TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каменос доби жолт картон за повлекување од владата

Телма - 11.01.2019

Лидерот на Независни Грци Панос Каменос доби жолт картон на денешниот состанок на пратеничката група, која му го одби барањето за повлекување од грчката влада. Каменос барал дозвола да му соопшти на Ципрас да ги повлече министрите на Независни Грци ...

Каменос ја откажа средбата со Ципрас, чека разврска во скопје

24 Вести - 11.01.2019

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, ги повика Грција и Македонија да го завршат процесот за името во определените рокови. На заедничката прес-конференција со романскиот претседател, Клаус Јоханис во Букурешт, чија земја ...

Каменос ја чека разврската во Скопје за да реши дали ќе остане во владата

Телма - 11.01.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска ја цементираше поддршката за постигнатиот договор за името упатена до грчката јавност, повторувајќи дека Договорот од Преспа е добро решение. Меркел утрово на средбата со грчкиот претседател Прокопис ...

Каменос: Единствената разлика во коалициската влада е името на Македонија

А1 On - 11.01.2019

По завршувањето на состанокот на пратеничката група на Независни Грци, што помина без изјави за медиумите, лидерот на партијата и коалициски партнер во владата се огласи преку неговиот официјален Твитер профил.

Откажан состанокот на Каменос со Ципрас, се чека одлука од македонскиот парламент

ТВ21 - 11.01.2019

Грчкиот премиер Алексис Ципрас и министерот за одбрана, Панос Каменос ја откажаа денешната средба која требаше да се одржи. Причина за откажаниот состанокот е одлагањето на седницата во македонското Собрание, на која на дневен ред се уставните ...

И Каменос ја чека БЕСА, откажана средбата со Ципрас

Алсат-М - 11.01.2019

Грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос, чија партија „Независни Грци“ е коалициски партнер во грчката влада, изјави дека состанокот со премиерот Алексис Ципрас, закажан за денеска е откажан, пренесува Катимерини.

Каменос го откажа состанокот со Ципрас: Прво да се реши ситуацијата во ФИРОМ

Макфакс - 11.01.2019

Грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос објави дека ја откажува средбата со премиерот на Грција, Алексис Ципрас, кој требаше да се одржи денеска, пишува грчки „Катимерини“. Состанокот на кој според „Катимерини“ требаше да се разговара иднината на ...

Каменос: Не сум министер во заминување

Макфакс - 11.01.2019

Јас не сум министер во заминување, ниту пак министер кој треба да поднесе оставка, рече грчкиот министер за одбрана на почетокот на состанокот на парламентарната комисија на која се разгледуваат амандмани за модернизација на воените авиони Ф-16 кои ...

Ципрас и Каменос ќе се сретнат по разврската во македонскиот Парламент

Курир - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговот завчерашно ...

Каменос: Не сум министер во заминување

Локално - 11.01.2019

Ниту сум министер во заминување, ниту сум пред оставка, изјави денеска министерот за одбрана на Грција, Панос Каменос, кој е и лидер на партијата Независни Грци, помал коалицискин партнер во грчката Влада на премиерот Алексис Ципрас.

Ципрас ќе бара поддршка од Каменос за да нема предвремени избори

Р.С.Европа - 11.01.2019

Грчкиот премиер Алексис Ципрас денеска ќе побара од својот конзервативен сојузник да ја продолжи поддршката на владата, надевајќи се дека ќе ги спречи предвремените избори по несогласувањата за договорот за името на Македонија.

Ципрас: Ако Каменос ја напушти коалицијата ќе гласаме за доверба на владата

Алсат-М - 10.01.2019

Премиерот на Грција, Алексис Ципрас во синоќешното гостување на грчката национална телевизија рече дека парламентот во Атина ќе свика седница за гласање на доверба на владата ако владината коалиција ја напушти помалниот партнер во власта, Независни ...

Ципрас верува дека ќе се договорат со Каменос

Макфакс - 10.01.2019

Грчкиот премиер, Алексис Ципрас изрази надеж дека лидерот на „Независни Грци“, Панос Каменос и коалиционен партнер, нема намера да ја собори грчката влада. Ципрас истакна дека не е прв пат да не се согласуваат со коалициониот партнер и рече дека сѐ ...

Пратеник од Независни Грци најави дека партијата ја напушта коалицијата со Ципрас

Макфакс - 10.01.2019

Помалиот колициски партнер во грчката влада „Независни Грци“ ќе гласа против владата ако има гласање недоверба во парламентот, изјави пратеникот Костас Кацикис за локален телевизиски канал, пишува весникот „Катимерини“.

Договорот меѓу Грција и Македонија: Ќе има ли политички превирања во Атина?

MTM - 10.01.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел во посета на Атина. Главна тема на разговорите - ратификација на договорот за името на Македонија. Во меѓувреме, премиерот Алексис Ципрас најави дека ќе побара гласање за доверба, ако не добие поддршка за ...

