TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2.000 евра казна за две лица од Битола и Гостивар за непочитување на полицискиот час

Канал5 - 25.03.2020

Еден гостиварец и еден битолчанец заработија казни во текот на изминатата ноќ поради непочитување на воведениот полициски час. Битолското обвинителство поднесе предлог за казнен налог против 32-годишник кој синоќа околу 22 часот бил затекнат дека се ...

Казни за четири лица кои во Арачиново се возеле со џип во текот на полицискиот час

Макфакс - 25.03.2020

Четири лица во скопско Арачиново во 01:30 часот на 24 март биле затекнати како се движат по улиците со џип „гранд чироки“. Со ова тие извршиле кривично дело – непостапување на здравствените прописи за време на епидемија.

Беровец не го почитувал полицискиот час – ОЈО бара казна од 500 евра

360 степени - 25.03.2020

Основното јавно обвинителство Берово побара парична казна од 500 евра за едно лице кое не ја почитувало забраната за движење од 21 до 5 часот. Како што соопштија од Обвинителството, лицето на утрово во 00:35 часот во Берово со автомобил го напуштил ...

Глоба од 500 евра за жител на Берово за непочитување на полицискиoт час

Курир - 25.03.2020

Основното јавно обвинителство Берово поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице кое го сторило кривичното дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, информираат од Јавното обвинителство.

Петмина го прекршиле полицискиот час во Скопје, побарани казни

ТВ21 - 25.03.2020

Против пет лица од Скопје Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе Предлог за издавање казнен налог заради сторено кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Казнен налог за три лица од Дебар за непочитување на прописи за време на епидемија

Курир - 25.03.2020

Поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, двајца сопственици на угостителски објект од Дебар, кои послужувале гости и еден жител, кој наспроти забраната се обидел да го напушти подрачјето на Општината, се соочуваат со ...

За непочитување на мерката за самоизолација, скопјанец ќе треба да плати 2 000 евра казна

360 степени - 25.03.2020

Основното јавно обвинителство Скопје до Кривичниот суд достави предлог за одредување парична казна од 2 000 евра за едно лице кое не ја почитувало задолжителната мерка за самоизолација, што е кривично дело казниво по член 206 од КЗ за непостапување ...

Битолчанец ќе добие казна од 2.000 евра за непочитување на полицискиот час

Макфакс - 25.03.2020

Битолското основно јавно обвинителство поднесе предлог за казна за 32-годишник кој на 24 март околу 22 часот бил затекнат како се движи по битолската улица „Илинденска“, со што не го почитувал полицискиот час односно забраната за движење на ...

ОЈО бара 2 000 евра казна за битолчанец што не го почитувал полицискиот час

360 степени - 25.03.2020

Основното јавно обвинителство во Битола поднесе предлог за определување парична казна од 2 000 евра против едно лице поради непочитување на полицискиот час што е казниво по член 206 од КЗ за непостапување според здравствените прописи за време на ...

Обвиненија за скопјанец и четворица кавадарчани за непостапување според здравствените прописи

CivilMedia - 25.03.2020

Едно лице од Скопје и четири лица од Кавадарци ќе треба да платат по 2.000 евра, доколку Судот го прифати предлогот на Обвинителството, за нивно санкционирање поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.

Предложена казна заради непочитување на полицискиот час во Битола

ММС - 25.03.2020

Основното јавно обвинителство Битола поднесе Предлог за определување казнен налог против едно лице за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот ...

Петмина скопјани го прекршиле полицискиот час

Слободен Печат - 25.03.2020

За секое од петте обвинети лица надлежните јавни обвинители му предложија на судот да изрече парична казна во висина од 100 дневни ...

