TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Ахмети пее на цел глас: Прослава во кабинетот на Груби за роденденот на лидерот на ДУИ

А1 On - 04.01.2024

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, прослави роденден. 65 години си прослави во канцеларијата на првиот вицепремиер Артан Груби и тоа распеан со жива музика. До него стојат тројца музичари на тамбурчиња, еден гостин кој пее заедно со Ахмети и секако ...

Страствен пејач во кабинетот на Груби покрај чад од цигари и трио чифтелии- со роденденската честитка, вицепрмеиерот го ...

Телма - 04.01.2024

Знае да пее, слави 65 години, а кога слави без разлика каде и да е, веселбата мора да се збогати со чад од цигари, ова се гледа на снимката која како роденденска честитка за лидерот Али Ахмети ја објави вицепремиерот Артан Груби.

ВИДЕО Весело со песна во кабинетот на Груби, Ахмети го прослави роденденот

4NEWS - 04.01.2024

Првиот потпретседател во Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби на својот профил на Фејсбук објави видео од својот партиски лидер Али Ахмети на кое тој пее албанска народна песна, во придружба на музичари со ...

(Видео) Ахмети пак славеше роденден во кабинетот на Груби, со цигари и музика

еМагазин - 04.01.2024

Лидеот на владејачката ДУИ, Али Ахмети својот 65 роденден повторно го славеше во канцеларијата на првиот вицепремиер Артан Груби во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците, овојпат со музичари.

Роденденска „згоѓа“ за Ахмети во кабинетот на Груби

Независен - 04.01.2024

Кој пее зло не мисли. Туку се грижи за иднината на својот народ. Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, прослави 65 години живот во омиленото место за некакви „згоѓи“ – канцеларијата на првиот вицепремиер Артан Груби.

АХМЕТИ ПОВТОРНО РАСПЕАН, АМА ГО БОЛАТ ПЛЕЌИТЕ! Груби објави видео на Фејсбук и го проследи со ласкави епитети

+инфо - 04.01.2024

Али Ахмети, со сè свето за албанството на плеќи, денеска полни 65 години“ – напиша Артан Груби на својот профил на Фејсбук. Првиот потпретседател во Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби на својот профил на ...

АХМЕТИ ГО ПОКАЖА ТАЛЕНТОТ ЗА ПЕЕЊЕ: Распеан во кабинетот на Груби го прослави 65-тиот роденден

Фактор - 04.01.2024

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети го прослави 65 роденден, а вицепремиерот Артан Груби на својот фејсбук профил објави видео од малата веселба со чифтелии во неговиот кабинет. Ахмети ги покажа гласовните способности и талентот за ...

(Видео) Ахмети си славеше во Министерство кај Груби, овојпат со мандолини и пеење

Скопје1 - 04.01.2024

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, пак се распеа, додека вицепремиерот Артан Груби го снима во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците. Снимката е од минатата година, а актуелна е денеска, оти ја сподели Груби.

ВИДЕО | Aхмети со песна го слави роденденот

Слободен Печат - 04.01.2024

Првиот вицепремиер Артан Груби со видео на кое лидерот на ДУИ пее му го честита 65-от роденден на Али ...

ВИДЕО | “ГО ПОЗДРАВУВАМЕ ПОСЛЕДНИОТ ПРЕРОДБЕНИК“ – Весело во кабинетот на Артан Груби: Погледнете како Али Ахмети го ...

Во Центар - 04.01.2024

Првиот заменик на претседателот на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук објави видео-снимка од својот пријател и партиски лидер, Али Ахмети, на која се гледа како ...

Ахмети повторно распеан | ВИДЕО

Сител - 04.01.2024

Артан Груби на својот профил на Фејсбук објави видео од својот партиски лидер Али Ахмети на кое тој пее албанска народна песна, во придружба на музичари со традиционални инструменти. „Ретки се луѓето кои ја следат историјата и кои ја прават ...

(Видео) Али Ахмети со песна си го прослави 65-тиот роденден во кабинетот на Груби

Макфакс - 04.01.2024

Првиот потпретседател во Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, на својот профил на „Фејсбук“ објави видео од својот партиски лидер Али Ахмети, на кое тој пее албанска народна песна во придружба на музичари со ...