Каменос: Единствената разлика во коалициската влада е името на Македонија

1tv - 11.01.2019

По завршувањето на состанокот на пратеничката група на Независни Грци, што помина без изјави за медиумите, лидерот на партијата и коалициски партнер во владата се огласи преку неговиот официјален Твитер профил.

Откажан состанокот на Каменос со Ципрас, се чека одлука од македонскиот парламент

4NEWS - 11.01.2019

Грчкиот премиер Алексис Ципрас и министерот за одбрана, Панос Каменос ја откажаа денешната средба која требаше да се одржи. Причина за откажаниот состанокот е одлагањето на седницата во македонското Собрание, на која на дневен ред се уставните ...

ГРЦИТЕ НА ШТРЕК: Го чекаат епилогот од македонското Собрание

Фактор - 11.01.2019

Грчките политичари чекаат да видат што ќе одлучи македонското Собрание денеска, и дали ќе има двотретинско мнозинство за уставните измени, кои се дел од Договорот од Преспа. Грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос, објави дека ја откажува ...

Ципрас и Каменос ќе се сретнат по разврската во македонскиот Парламент

Канал5 - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговот завчерашно ...

Каменос: Не сум министер во заминување

А1 On - 11.01.2019

Ниту сум министер во заминување, ниту сум пред оставка, изјави денеска министерот за одбрана на Грција, Панос Каменос, кој е и лидер на партијата Независни Грци, помал коалицискин партнер во грчката Влада на премиерот Алексис Ципрас.

Ципрас ќе бара поддршка од Каменос

Алсат-М - 11.01.2019

Грчкиот премиер Алексис Ципрас денеска ќе побара од својот коалициски партнер, партијата „Независни Грци“ на министерот за одбрана, Панос Каменос, да ја продолжи поддршката на владата, со што би спречил предвремени избори по несогласувањата за ...

Ципрас верува дека ќе се договорат со Каменос

24Инфо - 10.01.2019

Грчкиот премиер, Алексис Ципрас изрази надеж дека лидерот на „Независни Грци“, Панос Каменос и коалиционен партнер, нема намера да ја собори грчката влада. Ципрас истакна дека не е прв пат да не се согласуваат со коалициониот партнер и рече дека сѐ ...

Пратеник од Независни Грци најави дека партијата ја напушта коалицијата со Ципрас

24Инфо - 10.01.2019

Помалиот колициски партнер во грчката влада, Независни Грци, ќе гласа против владата ако има гласање недоверба во парламентот, изјави пратеникот Костас Кацикис за локален телевизиски канал пишува весникот Катимерини,.

Каменос: Единствената разлика во коалициската влада е името на Македонија

Слободен Печат - 11.01.2019

По завршувањето на состанокот на пратеничката група на Независни Грци, што помина без изјави за медиумите, лидерот на партијата и коалициски партнер во владата се огласи преку неговиот официјален Твитер профил, јави дописничката на МИА од Атина.

Каменос го откажа состанокот со Ципрас: Прво да се реши ситуацијата во ФИРОМ

Точка - 11.01.2019

Грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос, објави дека ја откажува средбата со премиерот на Грција, Алексис Ципрас, кој требаше да се одржи денеска, пишува грчки „Катимерини“. Состанокот на кој според „Катимерини“ требаше да се разговара иднината ...

Ципрас и Каменос ќе се сретнат по разврската во македонскиот Парламент

Локално - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговот завчерашно ...

Каменос: Не сум министер во заминување

24Инфо - 11.01.2019

Ниту сум министер во заминување, ниту сум пред оставка, изјави денеска министерот за одбрана на Грција, Панос Каменос, кој е и лидер на партијата Независни Грци, помал коалицискин партнер во грчката Влада на премиерот Алексис Ципрас.

Пратеник од Независни Грци најави дека партијата ја напушта коалицијата со Ципрас

Точка - 10.01.2019

Помалиот колициски партнер во грчката влада, Независни Грци, ќе гласа против владата ако има гласање недоверба во парламентот, изјави пратеникот Костас Кацикис за локален телевизиски канал, пишува весникот „Катимерини“.

Каменос: Единствената разлика во коалициската влада е името на Македонија

Press24 - 11.01.2019

По завршувањето на состанокот на пратеничката група на Независни Грци, што помина без изјави за медиумите, лидерот на партијата и коалициски партнер во владата се огласи преку неговиот официјален Твитер профил, јави дописничката на МИА од Атина.

Ципрас и Каменос ќе се сретнат по разврската во македонскиот Парламент

24Инфо - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговот завчерашно ...

Каменос: Не сум министер во заминување

1tv - 11.01.2019

Ниту сум министер во заминување, ниту сум пред оставка, изјави денеска министерот за одбрана на Грција, Панос Каменос, кој е и лидер на партијата Независни Грци, помал коалицискин партнер во грчката Влада на премиерот Алексис Ципрас.

Каменос: Единствената разлика во коалициската влада е името на Македонија

Телма - 11.01.2019

По завршувањето на состанокот на пратеничката група на Независни Грци, што помина без изјави за медиумите, лидерот на партијата и коалициски партнер во владата се огласи преку неговиот официјален Твитер профил, јави дописничката на МИА од Атина.

