TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најактуелната борба во овој период – Еве како да ја спречете појавата на целулит

Слободен Печат - 29.05.2020

Борбата со целулитот е најактуелна во пролетните и во летните месеци. Тогаш целулитот што се „таложел“ во зимските месеци кога се јаде калорична храна доаѓа до израз, па голем број жени се обидуваат на различни начини да го решат овој естетски ...

2 состојки кои го уништуваат целулитот

Скопје инфо - 29.05.2020

Битката со целулитот е актуелна во текот на летните месеци за многу жени. Но, постои моќна комбинација која е голем сојузник во оваа битка. Оваа комбинација е многу корисна против целулитот. Доволни се само 10 минути масажа дневно.

Избркајте го целулитот за само 24 часа

Скопје24 - 28.05.2020

Целулитот е непријател број еден на секоја жена. Особено во лето, кога треба да одиме на плажа или лесно да се облечеме. Има многу препарати кои гарантираат исчезнување… но, ништо од тоа. Можеби треба да пробате со нешто поедноставно.

Земете талог од кафе и масирајте го телото – Ќе решите голем проблем пред летото

Gotvi.mk - 28.05.2020

Сите го фрламе талогот од кафе, а тој многу помага за да се ослободиме од целулитот. Кофеинот помага за подобра циркулација и спречува целулит, па се што треба е да го триете подрачјето со целулит, со талог од кафе, па по неколку нежни масирања да ...

Никој не сака да го има во лето – Еве како да ја спречете појавата на целулит

Скопје24 - 29.05.2020

Борбата со целулитот е најактуелна во пролетните и во летните месеци. Тогаш целулитот што се „таложел“ во зимските месеци кога се јаде калорична храна доаѓа до израз, па голем број жени се обидуваат на различни начини да го решат овој естетски ...