TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеленски ќе претседава со самит во Тирана на кој ќе бара поголема поддршка од земјите од Југоисточна Европа

Сакам да кажам - 28.02.2024

Володимир Зеленски првпат е во посета на Балканот од почетокот на руската инвазија, при што ќе копретседава со самит со албанската влада, кој ќе има за цел да ги охрабри земјите од Југоисточна Европа да ја зголемат својата поддршка за Украина.

Претседателот Пендаровски на Самитот Украина – Југоисточна Европа во Тирана

Frontline

Зеленски вечерва пристигнува во Тирана, каде ќе учествува на дводневнот самит Украина-Југоисточна Европа

Слободен Печат

Безбедносни мерки на највисоко ниво во Тирана поради посетата на Зеленски и самитот Украина – Западен Балкан

Либертас

Во Тирана пиле не смее да прелета, доаѓа Зеленски

Република

Највисоко ниво на безбедносни мерки во Тирана поради посетата на Зеленски и самитот Украина – Западен Балкан

24Инфо

Безбедносни мерки на највисоко ниво во Тирана поради посетата на Зеленски и самитот Украина – Западен Балкан

Бриф

Zoom Локално MakPress Сител Нова ТВ Бриф Frontline MakPress

Зеленски пристигна во Тирана за самитот Украина-Југоисточна Европа

Бриф - 28.02.2024

Претседателот на Украина Володимир Зеленски доцна синоќа, нешто по 23 часот пристигна на меѓународниот аеродром во Тирана, што е негова прва посета на Албанија. Беше пречекан од министерот за Европа и надворешни работи Игли Хасани, по што под силно ...

📸 Зеленски пристигна во Тирана, ќе учествува на самит заедно со лидери од Западен Балкан

Локално

Рама до Блинкен: Албанија подготвена да биде домаќин на Самитот на НАТО во 2027 година

Канал5

Албански медиуми: Зеленски во Тирана на Самитот за Украина; Албанија бара да биде домаќин на Самитот на НАТО 2027; во Брисел ќе се разговара за српскиот динар во Косово

CivilMedia

(ПРЕГЛЕД НА ЦИВИЛ) Албански медиуми: Зеленски во Тирана на Самитот за Украина; Албанија бара да биде домаќин на Самитот на НАТО 2027; во Брисел ќе се разговара за српскиот динар во Косово

Frontline

Албански медиуми: Зеленски во Тирана на Самитот за Украина; Албанија бара да биде домаќин на Самитот на НАТО 2027; во Брисел ќе се разговара за српскиот динар во Косово

Рацин

Рама до Блинкен: Албанија подготвена да биде домаќин на Самитот на НАТО во 2027 година

MakPress

24 Вести +инфо