TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Легендарен ски-скокач денес ги поправа автомобилите: „Тежок е животот на суперхеројот“

Слободен Печат - 13.10.2021

Еден од најдобрите ски-скокачи во историјата, Финецот Јане Ахонен (44) веќе некое време живее далеку од јавноста и спортот што го направи популарен. Во текот на својата долга кариера, Ахонен вкупно 108 пати беше на подиумот и имаше 36 победи на ...

Се сеќавате на Јане Ахонен? Денеска поправа автомобили и дизајнира кампер-приколки

SportMedia - 13.10.2021

Петкратниот светски шампион во ски-скокови, легендата на финското ски-скокање, Јане Ахонен, вели дека денеска е само еден обичен човек. Во интервју за финскиот „Илта-Саномат“, Ахонен не крие дека воопшто не му е криво што повеќе не е дел од спортот ...

Бизарно интервју на некогашниот фински ски-скокач: „Јане Ахонен веќе не постои“!

Спортманија - 13.10.2021

Човекот кој двапати се враќаше од пензија за да продолжи да скока, ептен се олади од спортот, и се занимава со нешто сосема друго. Еден од најдобрите ски-скокачи во историјата, Финецот Јане Ахонен, се повлече од овој спорт во 2018 година како ...