TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владата донесе одлука за прогласување кризна состојба во следните 30 дена во целата држава

Сител - 05.08.2021

Владата на Република Македонија на денешната 95-та седница, која се одржа изутринава во 8:30 часот (05.08.2021) преку видеоконференциска врска донесе Одлука за постоење кризна состојба на територијата на Република Македонија во траење од 30 дена.

Владата прогласи кризна состојба во следните 30 дена во државава

ТВ21

ОФИЦИЈАЛНО: Прогласена кризна состојба од 30 дена заради зголемената појава на пожари

Курир

Владата прогласи кризна состојба во траење од 30 дена заради зголемената појава на пожари и спречување на нивно ширење

24Инфо

Влада: ЦУК на дневна основа да ја информира јавноста за справувањето со пожарите

Локално

Владата прогласи кризна состојба поради пожарите

Факултети

Прогласена кризна состојба од 30 дена поради зголемената појава на пожари

Lider

Н.Македонија CivilMedia Кумановски м. Фактор Вечер Прес МКД Тера Мета

Што предвидува новата одлука за прогласување кризна состојба, поради пожарите

360 степени - 05.08.2021

Владата ќе му предложи на шефот на државата да одлучи за учество на дел од Армијата во справувањето со огнената стихија Одлуката за постоење кризна состојба на територијата на Северна Македонија, во траење од 30 дена, е донесена заради потребата од ...

Владата утринава на владина седница донесе одлука за прогласување кризна состојба

Канал5

Ќе се прогласи кризна состојба: По што се разликува со вонредната состојба?

Хаштаг

Владата ќе го разгледа предлогот за кризна состојба во Македонија поради пожарите

Р.С.Европа

Владата ќе го разгледува предлогот за воведување кризна состојба во државата поради пожарите

Press24

Владата ќе го разгледува предлогот за воведување кризна состојба во државата поради пожарите

MTM

Владата ќе го разгледува предлогот за воведување кризна состојба во државата поради пожарите

Точка

Centar Република