Поведена постапка за непочитување на здравствените прописи во Битола

ТВ21 - 24.03.2020

сновното јавно обвинителство Битола поднесе Предлог за издавање казнен налог против три лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Во Кочани парична казна за обвинет кој непостапувал според здравствените прописи

ТВ21 - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе Предлог за издавање казнен налог за лице кое го сторило кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Постапка за три лица кои не се придржувале на забраната за движење во Гостивар

Бизнис Вести - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе предлози за изрекување казнени налози за три лица кои го сториле кривичното дело – Непостапување според здравстевни прописи во време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Маж од Кочани казнет со 2000 евра поради непочитување на мерката за самоизолација

Курир - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе Предлог за издавање казнен налог за лице кое го сторило кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Во Кочани парична казна за обвинет кој непостапувал според здравствените прописи

Бизнис Вести - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе Предлог за издавање казнен налог за лице кое го сторило кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Маж од Кочани казнет со 2000 евра поради непочитување на мерката за самоизолација

Нетпрес - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе Предлог за издавање казнен налог за лице кое го сторило кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Ќе мора да плати парична казна - жител од Кочани не ги почитувал мерките за време на епидемија

Press24 - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе Предлог за издавање казнен налог за лице кое го сторило кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Жител на Кочани не ги почитувал мерките за самоизолација, предлог казна 2.000 евра

Опсервер - 24.03.2020

– Основното јавно обвинителство Кочани, поднесе предлог за издавање казнен налог за лице кое сторило кривичното дело – непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, информираат од кочанското обвинителство.

Жител на Кочани не ги почитувал мерките за самоизолација, предлог казна 2.000 евра

А1 On - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Кочани, поднесе предлог за издавање казнен налог за лице кое сторило кривичното дело – непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, информираат од кочанското обвинителство.

Кочанец не седел во самоизолација, ќе плати 2.000 евра казна

24Инфо - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе Предлог за издавање казнен налог за лице кое го сторило кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Жител на Кочани не ги почитувал мерките за самоизолација, предлог казна 2.000 евра

Либертас - 24.03.2020

– Основното јавно обвинителство Кочани, поднесе предлог за издавање казнен налог за лице кое сторило кривичното дело – непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, информираат од кочанското обвинителство.

2.000 eвра казна за уште еден кочанец за прекршување на самоизолацијата

Република - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Кочани, поднесе предлог за издавање казнен налог за лице кое сторило кривичното дело – непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, информираат од кочанското обвинителство.

Жители на Трубарево, Петровец и Кочани шетале место да седат во изолација – им се закануваат парични казни

Локално - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Скопје, постапувајќи по поднесени кривични пријави, до Основниот кривичен суд Скопје достави четири предлози за издавање казнен налог против лица обвинети за кривично дело непостапување според здравствените прописи за ...

2000 евра за кочанчанец кој наместо да седи во самоизолација отишол во полицијата во Кочани

iPortal - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Кочани, поднесе предлог за издавање казнен налог за лице кое сторило кривичното дело – непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, информираат од кочанското обвинителство.

Во Кочани парична казна за обвинет кој непостапувал според здравствените прописи

Скопје1 - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе Предлог за издавање казнен налог за лице кое го сторило кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Изречени 2.000 eвра казна за уште еден кочанчанец за прекршување на самоизолацијата

Скопје инфо - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Кочани, поднесе предлог за издавање казнен налог за лице кое сторило кривичното дело – непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, информираат од кочанското обвинителство.

Жител на Кочани не ги почитувал мерките за самоизолација, предлог казна 2.000 евра

MakPress - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Кочани, поднесе предлог за издавање казнен налог за лице кое сторило кривичното дело – непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, информираат од кочанското обвинителство.

Семејство од Битола со малолетно дете и уште едно лице не ги почитувало мерките за домашна самоизолација

Скопје1 - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Битола поднесе Предлог за издавање казнен налог против три лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Поведена постапка за непочитување на здравствените прописи во Битола

А1 On - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Битола поднесе предлог за издавање казнен налог против три лица за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“ од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

12 илјади евра казна за семејство од Битола

Република - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Битола поднесе предлог за издавање казнен налог против три лица за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“ од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Казна од 4.000 евра за кумановчани заради непочитување на мерка за самоизолација

Алсат-М - 24.03.2020

Предлог за издавање казнен налог против три лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, поднесе Основното јавно обвинителство од Битола. Како што се наведува во сопштението: Обвинетите, двајца сопружници ...

