TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин го пофали Ердоган

МКД - 23.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин смета дека подобрувањето на руско-турските односи е лично постигнување на турскиот претседател Таип Ердоган. Ердоган, како што нагласи Путин, вложува голем труд и енергија со цел да ги подобри односи.

Москва и Анкара продолжуваат со соработки, Путин: Руско-турските односи се добри поради Ердоган

ТВ21 - 23.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин смета дека подобрувањето на руско-турските односи е лично постигнување на турскиот претседател Ердоган и целиот вложен труд од негова страна. На денешниот состанок меѓусебно се нарекоа драги пријатели, нагласувајќи ...

Путин: Ердоган е заслужен за се подобрите руско-турски односи

Нова ТВ - 23.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска оцени дека подобрувањето на односите меѓу Русија и Турција е лична заслуга на неговиот турски колега Реџеп Тајип Ердоган, кој, според него, вложува голем труд и енергија за нивно унапредување.

Путин: Благодарение на Ердоган, односите меѓу Русија и Турција се сѐ подобри

Макфакс - 23.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин смета дека подобрувањето на руско-турските односи е лично постигнување на неговиот турски колега, Реџеп Таип Ердоган, кој, како што рече, вложува голем напор и енергија за односите да бидат на високо ниво.

Средба на Путин и Ердоган во Москва

Р.С.Европа - 23.01.2019

Рускиот и турскиот претседател се среќаваат во Москва на разговори за безбедносната зона во северна Сирија што ја предложи Анкара. Владимир Путин и Реџеп Таип Ердоган се нарекоа меѓусебно драги пријатели на почетокот на денешниот состанок, ...

Путин и Ердоган прават нова стратегија: После повлекувањето на САД од Сирија, мора да ги решат овие три прашања

Точка - 23.01.2019

После повлекувањето на САД од Сирија, Русија и Турција работат на нова стратегија, а тоа ќе биде најважната тема на разговор помеѓу претседателите на двете земји, Владимир Путин и Реџеп Таип Ердоган денес во Москва.

Првата посета на Ердоган на странство во 2019-та кај „драгиот пријател Путин“

Нетпрес - 23.01.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган во средата престојува во Москва, во својата прва посета на странска земја во 2019 година, кај „драгиот пријател“ рускиот колега по должност Владимир Путин, а разговорите ќе бидат насочени на ситуацијата во ...

Ердоган во Москва: поделба на пленот во Сирија

Deutsche Welle - 23.01.2019

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ќе се сретне со својот руски колега Владимир Путин. Нивниот сојуз е на добар пат, но остануваат уште многу теми кои двајцата авторитарни моќници треба да ги расчистат Откако Доналд Трамп најави дека ќе ги од ...

Ердоган е во Русија

MTM - 23.01.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган пристигна во Русија на еднодневна посета. Во Москва, Ердоган ќе се состане со рускиот претседател Владимир Путин. "Состанокот на претседателите ќе започне за многу кратко", изјавил изворот на посетата, а ...

Ердоган во посета на Москва

Макфакс - 23.01.2019

Турскиот претседател, Реџеп Тајип Ердоган денеска ќе ја одржи првата тет-а-тет средба со неговиот руски колега, Владимир Путин. Средбата ќе се одржи во Москва, а како што пишува „Дојче Веле“ таа следува по најавеното повлекување на американските ...

Во Москва средба Путин-Ердоган

Канал5 - 23.01.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и неговиот руски колега Владимир Путин денеска ќе ја одржат првата тет-а-тет средба во 2019 година, јави агенцијата Анадолија. За време на еднодневната работна посета на Ердоган на Москва, двајцата лидери ќе ...

Денеска прва средба Ердоган – Путин годинава

А1 On - 23.01.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и неговиот руски колега Владимир Путин денеска ќе ја одржат првата тет-а-тет средба во 2019 година, јави агенцијата Анадолија. За време на еднодневната работна посета на Ердоган на Москва, двајцата лидери ќе ...

Ердоган во посета на Москва пред можната турска воена интервенција во Сирија

Глас на Америка - 22.01.2019

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган утре се среќава со рускиот претседател Владимир Путин во Москва. Посетата доаѓа во време кога турските сили се подготвуваат да отпочнат голема воена операција против курдската паравојска во Сирија.

Москва и Анкара продолжуваат со соработки, Путин: Руско-турските односи се добри поради Ердоган

4NEWS - 23.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин смета дека подобрувањето на руско-турските односи е лично постигнување на турскиот претседател Ердоган и целиот вложен труд од негова страна. На денешниот состанок меѓусебно се нарекоа драги пријатели, нагласувајќи ...

