TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Случај „Mаѓар Tелеком“

24 Вести - 20.03.2019

Поранешниот министер за транспорт и врски, Џемали Мехази, знаел за протоколот со кој Владата на Република Македонија му дала на „Маѓар Телеком“, одредени пазарни повластици, но затоа, пак, не знаеше да каже ништо за потпишаните договори помеѓу ...

Случај Маџар телеком: Нон пејпeрот предвидува исплатата на милионски суми за дивиденди

Телма - 20.03.2019

Исплата на 7,5 милиони евра од Маџар телеком кон претставници владата и пријателите од Тетотво содржи доверливиот документ насловен како неофицијален документ од 2005-та година кој обвинителката Лиле Стефанова му го покажа на ексминистерот за ...

СЈО ги има деталите за продажбата на „Македонски Телеком“, разузнавачот Богоески ќе сведочи на 27 март

1tv - 20.03.2019

СЈО од Американска комисија за хартии од вредност ги доби документите за продажбата на „Македонски Телеком“. Во раце ги имаат протоколот за соработка меѓу македонската влада и „Маѓар Матив“, како и нон-пејперот односно неофицијалниот документ, во ...

СЈО се служи со удбашко-сталинистички манипулации, кажа Бучковски за судењето за „Маџар Телеком“

Сакам да кажам - 20.03.2019

Нон пејпер за исплата на 7,5 милиони евра не постои. Тоа е удбашко-сталинистичка манипулација, која за жал, обвинителката на СЈО ја користи за ’подобар статус‘ на СЈО во преговорите на неговата иднина, изјави за САКАМДАКАЖАМ.МК експремиерот Владо ...

Судењето за „Маџар Телеком“ продолжува на 27 март

Сител - 20.03.2019

Судењето против поранешните генерален и финансиски директори на Македонски Телеком Атила Сендреи и Ролф Плат, како и други две лица за злоупотреба на службената положба и склучување фиктивни договори за консултантски услуги со кипарски фирми, познат ...

Досие „Маѓар телеком“: 7,5 милиони евра за „пријателите од Тетово„ и за страната „А“

А1 On - 20.03.2019

Поранешниот министер за транспорт и врски од ДУИ, Џемали Мехази, еден час одговараше на прашања на обвинителката Лиле Стефанова, во сведочењето за случајот „Маѓар телеком“. Стефанова на Мехази му ги предочи протоколот за соработка меѓу македонската ...

Бучковски: СЈО се служи со удбашко-сталинистики манипулации

Либертас - 20.03.2019

Поранешниот премиер Владо Бучковски вели дека едвај го чека сведочењето на Слободан Богоевски кое ќе го даде пред наш суд, за да поднесе кривична пријава за давање на лажен ...

Судењето за „Маџар Телеком“ продолжува на 27 март

Н.Македонија - 20.03.2019

Судењето против поранешните генерален и финансиски директори на Македонски Телеком Атила Сендреи и Ролф Плат, како и други две лица за злоупотреба на службената положба и склучување фиктивни договори за консултантски услуги со кипарски фирми, познат ...

Продолжуваат судењата за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на СЈО

МКД - 20.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Маџар телеком", „Тарифа" и „Топлик" на Специјалното јавно обвинителство. Судењето за „Маџар телеком“ почна во 2011 година, а од неодамна случајот го презеде Специјалното јавно ...

СЈО ги има деталите за продажбата на „Македонски Телеком“, разузнавачот Богоески ќе сведочи на 27 март

Либертас - 20.03.2019

СЈО од Американска комисија за хартии од вредност ги доби документите за продажбата на „Македонски Телеком“. Во раце ги имаат протоколот за соработка меѓу македонската влада и „Маѓар Матив“, како и нон-пејперот односно неофицијалниот документ, во ...

Бучковски: СЈО се служи со удбашко сталинистички манипулации

Press24 - 20.03.2019

Нон пејпер за исплата на 7,5 милиони евра не постои. Тоа е удбашко-сталинистичка манипулација, која за жал, обвинителката на СЈО ја користи за ’подобар статус‘ на СЈО во преговорите на неговата иднина.

Случај „Маѓар Телеком“ – 7,5 милиони евра за „пријателите од Тетово“ и страната „А“

ТВ21 - 20.03.2019

Судењето против поранешните генерален и финансиски директори на Македонски Телеком Атила Сендреи и Ролф Плат, како и други две лица за злоупотреба на службената положба и склучување фиктивни договори за консултантски услуги со кипарски фирми, познат ...

Досие „Маѓар телеком“: 7,5 милиони евра за „пријателите од Тетово“ и за страната „А“

Макфакс - 20.03.2019

Поранешниот министер за транспорт и врски од ДУИ, Џемали Мехази, еден час одговараше на прашања на обвинителката Лиле Стефанова, во сведочењето за случајот “Маѓар телеком”. Стефанова на Мехази му ги предочи протоколот за соработка меѓу македонската ...