(ВИДЕО) Ахмети видно расположен - повторно запеа

Press24 - 04.01.2024

Артан Груби на својот профил на Фејсбук објави видео од својот партиски лидер Али Ахмети на кое тој пее албанска народна песна, во придружба на музичари со традиционални инструменти. „Ретки се луѓето кои ја следат историјата и кои ја прават ...

ВИДЕО: Ахмети повторно распеан, Груби со честитката го издаде својот шеф за неколку прекршоци

Курир - 04.01.2024

Вицепремиерот Артан Груби на својот профил на Фејсбук објави видео од својот партиски лидер Али Ахмети на кое тој пее албанска народна песна, во придружба на музичари со традиционални инструменти.

(Видео) Али Ахмети со песни и мандолини го прослави 65-тиот роденден во кабинетот на Груби

Кајгана - 04.01.2024

„Ретки се луѓето кои ја следат историјата и кои ја прават историјата градејќи ја иднината. Го поздравуваме последниот преродбеник, на чело на нацијата, секогаш на вистинскиот пат! Али Ахмети со сè свето за албанството на плеќи, денеска полни 65 ...

(Видео) Али Ахмети со песна го прослави 65-тиот роденден во кабинетот на Груби

Скопје инфо - 04.01.2024

Првиот потпретседател во Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби на својот профил на Фејсбук објави видео од својот партиски лидер Али Ахмети на кое тој пее албанска народна песна во придружба на музичари со ...

(ВИДЕО) Али Ахмети повторно ги покажа музичките способности – повод 65-от роденден

Фокус - 04.01.2024

Али Ахмети – лидерот на ДУИ го прослави 65-тиот роденден, а вицепремиерот Артан Груби на својот Фејсбук профил објави видео од „малата веселба“ со чифтелии во неговиот кабинет. Ахмети пак ги покажа гласовните способности и талентот за ...

Само весело: Ахмети повторно распеан, Груби го издаде својот шеф

Република - 04.01.2024

Вицепремиерот Артан Груби на својот профил на Фејсбук објави видео од својот партиски лидер Али Ахмети на кое тој пее албанска народна песна, во придружба на музичари со традиционални инструменти.

Ахмети го прослави роденденот со музика во кабинетот на Груби

24Инфо - 04.01.2024

Првиот потпретседател во Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби на својот профил на Фејсбук објави видео од својот партиски лидер Али Ахмети на кое тој пее албанска народна песна, во придружба на музичари со ...

(ВИДЕО) Ахмети со песна го прослави роденденот во кабинетот на Груби

Lider - 04.01.2024

Артан Груби на својот профил на Фејсбук објави видео од својот партиски лидер Али Ахмети на кое тој пее албанска народна песна, во придружба на музичари со традиционални инструменти. „Ретки се луѓето кои ја следат историјата и кои ја прават ...

🎥Ахмети распеан славеше роденден во Кабинетот на Груби

Локално - 04.01.2024

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети денеска го прославува 65-тиот роденден, а првиот потпретседател во Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби на својот профил на Фејсбук објави видео од малата веселба која се ...

ВИДЕО I Ахмети пее на цел глас придружуван од музичари во кабинетот на Груби за својот роденден

Нетпрес - 04.01.2024

Првиот потпретседател во Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби на својот профил на Фејсбук објави видео од својот партиски лидер Али Ахмети на кое тој пее албанска народна песна, во придружба на музичари со ...

(видео) РАСПЕАН ЛИДЕР: Али Ахмети слави 65-ти роденден, со албанска песна и чад од цигари во Министерството на Артан ...

Денешен - 04.01.2024

Вицепремиерот Артан Груби на својот профил на Фејсбук објави видео од својот партиски лидер Али Ахмети на кое тој пее албанска народна песна, во придружба на музичари со традиционални инструменти.

ВИДЕО: Ахмети со песна го прослави 65-тиот роденден

Либертас - 04.01.2024

Али Ахмети – лидерот на ДУИ го прослави 65-тиот роденден, а вицепремиерот Артан Груби на својот Фејсбук профил објави видео од „малата веселба“ со чифтелии во неговиот ...