Путин: Ердоган е заслужен за се подобрите руско-турски односи

А1 On - 23.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска оцени дека подобрувањето на односите меѓу Русија и Турција е лична заслуга на неговиот турски колега Реџеп Тајип Ердоган, кој, според него, вложува голем труд и енергија за нивно унапредување.

Путин: Благодарение на Ердоган, односите меѓу Русија и Турција се сѐ подобри

24Инфо - 23.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин смета дека подобрувањето на руско-турските односи е лично постигнување на неговиот турски колега, Реџеп Таип Ердоган, кој, како што рече, вложува голем напор и енергија за односите да бидат на високо ниво.

Помпео и Чавушоглу разговараа за повлекувањето на војската на САД од Сирија

+инфо - 21.01.2019

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, и турскиот министер за надворешни работи, Мевљут Чавушоглу, денеска телефонски разговараа за повлекувањето на војниците на САД од Сирија и за билатерални прашања, соопшти претставник на Министерството за ...

Ердоган во посета на Москва

Точка - 23.01.2019

Турскиот претседател, Реџеп Тајип Ердоган, денеска ќе ја одржи првата тет-а-тет средба со неговиот руски колега, Владимир Путин. Средбата ќе се одржи во Москва, а како што пишува „Дојче веле“ таа следува по најавеното повлекување на американските ...

Ердоган на средба со Путин во Москва

Алсат-М - 23.01.2019

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и неговиот руски колега Владимир Путин денеска ќе ја одржат првата тет-а-тет средба во 2019 година. За време на еднодневната работна посета на Ердоган на Москва, двајцата лидери ќе разменат мислења за ...

Денеска прва средба Ердоган – Путин годинава

Локално - 23.01.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и неговиот руски колега Владимир Путин денеска ќе ја одржат првата тет-а-тет средба во 2019 година, јави агенцијата Анадолија. За време на еднодневната работна посета на Ердоган на Москва, двајцата лидери ќе ...

Путин: Ердоган е заслужен за се подобрите руско-турски односи

MTM - 23.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска оцени дека подобрувањето на односите меѓу Русија и Турција е лична заслуга на неговиот турски колега Реџеп Тајип Ердоган, кој, според него, вложува голем труд и енергија за нивно унапредување.

Путин: Благодарение на Ердоган, односите меѓу Русија и Турција се сѐ подобри

Точка - 23.01.2019

Рускиот претседател, Владимир Путин, смета дека подобрувањето на руско-турските односи е лично постигнување на неговиот турски колега, Реџеп Таип Ердоган, кој, како што рече, вложува голем напор и енергија за односите да бидат на високо ниво.

Помпео и Чавушоглу разговараа за повлекувањето на војската на САД од Сирија

Фокус - 21.01.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео и турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу денеска телефонски разговараа за повлекувањето на војниците на САД од Сирија и за билатерални прашања, соопшти претставник на Министерството за ...

Ердоган во посета на Москва

Centar - 23.01.2019

Турскиот претседател, Реџеп Тајип Ердоган, денеска ќе ја одржи првата тет-а-тет средба со неговиот руски колега, Владимир Путин. Средбата ќе се одржи во Москва, а како што пишува „Дојче веле“ таа следува по најавеното повлекување на американските ...

Денеска прва средба Ердоган – Путин годинава

Опсервер - 23.01.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и неговиот руски колега Владимир Путин денеска ќе ја одржат првата тет-а-тет средба во 2019 година, јави агенцијата Анадолија. За време на еднодневната работна посета на Ердоган на Москва, двајцата лидери ќе ...

Путин: Ердоган е заслужен за подобрувањето на руско-турските односи

Н.Македонија - 23.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска оцени дека подобрувањето на односите меѓу Русија и Турција е лична заслуга на неговиот турски колега Реџеп Тајип Ердоган, кој, според него, вложува голем труд и енергија за нивно унапредување.

Путин: Ердоган е лично заслужен за подобрување на односите помеѓу Русија и Турција

Press24 - 23.01.2019

Рускиот претседател, Владимир Путин, смета дека подобрувањето на руско-турските односи е лично постигнување на неговиот турски колега, Реџеп Таип Ердоган, кој, како што рече, вложува голем напор и енергија за односите да бидат на високо ниво.

Помпео и Чавушоглу разговараа за повлекувањето на војската на САД од Сирија

Опсервер - 22.01.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео и турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу денеска телефонски разговараа за повлекувањето на војниците на САД од Сирија и за билатерални прашања, соопшти претставник на Министерството за ...

Денеска прва средба Ердоган – Путин годинава

Курир - 23.01.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и неговиот руски колега Владимир Путин денеска ќе ја одржат првата тет-а-тет средба во 2019 година, јави агенцијата Анадолија. За време на еднодневната работна посета на Ердоган на Москва, двајцата лидери ќе ...