Екс министерот Мехази не се сеќава што потпишал за „Маѓар Телеком“

+инфо - 20.03.2019

Судењето против поранешните генерален и финансиски директори на Македонски Телеком, Атила Сендреи и Ролф Плат, како и други две лица за злоупотреба на службената положба и склучување фиктивни договори за консултантски услуги со кипарски фирми, ...

Нови рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на СЈО

Опсервер - 20.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство. Судењето за „Маџар телеком“ почна во 2011 година, а од неодамна случајот го презеде Специјалното јавно ...

ШОКАНТНО Поранешниот премиер од СДСМ Бучковски: СЈО се служи со удбашки методи за подобар статус !

Магазин - 20.03.2019

Нон пејпер за исплата на 7,5 милиони евра не постои. Тоа е удбашко-сталинистичка манипулација, која за жал, обвинителката на СЈО ја користи за ’подобар статус‘ на СЈО во преговорите на неговата иднина.

Судењето за „Маџар Телеком“ продолжува на 27 март

Фокус - 20.03.2019

Судењето против поранешните генерален и финансиски директори на Македонски Телеком, Атила Сендреи и Ролф Плат, како и други две лица за злоупотреба на службената положба и склучување фиктивни договори за консултантски услуги со кипарски фирми, ...

Бучковски И пријателите од Тетово А.А. И М.Џ. договориле 7,5 милиони евра со Маџар телеком, објавен документ на ...

Сакам да кажам - 20.03.2019

Владо Бучковски, премиер на Владата во 2005 година, како претставник на страната А – Владата и „пријателите од Тетово” напишани со иницијали А. А. и М.Џ. потпишал неофицијален документ со страната Б – Матав Маџар, за исплата на 7.500.000 евра на ...

Нови рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на СЈО

Локално - 20.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство. Судењето за „Маџар телеком“ почна во 2011 година, а од неодамна случајот го презеде Специјалното јавно ...

Судењето за „Маџар Телеком“ продолжува на 27 март

1tv - 20.03.2019

Судењето против поранешните генерален и финансиски директори на Македонски Телеком Атила Сендреи и Ролф Плат, како и други две лица за злоупотреба на службената положба и склучување фиктивни договори за консултантски услуги со кипарски фирми, познат ...

Досие „Маѓар телеком“: 7,5 милиони евра за „пријателите од Тетово“ и за страната „А“

Точка - 20.03.2019

Поранешниот министер за транспорт и врски од ДУИ, Џемали Мехази, еден час одговараше на прашања на обвинителката Лиле Стефанова, во сведочењето за случајот „Маѓар телеком”. Стефанова на Мехази му ги предочи протоколот за соработка меѓу македонската ...

Нови рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на СЈО

Независен - 20.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство. Судењето за „Маџар телеком“ почна во 2011 година, а од неодамна случајот го презеде Специјалното јавно ...

Судењето за „Маџар Телеком“ продолжува на 27 март

Независен - 20.03.2019

Судењето против поранешните генерален и финансиски директори на Македонски Телеком Атила Сендреи и Ролф Плат, како и други две лица за злоупотреба на службената положба и склучување фиктивни договори за консултантски услуги со кипарски фирми, познат ...

(Видео) За „Маѓар телеком“ сè е договарано на повисоко ниво, тврди адвокатот на обвинетитот Ролф Плат

Макфакс - 20.03.2019

Адвокатот на обвинетиот Ролф Плат, во случајот „Маѓар телеком“, Владо Илиевски по денешното судско рочиште изјави дека обвинителката Лиле Стефанова, денеска претставила доказ за соработка што го немале досега во потпишана верзија, иако знеле дека ...

Јанакиески од домашен притвор на Суд - Три судења денеска

Press24 - 20.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство. Судењето за „Маџар телеком“ почна во 2011 година, а од неодамна случајот го презеде Специјалното јавно ...

Судењето за „Маџар Телеком“ продолжува на 27 март

Бриф - 20.03.2019

Судењето против поранешните генерален и финансиски директори на Македонски Телеком Атила Сендреи и Ролф Плат, како и други две лица за злоупотреба на службената положба и склучување фиктивни договори за консултантски услуги со кипарски фирми, познат ...

ВИДЕО: За „Маѓар телеком“ сè е договарано на повисоко ниво, тврди адвокатот на обвинетитот Ролф Плат

А1 On - 20.03.2019

Адвокатот на обвинетиот Ролф Плат, во случајот „Маѓар телеком“, Владо Илиевски по денешното судско рочиште изјави дека обвинителката Лиле Стефанова, денеска претставила доказ за соработка што го немале досега во потпишана верзија, иако знеле дека ...

Нови рочишта за „Маџар телеком”, „Тарифа” и „Топлик” на СЈО

24Инфо - 20.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Маџар телеком”, „Тарифа” и „Топлик” на Специјалното јавно обвинителство. Судењето за „Маџар телеком” почна во 2011 година, а од неодамна случајот го презеде Специјалното јавно ...

