TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ и ДУИ со рокадата на Џафери го спречуваат наративот на ВМРО и Левица за албанизација

Фокус - 08.12.2023

Додека траел состанокот на Централното претседателство на ДУИ во Мала Речица, на кој Талат Џафери беше избран за технички премиер, лидерот на СДСМ Димитар Ковачевски за недела закажа состанок на кој се очекува Јован Митрески да биде предложен за нов ...

Канал 5 дознава: Се очекува Јован Митрески да биде предложен за Претседател на Собранието

Канал5 - 08.12.2023

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека денеска, додека се уште траел состанокот на ДУИ претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ.

24инфо дознава: Јован Митрески седнува на спикерската позиција во Собранието

24Инфо - 08.12.2023

Извори од вледејачката СДСМ за 24инфо.мк брифираат дека денеска, додека се уште траел состанокот на партијата ДУИ, претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски, за недела закажал состанок на раководството на партијата.

Јован Митрески ќе седне на фотелјата на Џафери, в недела состанок на раководството на СДСМ

4NEWS - 08.12.2023

Претседателот на Собранието, Талат Џафери ќе биде премиер на техничката влада сто дена пред парламентарните избори кои треба да се одржат следната година, информираа денеска од ДУИ, но се чини дека на неговата фотелја во Собранието ќе седне ...

Пратеникот Јован Митрески предлог од СДСМ да го замени Џафери на претседателското место во Собрание

Frontline - 08.12.2023

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека денеска, додека се уште траел состанокот на ДУИ претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ.

Јован Митревски ќе биде предложен за претседател на Собранието

А1 On - 08.12.2023

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека денеска, додека се уште траел состанокот на ДУИ претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ.

Ковачевски за в недела го свикал раководството на СДСМ, Јован Митрески ќе биде предложен за нов собраниски спикер

360 степени - 08.12.2023

Извори од вледејачкиот СДСМ за „360 степени“ брифираат дека денеска, додека се уште траел состанокот на Централното претседателство на ДУИ, претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ.

Јован Митрески предлог од СДСМ да го замени Џафери на претседателското место во Собрание

CivilMedia - 08.12.2023

Додека се уште траел состанокот на ДУИ денеска, извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ.

Митрески предлог од СДСМ да го замени Џафери на претседателското место во Собрание

Нова ТВ - 08.12.2023

Додека се уште траел состанокот на ДУИ денеска, извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ.

Се очекува Јован Митрески да седне на местото на Џафери во техничката влада

Press24 - 08.12.2023

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека денеска, додека се уште траел состанокот на ДУИ, претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ.

Јован Митревски се очекува да биде предложен за претседател на Собранието, брифираат од СДСМ

Во Центар - 08.12.2023

Се очекува в недела претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски да го предложи координаторот на пратеничката група на партијата за претседател на Собранието, брифираат извори од СДСМ. Според партиските извори денеска додека траел состанокот на ДУИ ...

Со внимателен маневар СДСМ и ДУИ ги потопија приказните на ВМРО и Левица за албанизација на државата

Бриф - 08.12.2023

Според изворите од вледејачката СДСМ брифираат дека денеска, додека се уште траел состанокот на ДУИ претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ.

Македонец за претседател на Собранието, пропадна мантрата на ДПМНЕ за наводната албанизација

Centar - 08.12.2023

Како што е случај со ВМРО ДПМНЕ, со години шират само лажни информации, правејќи неболуозни изјави со цел да створат омраза помеѓу граѓаните а притоа градат поени на криминал, шпекулации и невистини.

Joван Митрески ќе биде претседател на Собранието

PressingTV - 08.12.2023

Се очекува в недела претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски да го предложи координаторот на пратеничката група на партијата за претседател на Собранието, брифираат извори од СДСМ. Според партиските извори денеска додека траел состанокот на ДУИ ...

Македонец за претседател на Собранието, пропадна мантрата на ДПМНЕ за наводната албанизација

Вести плус - 08.12.2023

Како што е случај со ВМРО ДПМНЕ, со години шират само лажни информации, правејќи неболуозни изјави со цел да створат омраза помеѓу граѓаните а притоа градат поени на криминал, шпекулации и невистини.

Македонец за претседател на Собранието, пропадна мантрата на ДПМНЕ за наводната албанизација

Рацин - 08.12.2023

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека денеска, додека се’ уште траел состанокот на ДУИ, претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ.

Јован Митрески ќе биде новиот претседател на Собранието на местото на Џафери

Нетпрес - 08.12.2023

Се очекува в недела претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски да го предложи Јован Митрески, координаторот на пратеничката група на партијата, за нов претседател на Собранието, брифираат од СДСМ.

Јован Митрески се очекува да биде предложен за претседател на Собранието

Курир - 08.12.2023

Според партиските извори денеска додека траел состанокот на ДУИ Ковачевски за в недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Се очекува в недела претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски да го предложи координаторот на пратеничката група на ...

СДСМ го предага Јован Митрески за претседател на Собранието

24 Вести - 08.12.2023

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека денеска, додека се уште траел состанокот на ДУИ претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ.

СДСМ и ДУИ ги потопија приказните на ВМРО и Левица за албанизација на државата, Џафери премиер, Митрески претседател на ...

Frontline - 08.12.2023

Според изворите од вледејачката СДСМ брифираат дека денеска, додека се уште траел состанокот на ДУИ претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ.

Јован Митревски ќе биде предложен за претседател на Собранието

Слободен Печат - 08.12.2023

Претседателот на Собранието, Талат Џафери ќе биде премиер на техничката влада сто дена пред парламентарните избори кои треба да се одржат следната година, информираа денеска од ДУИ. Извори од СДСМ брифираат дека денеска, додека се уште траел ...

Митревски од СДСМ ќе биде претседател на Собранието

Денешен - 08.12.2023

Се очекува в недела претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски да го предложи координаторот на пратеничката група на партијата за претседател на Собранието, брифираат извори од СДСМ. Според партиските извори денеска додека траел состанокот на ДУИ ...

Јован Митревски се очекува да биде предложен за претседател на Собранието, брифираат од СДСМ

Бизнис Вести - 08.12.2023

Се очекува в недела претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски да го предложи координаторот на пратеничката група на партијата за претседател на Собранието, брифираат извори од СДСМ. Според партиските извори денеска додека траел состанокот на ДУИ ...

Јован Митревски се очекува да биде предложен за претседател на Собранието, брифираат од СДСМ

Независен - 09.12.2023

Се очекува в недела претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски да го предложи координаторот на пратеничката група на партијата за претседател на Собранието, брифираат извори од СДСМ. Според партиските извори денеска додека траел состанокот на ДУИ ...

Јован Митревски ќе дојде на местото на Талат Џафери на спикерското столче во Собрание

MakPress - 09.12.2023

Се очекува в недела претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски да го предложи координаторот на пратеничката група на партијата за претседател на Собранието, брифираат извори од СДСМ. Според партиските извори денеска додека траел состанокот на ДУИ ...

Јован Митревски ќе биде предложен за претседател на Собранието, брифираат од СДСМ

МКД - 09.12.2023

Се очекува в недела претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски да го предложи координаторот на пратеничката група на партијата за претседател на Собранието, брифираат извори од СДСМ. Според партиските извори додека траел состанокот на ДУИ Ковачевски ...