Поведена постапка за двајца сопружници со малолетно дете од Битола за непочитување на здравствените прописи

Бизнис Вести - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Битола поднесе Предлог за издавање казнен налог против три лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Семејство од Битола ќе плати 8.000 евра оти не седеле во самоизолација

24Инфо - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Битола поднесе Предлог за издавање казнен налог против три лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Поведена постапка за непочитување на здравствените прописи во Битола

МКД - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Битола поднесе предлог за издавање казнен налог против три лица за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија" од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Предлог казна од 12.000 евра за семејство од Битола поради непочитување на мерките за самоизолација

Сител - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Битола поднесе предлог за издавање казнен налог против три лица за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“ од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Поведена постапка за непочитување на здравствените прописи во Битола

Опсервер - 24.03.2020

– Основното јавно обвинителство Битола поднесе предлог за издавање казнен налог против три лица за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“ од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Сто дневни глоби за непослушно семејство од Битола

Н.Македонија - 24.03.2020

Веќе нема шегување. Сите кои не ги почитуваат препораки на Министерството за здравство и Владата ќе мора да го одврзат ќесето и скапо да ја платат својата недоговорност. Основното јавно обвинителство Битола поднесе предлог за издавање казнен налог ...

Поведена постапка за непочитување на здравствените прописи во Битола

MakPress - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Битола поднесе предлог за издавање казнен налог против три лица за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“ од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Казна за тричлено семејство кое се вратило од Италија- прекршувањето на самоизолацијата скапо ќе го чини и малолетното ...

Курир - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Битола поднесе Предлог за издавање казнен налог против три лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Kaзни за тројца гостиварци кои го прекршиле полицискиот час

Република - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе предлози за изрекување казнени налози за три лица кои го сториле кривичното дело – непостапување според здравстевни прописи во време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Постапка за три лица кои не се придржувале на забраната за движење во Гостивар

Опсервер - 24.03.2020

– Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе предлози за изрекување казнени налози за три лица кои го сториле кривичното дело – непостапување според здравстевни прописи во време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Тројца гостиварци не се придржувале на забраната за движење, се бара казна и за арачиновец

+инфо - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе предлози за изрекување казнени налози за три лица кои го сториле кривичното дело – непостапување според здравстевни прописи во време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Постапка за три лица кои не се придржувале на забраната за движење во Гостивар

Либертас - 24.03.2020

– Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе предлози за изрекување казнени налози за три лица кои го сториле кривичното дело – непостапување според здравстевни прописи во време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Казна од 12.000 евра за семејство од Битола и лице од Скопје вратени од Италија, кои не се придржувале до ...

365 - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Битола поднесе Предлог за издавање казнен налог против три лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Сто дневни глоби за непослушно семејство од Битола

Тера - 24.03.2020

Основното јавно обвинителство Битола поднесе Предлог за издавање казнен налог против три лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Тројца гостиварци го прекршиле полицискиот час

MakPress - 27.03.2020

Три лица не ја почитувале владината одлука за ограничено движење изминатата ноќ и изутрината, за што ќе се соочат со кривични пријави. Според СВР Тетово лицата се лишени од слобода и се задржани за целосно документирање на случаите, по што против ...

Парична казна за лице кое управувало со возило за време на забрана за движење

Алсат-М - 25.03.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе предлог за издавање казнен налог за лице кое синоќа, по 21.00 часот управувало со патничко моторно возило по улиците на Гостивар, во период кога е на сила забраната за движење.

Парична казна за лице кое управувало со возило за време на забрана за движење

ТВ21 - 25.03.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе предлог за издавање казнен налог за лице кое вечерта на 24 март, по 21.00 часот управувало со патничко моторно возило по улиците на Гостивар, во период кога е на сила забраната за движење.