TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БОМБА: Луис Саурез прави изненадувачки трансфер?

Спортски - 17.05.2018

Уругвајскиоит напаѓач Луис Саурез би можел ова лето да ја напушти Барселона, пренесуваат шпанските медиуми. Веќе е познато дека на „Камп Ноу“ ќе пристигне Антоан Гризман , а токму Суарез може да биде напаѓачот кој ќе биде „жртвуван“.

Луис Суарез во изненадувачки и бомбастичен трансфер ја напушта Барселона

Спортклуб - 17.05.2018

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез (31) би можел да ја напушти Барселона ова лето. Шпанските медиуми тврдат дека каталонскиот гигант е подготвен да се откаже од 31-годишниот напаѓач, кој би можел да се врати во Ливерпул.

Нејмар: Овој Мундијал мора да биде мој

Република - 17.05.2018

Фудбалерот на Пари Сен Жермен и на бразилската репрезентација Нејмар де Силва Сантос Јуниор истакна дека посакува да ја освои шампионската титула на Светското првенство во Русија. Фудбалерот е увреден дека може да му помогне на Бразил да стане првак ...

Нејмар подготвен за Русија – Ова ќе биде мој мундијал!

Екипа - 17.05.2018

Нејмар се опоравува од повредата, и како што најави, интензивно се подготвува за настапот со репрезентацијата на Бразил на мундијалот во Русија. Ѕвездата на ПСЖ, во интервју за бразилските медиуми, најави дека овој мундијал ќе биде во негов знак и ...

Ѕвездата на Барселона летово ја напушта Каталонија?!

СуперСпорт - 17.05.2018

Шпанските медиуми пишуваат дека Барселона ќе остане без 31-годишниот напаѓач, Луис Суарез, кој би можел да се врати во Ливерпул. Ако успеат да го ангажираат Антоан Гризман, јасно е дека одличниот Уругваец ќе замине од „Камп ноу“, а интерес за него ...

Луис Суарез ја напушта Барселона?

Sport M - 17.05.2018

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез (31) со изненадувачки трансфер може да ја напушти Барселона. Шпанските медиуми тврдат дека каталонскиот гигант е подготвен да се откаже од 31-годишниот напаѓач, кој може да се врати во Ливерпул.

Нејмар: Пехарот мора да биде мој!

Кајгана - 17.05.2018

На Нејмар се чини почна да му недостига фудбалот, па напорно работи за да се врати во форма за почетокот на Светското првенство во Русија по долгата пауза поради операцијата на стапалото. Поради повредата тој не играше за тимот на ПСЖ кога ја освои ...

Нејмар: Ова Светско првенство мора да биде мое!

Спортски - 17.05.2018

Првата ѕвезда на Пари Сен Жермен и селекцијата на Бразил се надева дека претстојното Светско првенство во Русија ќе помине во негов знак. Напаѓачот на ПСЖ е убеден дека може да го одведе Бразил до титулата шампион на светот.

Реал тргнува по играч на ПСЖ, а тоа не е Нејмар

СуперСпорт - 17.05.2018

Како што пренесува шпанскиот весник Спорт, Килијан Мбапе е трансфер цел на тимот на Реал Мадрид. Во изминатиов период се шпекулираше дека Реал се интересира за тимскиот колега на Мбапе, Нејмар, но Спорт пренесува дека тоа било само за да се ...

Меси: Само Реал постигнува добри резултати со лоша игра

Стандард - 17.05.2018

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, верува дека вечниот непријател Реал Мадрид може да ги постигне посакуваните резултати дури и кога игра лошо. „Реал Мадрид ги има најдобрите играчи во светот по позиции. Како и ние.

Нејмар: Ова СП мора да биде мое

TopSport - 17.05.2018

Најдобриот Бразилец, капитенот на репрезентацијата Нејмар, истакнал дека ја посакува титулата на Светското првенство во Русија. Напаѓачот на ПСЖ со огромна доза на самодоверба смета дека може да го однесе националниот тим до светската титула.

