TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зајкова вели дека засега ќе делува независно

Вечер Прес - 30.05.2024

Претседателката на Либерално-демократската партија (ЛДП) Моника Зајкова ги демантираше информациите дека партијата размислува да премине кон мнозинството во Собранието посочувајќи дека засега ќе делуваат независно, а дека ќе дадат поддршка на оние ...

Зајкова ги отфрла информациите дека ќе премине кон мнозинството во Собранието, засега ќе делува независно

360 степени

ЛДП не размислува да премине кон мнозинството, ќе делува независно, вели Зајкова

Фокус

ЛДП не размислува да премине кон мнозинството, ќе делува независно, вели Зајкова

Либертас

Зајкова ги отфрла информациите дека ќе премине кон мнозинството во Собранието, засега ќе делува независно

365

Зајкова ги отфрла информациите дека ќе премине кон мнозинството во Собранието, засега ќе делува независно

Пулс24

ЛДП: Изгласана доверба на претседателката и раководството

Скопје1 - 31.05.2024

Либерално-демократската партија вечерва ја одржа првата седница на Централниот одбор по изборите. Централниот одбор донесе одлука со која дава целосна поддршка на претседателката Моника Зајкова и раководството да ја води и застапува партијата во ...

И покрај катастрофалниот пораз и погрешните политики на ЛДП, Моника Зајкова доби доверба од раководството на партијата

MakPress

Зајкова отфрли заминување со ВМРО -ДПМНЕ, вели ЛДП ќе делува независно во собранието

Телма - 30.05.2024

Лево или десно во собранието? ЛДП одлучува со која коалиција ќе седне по вечерашниот централен одбор, свикан на барање на поратеничката Моника Зајкова, чие што име деновиве е поврзува со прелевање во идното собраниско мнозинство.

Зајкова отфрли заминување со ВМРО -ДПМНЕ, вели ЛДП ќе делува независно во собранието

Фокус

Зајкова демантира дека партијата размислува да премине кон мнозинството

365 - 30.05.2024

Претседателката на Либерално-демократската партија (ЛДП) Моника Зајкова ги демантираше информациите дека партијата размислува да премине кон мнозинството во Собранието. Во изјава за медиумите дадена попладнето пред почетокот на седница на ...

ЛДП ВЕЧЕРВА ЌЕ РАСПРАВА КОЈ Е ОДГОВОРЕН ЗА ИЗБОРНИТЕ РЕЗУЛТАТИ - Централниот одбор е свикан на иницијатива на претседателката Зајкова

Фактор

Зајкова демантира дека партијата размислува да премине кон мнозинството

Zoom

Зајкова демантира дека партијата размислува да премине кон мнозинството

Press24

Зајкова уште еднаш потврди дека ЛДП нема да премине кон мнозинството

ММС

Зајкова демантира дека партијата размислува да премине кон мнозинството

Во Центар

Зајкова: Денес ќе носиме одлука за тоа каде членовите ја гледаат партијата во иднина

ТВ21

4NEWS 24Инфо +инфо Локално Независен Слободен Печат Бриф Н.Македонија

ЛДП одлучуваат како ќе делува партијата, преговорите меѓу ЗНАМ и ВМРО-ДПМНЕ во позитивна насока

Телма - 30.05.2024

Највисокото тело на Либерал-демократите вечерва ќе одлучува за понатамошното делување на партијата. Состанокот е свикан на иницијатива на претседателката Моника Зајкова, на тема изборите, одговорноста за резултатите и понатамошните потези.Нејзиното ...

ЦО на ЛДП: Тема се изборите, одговорноста за резултатите и насоки за понатамошното делување на партијата

Курир

ЦО на ЛДП: За изборите, одговорноста за резултатите и понатамошното делување на партијата

Република