Путин: Ердоган е заслужен за сѐ подобрите руско-турски односи

+инфо - 23.01.2019

Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска оцени дека подобрувањето на односите меѓу Русија и Турција е лична заслуга на неговиот турски колега Реџеп Тајип Ердоган, кој, според него, вложува голем труд и енергија за нивно унапредување.

Путин: Благодарение на Ердоган, односите меѓу Русија и Турција се сѐ подобри

Centar - 23.01.2019

Рускиот претседател, Владимир Путин, смета дека подобрувањето на руско-турските односи е лично постигнување на неговиот турски колега, Реџеп Таип Ердоган, кој, како што рече, вложува голем напор и енергија за односите да бидат на високо ниво.

Прва средба Ердоган – Путин годинава

Н.Македонија - 23.01.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и неговиот руски колега Владимир Путин денеска ќе ја одржат првата тет-а-тет средба во 2019 година, јави агенцијата Анадолија. За време на еднодневната работна посета на Ердоган на Москва, двајцата лидери ќе ...

Путин: Ердоган е заслужен за се подобрите руско-турски односи

Фокус - 23.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска оцени дека подобрувањето на односите меѓу Русија и Турција е лична заслуга на неговиот турски колега Реџеп Тајип Ердоган, кој, според него, вложува голем труд и енергија за нивно унапредување.

Ердоган и Путин ќе разговараат за Сирија и билатералните односи меѓу Турција и Русија

+инфо - 23.01.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и неговиот руски колега Владимир Путин денеска ќе ја одржат првата тет-а-тет средба во 2019 година, јави агенцијата Анадолија. За време на еднодневната работна посета на Ердоган на Москва, двајцата лидери ќе ...

Путин: Ердоган е заслужен за се подобрите руско-турски односи

Опсервер - 23.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска оцени дека подобрувањето на односите меѓу Русија и Турција е лична заслуга на неговиот турски колега Реџеп Тајип Ердоган, кој, според него, вложува голем труд и енергија за нивно унапредување.

Ердоган – Путин, прва средба годинава

MTM - 23.01.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и неговиот руски колега Владимир Путин денеска ќе ја одржат првата тет-а-тет средба во 2019 година, јави агенцијата Анадолија. За време на еднодневната работна посета на Ердоган на Москва, двајцата лидери ќе ...

Путин: Ердоган е заслужен за се подобрите руско-турски односи

Вечер - 23.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска оцени дека подобрувањето на односите меѓу Русија и Турција е лична заслуга на неговиот турски колега Реџеп Тајип Ердоган, кој, според него, вложува голем труд и енергија за нивно унапредување.

Денеска прва средба Ердоган – Путин годинава

Вечер - 23.01.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и неговиот руски колега Владимир Путин денеска ќе ја одржат првата тет-а-тет средба во 2019 година, јави агенцијата Анадолија. За време на еднодневната работна посета на Ердоган на Москва, двајцата лидери ќе ...

Путин: Ердоган е заслужен за се подобрите руско-турски односи

1tv - 23.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска оцени дека подобрувањето на односите меѓу Русија и Турција е лична заслуга на неговиот турски колега Реџеп Тајип Ердоган, кој, според него, вложува голем труд и енергија за нивно унапредување.

Прва средба на Ердоган и Путин годинава

Р.С.Европа - 23.01.2019

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и неговиот руски колега Владимир Путин денеска ќе ја одржат првата тет-а-тет средба во 2019 година, јави агенцијата Анадолија. За време на еднодневната работна посета на Ердоган на Москва, двајцата лидери ќе ...

Путин: Ердоган е заслужен за се подобрите руско-турски односи

Либертас - 23.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска оцени дека подобрувањето на односите меѓу Русија и Турција е лична заслуга на неговиот турски колега Реџеп Тајип Ердоган, кој, според него, вложува голем труд и енергија за нивно унапредување.

Денеска прва средба Ердоган – Путин годинава

Алфа - 23.01.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и неговиот руски колега Владимир Путин денеска ќе ја одржат првата тет-а-тет средба во 2019 година, јави агенцијата Анадолија. За време на еднодневната работна посета на Ердоган на Москва, двајцата лидери ќе ...

Денеска прва средба Ердоган – Путин годинава

24Инфо - 23.01.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и неговиот руски колега Владимир Путин денеска ќе ја одржат првата тет-а-тет средба во 2019 година, јави агенцијата Анадолија. За време на еднодневната работна посета на Ердоган на Москва, двајцата лидери ќе ...

Путин и Ердоган прават нова стратегија: По повлекувањето на Америка од Сирија мора да ги решат овие три прашања

Сител - 23.01.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и неговиот руски колега Владимир Путин денеска ќе ја одржат првата тет-а-тет средба во 2019 година, јави агенцијата Анадолија. За време на еднодневната работна посета на Ердоган на Москва, двајцата лидери ќе ...