TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Симеоне: Суарес не дава голови на гости? Вечер во Букурешт ние сме домаќини!

Спортманија - 23.02.2021

Популарниот Чоло со интересна изјава го брани голгетерот кој во ЛШ одамна не дал гол на гостување. Атлетико Мадрид и Челзи вечерва во Букурешт ќе го играат првиот нивен осминафинален двобој од Лигата на шампионите, а тоа што лидерот на шпанското ...

НАТПРЕВАР НА ДЕНОТ: Атлетико без клучни фудбалери против Челзи

SportMedia - 23.02.2021

Вечерва продолжуваат возбудувањата во Лигата на шампионите, а мечот меѓу Атлетико Мадрид и Челзи привлекува најголемо внимание (21 часот на Метрополитано). Другиот меч е Лацио – Баерн во истиот термин.

Тухел потврди, Челзи со ослабена одбрана против Атлетико

Gol.mk - 23.02.2021

Бразилецот Тиаго Силва нема да биде дел од денешниот меч меѓу Челзи и Атлетико Мадрид. Столбот во одбраната на лондонскиот клуб поради повреда нема да биде достапен за Томас Тухел. Тој се повреди на дуелот со Тотенхем и досега пропушти пет меча, а ...

ЛШ: Челси на мегдан со Атлетико, Лацио домаќин на „ранетиот“ Баерн

Слободен Печат - 23.02.2021

Денеска и утре се играат преостанатите четири први натпревари од осминафиналните дуели во Лигата на шампионите, поради коронавирусот Атлетико Мадрид во Букурешт ќе го пречека Челси, додека Лацио на „Олимпико“ е домаќин на актуелниот европски првак ...

УЕФА ги објави можните состави за дуелите вечерва во ЛШ, Атлетико -Челси и Лацио – Баерн

Дриблинг - 23.02.2021

Вечерва се играат првите осминафинални дуели меѓу Атлетико Мадрид и Челси односно Лацио и Баерн Минхен. Двата дуела започнуваат во исто време, 21 часот , УЕФА на својот официјален сајт ги објави можните состави за овие средби.

Ранетиот Атлетико против препородените „сини“ на Тухел

Gol.mk - 23.02.2021

Покрај пресметката на Барселона и Пари Сен Жермен, Атлетико Мадрид и Челзи претставува еден од најзвучните парови во овогодишното осминафинале од Лигата на шампионите. Ако овој натпревар се играше пред околу еден месец, без размислување ќе го ...

ЛШ: Европскиот првак гостува на Олимпико, Атлетико Мадрид го пречекува Челси

OhridNews - 23.02.2021

Вечерва, продолжуваат осминафиналните натпревари во Лигата на Шампиони. На програмата се мечевите Атлетико Мадрид – Челси односно Лацио – Баерн Минхен. Шпанско-англиската пресметка ќе биде судар на двајца одлични тренери Диего Симеоне и Томас Тухел, ...

Дерби на денот во ЛШ: Атлетико и Челзи ќе водат битка во Букурешт

Спортски - 23.02.2021

Атлетико Мадрид е домаќин на Челзи во вторник вечер во првиот натпревар од 1/8 финалната рунда во Лигата на шампионите. Но, Атлетико нема да биде баш домаќин на овој меч. Натпреварот наместо во Мадрид, ќе се одигра на Арена Наполитана во Букурешс, ...

Азпиликуета пред дуелот со Атлетико: За да го победите Симеоне…

Спортклуб - 23.02.2021

Во рамки на осминафиналните пресметки од ЛШ, вечерва Атлетико игра против Челси и Лацио против Баерн Минхен. „Душекчиите“ се лидери во Примера и влегуваат како фаворит во дуелот против „сините“ од Лондон. „ Тие се доста солиден тим.

Познато е кога се враќа Серхио Рамос

24Фудбал - 23.02.2021

Рехабилитацијата на капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос се одвива според планот, позната е датата на негово враќање. Според „АС“, Рамос своето враќање на теренот ќе го има на 13. март на дуелот на Реал Мадрид против Елче.

Винисиус сака да остане во Реал до крајот на кариерата

Опсервер - 23.02.2021

– Напаѓачот на Реал, Винисиус Жуниор изјави дека сака да ја помине целата своја кариера во мадридскиот клуб. – Јас сум 100% сигурен во Реал Мадрид, во Зидан, во сите играчи и во Флорентино Перез, кој се нарекува мој главен навивач по моите родители.

Претседателот на Реал Мадрид ја победи короната

Слободен Печат - 22.02.2021

„Кралскиот“ клуб вечерва потврди дека претседателот Флорентино Перез е негативен на коронавирус на последниот тест. Перез беше позитивен на коронавирус на почетокот на февруари, а клубот сега потврди дека двата теста на претседателот на Реал Мадрид ...

Крос за ѕвездата на Баерн која сака да заврши во Реал: Во Мадрид не е доволен само квалитетот!

Дерби - 22.02.2021

Тони Крос веќе седма година е во Реал Мадрид и важи за еден од староседелците во првиот тим на Зинедин Зидан, играч кој веќе во неколку наврати истакна дека би немал ништо против да ја заврши кариерата во „кралскиот клуб“.

Играчот со најдолг стаж во Челси за отказот на Лампард: Се е подобро со Тухел

Дерби - 22.02.2021

Цесар Аспиликуета e фудбалерот со убедливо најдолг стаж во Челси и како таков ја носи капитенската лента во првиот тим на „сините“, а сега во пресрет на големото дерби против Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите, направи едно искрено интервју со ...

ВИДЕО: Ауди со изненадување за Зидан и играчите на Реал Мадрид

Дриблинг - 22.02.2021

Зинедин Зидан и неговите играчи од првиот тим на Реал Мадрид си добија нови автомобили од Ауди. Спонзорот на „Кралевите“ реши да ги почасти првотимците со различи автомобили од нивната програма а тоа го потврдија и од клубот од Мадрид на Твитер.

Винисиус сака да остане во Реал до крајот на кариерата

Курир - 23.02.2021

Напаѓачот на Реал, Винисиус Жуниор изјави дека сака да ја помине целата своја кариера во мадридскиот клуб. – Јас сум 100% сигурен во Реал Мадрид, во Зидан, во сите играчи и во Флорентино Перез, кој се нарекува мој главен навивач по моите родители.

Mу се заарни во Мадрид: Винисус сака цела кариера да остане во Реал

Република - 23.02.2021

Напаѓачот на Реал, изјави дека сака да ја помине целата своја кариера во мадридскиот клуб. – Јас сум 100% сигурен во Реал Мадрид, во Зидан, во сите играчи и во Флорентино Перез, кој се нарекува мој главен навивач по моите родители.

Винисиус сака да остане во Реал до крајот на кариерата

MakPress - 23.02.2021

Напаѓачот на Реал, Винисиус Жуниор изјави дека сака да ја помине целата своја кариера во мадридскиот клуб. – Јас сум 100% сигурен во Реал Мадрид, во Зидан, во сите играчи и во Флорентино Перез, кој се нарекува мој главен навивач по моите родители.