не само што е популарна пејачка во Хрватска туку е и легенда во Франција и го носи францускиот Орден на честа од областа на ...

„Не паднав во несвест поради поканата ама драго ми е“ – Макрон ја поканил Тереза Кесовија на ручек

ММС - 25.11.2021

Хрватската дива Тереза ​​Кесовија се подготвува за ручек со францускиот претседател Емануел Макрон, кој ќе се одржи во Емералд салата на хотелот Еспланада во Загреб. Пејачката е само една од стотиците гости кои денеска ќе се дружат со Макрон, а има ...

ФОТО | Хрватската дива Тереза Кесовија на ручек кај францускиот претседател Макрон

Слободен Печат - 24.11.2021

Познатата пејачка Тереза Кесовија е една од стотината поканети на официјален ручек со францускиот претседател Макрон, а за тоа има и навистина важна причина. Тереза Кесовија не е само пејачка дива позната во Хрватска и регионот, туку и во Франција.