TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Конте: Интер не е фаворит за титулата!

SportMedia - 18.01.2021

И покрај победа од 2:0 во “Дербито на Италија“, и покрај тоа што играчки Интер просто го “размонтира“ Јуве, сепак стратегот на “неро-аѕурите“, Антонио Конте смета дека неговиот тим и натаму не е фаворит за титулата во Серија А.

Конте: Ги гледаме овошките од процесот кој го почнавме минатата сезона

24Фудбал

Симболично: Зошто победата на Интер против Јуве е најава за скудето на „нераѕурите“? (ФОТО)

Sport 1

Конте: Победивме тим на шампиони кој девет години доминира во Италија

Gol.mk

ВИДЕО: Интер моќно го надигра Јувентус и ја фрли ракавицата за титула!

Gol.mk

Милано слави: Интер го реши Јувентус за да му најави дека сезонава титула нема да види (ВИДЕО)

Sport 1

Интер е зрел за титула, „нероазурите“ го срушија шампионот на „Џузепе Меаца“ (видео)

OhridNews

Спортманија TopSport Sport M Дерби 24Фудбал Слободен Печат SportMedia Спортклуб