Меси сака Аргентинците да бидат како Германците

SportMedia - 17.05.2018

Како се доближува почетокот на Светското првенство во Русија, така расте притисокот кај Лионел Меси. Капитенот на аргентинската репрезентација ќе ја има една од последните шанси да ги одведе „гаучосите“ до тронот.

„Чудото од дете“ – Лео Меси (видео)

NetZabava - 16.05.2018

Вонсериските квалитети на Лионел Меси беа очигледни уште од рана возраст, па така Аргентинецот ги растураше своите противници носејќи го дресот на младинските екипи на Барса исто како што тоа го прави денес на сениорско ниво.

Ривалдо: Нејмар нема да освои ништо значајно, ако остане во ПСЖ

Стандард - 16.05.2018

Легендарниот бразилски играч Ривалдо изјави дека Нејмар нема не освои ништо значајно, ако остане во Париз Сен Жермен. „Ако не го напушти ПСЖ, Нејмар никогаш нема да освои нешто значајно“, прокоментира Ривалдо во интервју за „Газета дело Спорт“.

Реал подготвил 200 милиони евра, но не за Нејмар

Стандард - 16.05.2018

Светскиот и европски клупски шампион Реал Мадрид е поврзуван со привлекувањето на Нејмар од ПСЖ, но „ABC“ откри дека претседателот на „кралскиот“ клуб, Флорентино Перез инсистира за привлекување на друга од ѕвездите на ПСЖ – Килијан Мбапе.

Ривалдо: Во ПСЖ, Нејмар игра во клуб без историја

TopSport - 16.05.2018

Легендата на бразилскиот фудбал, Ривалдо вели дека Нејмар нема што да бара во тимот на Пари Сен-Жермен, бидејќи со францускиот клуб нема да може да освои „ништо важно“. Нејмар ги изненади сите со минатогодишната одлука да замине од Барселона во ...

Меси: Нејмар во Реал? Ужас

Макфакс - 16.05.2018

Иако, минатото лето го урна трансфер рекордот, откако за 222 милиони евра се пресели во ПСЖ, името на Бразилецот Нејмар константно се поврзува со Реал Мадрид. Шпекулациите за преминот на Нејмар од ПСЖ во Реал веќе го коментираа неколкумина фудбалери ...

Нејмар: Овој Мундијал мора да биде мој

Слободен Печат - 17.05.2018

Фудбалерот на Пари Сен Жермен и на бразилската репрезентација Нејмар де Силва Сантос Јуниор истакна дека посакува да ја освои шампионската титула на Светското првенство во Русија. Фудбалерот е увреден дека може да му помогне на Бразил да стане првак ...

Ривалдо го советува Нејмар: Бегај од ПСЖ!

Независен - 16.05.2018

Во кратко интервју што го даде за „Газета“ Ривалдо, еден од лидерите на последната генерација на „кариоките“, кои го освоија Светското првенсто, смета дека најдобриот играч на Бразил Нејмар треба да го напушти Пари Сен Жермен.

Меси: Не се натпреварувам со Роналдо, Немар во Реал би било ужасно!

Таратур - 16.05.2018

Лионел Меси со години го импресионира фудбалскиот свет со своите настапи во дресот на Барселона, па често се шпекулира за неговата иднина. Меси како дете пристигна во Каталонија од родната Аргентина и уште еднаш потврди дека нема намера да ја ...

Меси: Ќе биде ужасно ако Нејмар отиде во Реал

Локално - 16.05.2018

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси изјави дека ќе биде ужасно, ако неговиот пријател и поранешен соиграч Нејмар премине во Реал Мадрид. Аргентинецот смета дека евентуален трансфер на Бразилецот во големиот ривал ќе биде голем удар за Барселона, ...

Меси признава: Би било ужасно Нејмар да отиде во Реал

Макфакс - 15.05.2018

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси признава дека би било „ужасно“ ако неговиот поранешен колега од Барселона, и добар пријател и покрај тоа, Нејмар реши да се приклучи на Реал Мадрид.