Ципрас и Каменос ќе се сретнат по разврската во македонскиот Парламент

А1 On - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговот завчерашно ...

Каменос: Не сум министер во заминување

Република - 11.01.2019

Ниту сум министер во заминување, ниту сум пред оставка, изјави денеска министерот за одбрана на Грција, Панос Каменос, кој е и лидер на партијата Независни Грци, помал коалицискин партнер во грчката Влада на премиерот Алексис Ципрас.

Каменос: Единствената разлика во коалициската влада е името на Македонија

+инфо - 11.01.2019

По завршувањето на состанокот на пратеничката група на Независни Грци, што помина без изјави за медиумите, лидерот на партијата и коалициски партнер во владата се огласи преку неговиот официјален Твитер профил, јави дописничката на МИА од Атина.

Ципрас и Каменос ќе се сретнат по разврската во македонскиот Парламент

1tv - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговот завчерашно ...

Каменос: Не сум министер во заминување

+инфо - 11.01.2019

Ниту сум министер во заминување, ниту сум пред оставка, изјави денеска министерот за одбрана на Грција, Панос Каменос, кој е и лидер на партијата Независни Грци, помал коалицискин партнер во грчката Влада на премиерот Алексис Ципрас.

Каменос: Единствената разлика во коалициската влада е името на Македонија

Вечер - 11.01.2019

По завршувањето на состанокот на пратеничката група на Независни Грци, што помина без изјави за медиумите, лидерот на партијата и коалициски партнер во владата се огласи преку неговиот официјален Твитер профил, јави дописничката на МИА од Атина.

Ципрас и Каменос чекаат разврска во македонскиот Парламент - потоа следи средба

Press24 - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговот завчерашно ...

Каменос: Не сум министер во заминување

Независен - 11.01.2019

Ниту сум министер во заминување, ниту сум пред оставка, изјави денеска министерот за одбрана на Грција, Панос Каменос, кој е и лидер на партијата Независни Грци, помал коалицискин партнер во грчката Влада на премиерот Алексис Ципрас.

Каменос: Единствената разлика во коалициската влада е името на Македонија

24Инфо - 11.01.2019

По завршувањето на состанокот на пратеничката група на Независни Грци, што помина без изјави за медиумите, лидерот на партијата и коалициски партнер во владата се огласи преку неговиот официјален Твитер профил, јави дописничката на МИА од Атина.

Ципрас и Каменос ќе ја чекаат разврската во Македонија, па потоа ќе се сретнат

Сител - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговот завчерашно ...

Каменос: Не сум министер во заминување

Опсервер - 11.01.2019

Ниту сум министер во заминување, ниту сум пред оставка, изјави денеска министерот за одбрана на Грција, Панос Каменос, кој е и лидер на партијата Независни Грци, помал коалицискин партнер во грчката Влада на премиерот Алексис Ципрас.

Каменос: Единствената разлика во коалициската влада е името на Македонија

Канал5 - 11.01.2019

По завршувањето на состанокот на пратеничката група на Независни Грци, што помина без изјави за медиумите, лидерот на партијата и коалициски партнер во владата се огласи преку неговиот официјален Твитер профил.

Ципрас и Каменос ќе ја чекаат разврската во Македонија, па потоа ќе се сретнат

Независен - 11.01.2019

Лидерите на коалициските партнери во грчката Влада, премиерот Алексис Ципрас и министерот за одбрана Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската во макеоднското Собрание околу усвојувањето на уставните амандмани, па потоа ќе ка одржат најавената ...

Каменос: Не сум министер во заминување, ниту сум пред оставка

Либертас - 11.01.2019

Ниту сум министер во заминување, ниту сум пред оставка, изјави денеска министерот за одбрана на Грција, Панос Каменос, кој е и лидер на партијата Независни Грци, помал коалицискин партнер во грчката Влада на премиерот Алексис Ципрас.

Каменос: Единствената разлика во коалициската влада е името на Македонија

еМагазин - 11.01.2019

По завршувањето на состанокот на пратеничката група на Независни Грци, што помина без изјави за медиумите, лидерот на партијата и коалициски партнер во владата се огласи преку неговиот официјален Твитер профил, јави дописничката на МИА од Атина.

Ципрас и Каменос ќе ја чекаат разврската во Македонија, па потоа ќе се сретнат

Р.С.Европа - 11.01.2019

Лидерите на коалициските партнери во грчката Влада, премиерот Алексис Ципрас и министерот за одбрана Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската во македонското Собрание околу усвојувањето на уставните амандмани, па потоа ќе ја одржат најавената ...

Каменос: Единствената разлика во коалициската влада е името на Македонија

Либертас - 11.01.2019

По завршувањето на состанокот на пратеничката група на Независни Грци, што помина без изјави за медиумите, лидерот на партијата и коалициски партнер во владата се огласи преку неговиот официјален Твитер профил.

Ципрас и Каменос ќе се сретнат по разврската во македонскиот парламент

+инфо - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговотo завчерашно ...