Сослушан сведокот Џемали Мехази: Судењето за „Маџар Телеком“ продолжува на 27. март

еМагазин - 20.03.2019

Судењето против поранешните генерален и финансиски директори на Македонски Телеком, Атила Сендреи и Ролф Плат, како и други две лица за злоупотреба на службената положба и склучување фиктивни договори за консултантски услуги со кипарски фирми, ...

За „Маѓар телеком“ сè е договарано на повисоко ниво, тврди адвокатот на обвинетитот Ролф Плат

Точка - 20.03.2019

Адвокатот на обвинетиот Ролф Плат во случајот „Маѓар телеком“, Владо Илиевски, по денешното судско рочиште изјави дека обвинителката Лиле Стефанова денеска претставила доказ за соработка што го немале досега во потпишана верзија, иако знеле дека ...

Нови рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на СЈО

Н.Македонија - 20.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство. Судењето за „Маџар телеком“ почна во 2011 година, а од неодамна случајот го презеде Специјалното јавно ...

Судењето за „Маџар Телеком" продолжува на 27 март

Канал5 - 20.03.2019

На следното рочиште треба да бидат сослушани сведоците Слободан Богоевски и Борче Давитковски. Судењето против поранешните генерален и финансиски директори на Македонски Телеком Атила Сендреи и Ролф Плат, како и други две лица за злоупотреба на ...

Нови рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на СЈО

еМагазин - 20.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Судењето за „Маџар телеком“ почна во 2011 година, а од неодамна случајот го презеде Специјалното јавно ...

Екс министерот Мехази не се сеќава што потпишувал за „Маѓар Телеком“

Либертас - 20.03.2019

Судењето против поранешните генерален и финансиски директори на Македонски Телеком, Атила Сендреи и Ролф Плат, како и други две лица за злоупотреба на службената положба и склучување фиктивни договори за консултантски услуги со кипарски фирми, ...

Нови рочишта за „Маџар телеком", „Тарифа" и „Топлик" на СЈО

Канал5 - 20.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Маџар телеком", „Тарифа" и „Топлик" на Специјалното јавно обвинителство. Судењето за „Маџар телеком" почна во 2011 година, а од неодамна случајот го презеде Специјалното јавно ...

Судењето за „Маџар Телеком” продолжува на 27 март

24Инфо - 20.03.2019

Судењето против поранешните генерален и финансиски директори на Македонски Телеком Атила Сендреи и Ролф Плат, како и други две лица за злоупотреба на службената положба и склучување фиктивни договори за консултантски услуги со кипарски фирми, познат ...

Нови рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на СЈО

А1 On - 20.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство. Судењето за „Маџар телеком“ почна во 2011 година, а од неодамна случајот го презеде Специјалното јавно ...

Судењето за „Маџар Телеком“ продолжува на 27 март

Локално - 20.03.2019

Судењето против поранешните генерален и финансиски директори на Македонски Телеком Атила Сендреи и Ролф Плат, како и други две лица за злоупотреба на службената положба и склучување фиктивни договори за консултантски услуги со кипарски фирми, познат ...

Нови рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на СЈО

24 Вести - 20.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство. Судењето за „Маџар телеком“ почна во 2011 година, а од неодамна случајот го презеде Специјалното јавно ...

Разузнавачот Богоевски ќе сведочи на следното рочиште за случајот „Маџар Телеком“

МКД - 20.03.2019

Судењето против поранешните генерален и финансиски директори на Македонски Телеком Атила Сендреи и Ролф Плат, како и други две лица за злоупотреба на службената положба и склучување фиктивни договори за консултантски услуги со кипарски фирми, познат ...

Нови рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на СЈО

Сител - 20.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство. Судењето за „Маџар телеком“ почна во 2011 година, а од неодамна случајот го презеде Специјалното јавно ...

Случај „Маѓар Телеком“ – 7,5 милиони евра за „пријателите од Тетово“ и страната „А“

4NEWS - 21.03.2019

Судењето против поранешните генерален и финансиски директори на Македонски Телеком Атила Сендреи и Ролф Плат, како и други две лица за злоупотреба на службената положба и склучување фиктивни договори за консултантски услуги со кипарски фирми, познат ...

Нови рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“

+инфо - 20.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство. Судењето за „Маџар телеком“ почна во 2011 година, а од неодамна случајот го презеде Специјалното јавно ...

Нови рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на СЈО

1tv - 20.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство. Судењето за „Маџар телеком“ почна во 2011 година, а од неодамна случајот го презеде Специјалното јавно ...

Нови рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на СЈО

Телма - 20.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство. Судењето за „Маџар телеком“ почна во 2011 година, а од неодамна случајот го презеде Специјалното јавно ...

Нови рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на СЈО

ТВ21 - 20.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство. Судењето за „Маџар телеком“ почна во 2011 година, а од неодамна случајот го презеде Специјалното јавно ...

Нови рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на СЈО

4NEWS - 20.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство. Судењето за „Маџар телеком“ почна во 2011 година, а од неодамна случајот го презеде Специјалното јавно ...