Меси со свој став околу евентуалниот трансфер на Нејмар во Реал

ЗаЗабава - 16.05.2018

Шпекулациите дека Нејмар би можел да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид не го оставаат рамнодушен ни најдобриот фудбалер на сите времиња Лионел Меси. Бразилско-аргентинскиот тандем играше заедно од 2013 до 2017 година, од 2014 година им се ...

Меси: Реал Мадрид победува со лоша игра!

Спортски - 17.05.2018

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси во опширно интервју зборуваше на многу теми и се осврна и на вечниот ривал Реал Мадрид. Меси истакна дека „кралевите“ се исклучително силен тим кој може да остварува добри резултати спо лоша игра.

Нејмар: Ова СП мора да биде мое

Макфакс - 17.05.2018

Најдобриот Бразилец, капитенот на репрезентацијата Нејмар, истакнал дека ја посакува титулата на Светското првенство во Русија. Напаѓачот на ПСЖ со огромна доза на самодоверба смета дека може да го однесе националниот тим до светската титула.

Меси за кралевите: Имаат еден квалитет кој само тие го поседуваат…

Поглед - 16.05.2018

Аргентинската телевизија „Тик Спортс повторно го интервјуираше Лионел Меси, а покрај неговите изјавите за СП, тој даде и изјава поврзана за најлутиот ривал на неговиот клуб Барса, а тоа се секако кралевите од Мадрид.

Нејмар: Овој Мундијал мора да биде мој

А1 On - 17.05.2018

Фудбалерот на Пари Сен Жермен и на бразилската репрезентација Нејмар де Силва Сантос Јуниор истакна дека посакува да ја освои шампионската титула на Светското првенство во Русија. Фудбалерот е увреден дека може да му помогне на Бразил да стане првак ...

Бегај од ПСЖ!

Вечер - 17.05.2018

Во последното интервју кое го даде за италијанскиот спортски весник “Газета дело Спорт#, легендарниот бразилски фудбалер Ривалдо, испрати јасна порака до својот сонародник, Неимар, дека мора под итно да си замине од редовите на новиот шампион на ...

Меси: Ќе биде ужасно ако Нејмар отиде во Реал

+инфо - 16.05.2018

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси изјави дека ќе биде ужасно, ако неговиот пријател и поранешен соиграч Нејмар премине во Реал Мадрид. Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси изјави дека ќе биде ужасно, ако неговиот пријател и поранешен соиграч Нејмар ...

Меси: Реал Мадрид победува со лоша игра!

Таратур - 17.05.2018

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси во опширно интервју зборуваше на многу теми и се осврна и на вечниот ривал Реал Мадрид. Меси истакна дека „кралевите“ се исклучително силен тим кој може да остварува добри резултати спо лоша игра.

Нејмар: Ова СП мора да биде мое

Точка - 17.05.2018

Најдобриот бразилски фудбалер, капитенот на репрезентацијата, Нејмар, истакнал дека ја посакува титулата на Светското првенство во Русија. Напаѓачот на ПСЖ со огромна доза самодоверба смета дека може да го однесе националниот тим до светската титула.

Нејмар: Овој Мундијал мора да биде мој

Sport M - 17.05.2018

Фудбалерот на Пари Сен Жермен и на бразилската репрезентација Нејмар де Силва Сантос Јуниор истакна дека посакува да ја освои шампионската титула на Светското првенство во Русија. Фудбалерот е увреден дека може да му помогне на Бразил да стане првак ...

Меси: Ќе биде ужасно ако Нејмар отиде во Реал

Либертас - 16.05.2018

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси изјави дека ќе биде ужасно, ако неговиот пријател и поранешен соиграч Нејмар премине во Реал Мадрид. Аргентинецот смета дека евентуален трансфер на Бразилецот во големиот ривал ќе биде голем удар за Барселона, ...