TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кошаркарите не сакаат да продолжи Евролигата

Слободен Печат - 23.05.2020

Кошаркарите се загрижени поради ситуацијата со коронавирусот и сметаат дека постои голем ризик од повреди доколку продолжи сезоната во текот на летото. Евролигата во кооперација со ЕЛПА (Унијата на играчи на Евролига) одржа состанок со ...

Рампа за Евролигата – Капитените гласаа да не се продолжи сезоната

Спортманија - 23.05.2020

На состанокот на челниците на најквалитетното европско клупско натпреварување неофицијално нема пас за завршување на прекинатиот циклус на натпревари Евролигата ќе донесе одлука во понеделник дали ќе продолжи и заврши овој циклус на натпревари, но ...

Играчите не сакаат сезоната да продолжи

TopSport - 23.05.2020

Заврши состанокот помеѓу претставниците на Евролигата и капитените на тимовите учесници и повозрасните играчи. Грчката „СДНА“ која секогаш има веродостојни информации од кошаркарскиот свет пренесе дека мнозинството било против да продолжи сезоната ...

Заврши состанокот на Евролигата: Кошаркарите бараат прекин на сезоната!

Sport 1 - 23.05.2020

Заврши состанокот на претставниците на Евролигата и кошаркарите на тимовите учесници во натпреварувањето. Капитените на клубовите се против продолжување на сезоната во елитното натпреварување, а како главни причини ги кажаа стравот од пандемијата на ...

Капитените на евролигашите побарале крај на сезоната

Дерби - 23.05.2020

Раководството на кошаркарската Евролига денеска го остварени најавениот состанок со капитените на екипите учесници во ова натпреварување, а главната тема била иднината на актуелната сезона.

Лоши вести за љубителите на кошарката

Локално - 23.05.2020

Одржана е средба на челниците на Евролигата со капитените на екипите кои учествуваат во елитното натпреварување, а кошаркарите гласаа против продолжување на сезоната. Конечниот исход ќе биде познат во понеделник, кога капитените на 11 екипи со ...

Ларкин: Сакам да играм, но тоа не е реално

TopSport - 23.05.2020

Плејмејкерот на Анадолу Ефес Шејн Ларкин на социјалните мрежи се огласил по повод можното враќање на Евролигата која е прекината поради коронавирусот. Евролигашите в понеделник ќе одлучуваат дали сезоната ќе продолжи.

Ларкин: Сакам да играм, но тоа не е реално

Макфакс - 23.05.2020

Плејмејкерот на Анадолу Ефес Шејн Ларкин на социјалните мрежи се огласил по повод можното враќање на Евролигата која е прекината поради коронавирусот. Евролигашите в понеделник ќе одлучуваат дали сезоната ќе продолжи.

Играчите не сакаат сезоната да продолжи

Макфакс - 23.05.2020

Заврши состанокот помеѓу претставниците на Евролигата и капитените на тимовите учесници и повозрасните играчи. Грчката „СДНА“ која секогаш има веродостојни информации од кошаркарскиот свет пренесе дека мнозинството било против да продолжи сезоната ...

Кошаркарите се плашат за здравјето не сакаат да ја доиграат Евролигата

Сител - 24.05.2020

Станува се поизвесно дека нема да има доигрување на кошаркарската Евролига откако капитените на сите 18 клуба учесници гласале против доигрување на сезоната 2019/20. Играчите се загрижени за здравјето во услови кога пандемијата со Ковид-19 стивнува, ...

Кошаркарите се плашат за здравјето не сакаат да ја доиграат Евролигата

4NEWS - 24.05.2020

Станува се поизвесно дека нема да има доигрување на кошаркарската Евролига откако капитените на сите 18 клуба учесници гласале против доигрување на сезоната 2019/20. Играчите се загрижени за здравјето во услови кога пандемијата со Ковид-19 стивнува, ...