TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Го дознале бројот на жена му на Мајкл Оливер, па ѝ се заканувале!

Sport 1 - 17.04.2018

Поминаа седум дена од елиминацијата на Јувентус и големата судиска контроверзија, која ја предизвика Мајкл Оливер, а страстите уште не можат да се смират. Тоа најдобро го чувствуваат англискиот арбитар и неговата сопруга, кои добивале константни ...

Судијата Оливер поминува низ вистински пекол по досудениот пенал за Реал

Кајгана - 17.04.2018

На англискиот судија Мајкл Оливер овие денови воопшто не му е лесно откако, според мислењето на многумина, го креираше испаѓањето на Јувентус од Лигата на шампионите. Оливер досуди пенал за Реал Мадрид во самиот финиш од реванш натпреварот во ...

Бонучи: Оливер има среќа што веќе не сум во Јуве

Локално - 17.04.2018

Дефанзивецот на Милан, Леонардо Бонучи призна дека речиси сигурно немаше да ги воздржал емоциите и ќе го нападнел судијата Мајкл Оливер, ако се уште бил во редовите на Јувентус. Како што е познато, англискиот арбитер досуди контроверзен пенал за ...

Животот во опасност: Британската полиција го чува судијата Оливер

Спортклуб - 17.04.2018

Британски полицајци деновиве дежураат пред домот на судијата Мајкл Оливер кој преку ноќ стана познат по скандалозната одлука во четвртфиналето од Лигата на шампионите меѓу Реал и Јувентус.

Судијата Оливер под 24 часовна полициска заштита

Курир - 17.04.2018

Британската полиција обезбеди заштита на фудбалскиот судија Мајкл Оливер по добивањето на закани преку социјалните мрежи. Пристигнатите закани се поврзани со делењето на правдата на натпреварот од четвртфиналето на Лигата на шампионите меѓу Реал ...

Му го загорчи приватниот живот: Оливер скапо го плаќа пеналот досуден за Реал Мадрид

Таратур - 16.04.2018

Британските полициски служби иницираа истрага за заканите кои ги добива сопругата на фудбалскиот судија Мајкл Оливер, кој уште е во центарот на вниманието на јавноста поради досудениот контроверезен пенал во ¼ финалето помеѓу Реал Мадрид и Јувентус.

Судијата Оливер поминува низ вистински пекол по досудениот пенал за Реал

Локално - 17.04.2018

На англискиот судија Мајкл Оливер овие денови воопшто не му е лесно откако, според мислењето на многумина, го креираше испаѓањето на Јувентус од Лигата на шампионите. Оливер досуди пенал за Реал Мадрид во самиот финиш од реванш натпреварот во ...

Бонучи: Оливер има среќа што веќе не сум во Јуве

Либертас - 17.04.2018

Дефанзивецот на Милан, Леонардо Бонучи призна дека речиси сигурно немаше да ги воздржал емоциите и ќе го нападнел судијата Мајкл Оливер, ако се уште бил во редовите на Јувентус. Како што е познато, англискиот арбитер досуди контроверзен пенал за ...

Судијата Оливер под полициска заштита

А1 On - 17.04.2018

Британската полиција обезбеди заштита на фудбалскиот судија Мајкл Оливер по добивањето на закани преку социјалните мрежи. Пристигнатите закани се поврзани со делењето на правдата на натпреварот од четвртфиналето на Лигата на шампионите меѓу Реал ...

Судијата Оливер не спие мирно - неговата сопруга доби смртни закани!

Sport 1 - 15.04.2018

Британската полиција ги истражува заканите упатени кон сорпугата на англискиот фудбалски судија Мајкл Оливер (33), кој сѐ уште е во центарот на вниманието поради случувањата на реванш четвртфиналниот дуел во Мадрид, помеѓу Реал и Јувентус.

Се прослави по контроверзниот пенал, а сега не спие мирно: Закани по живот за судијата Мајк Оливер и неговата сопруга

Скопје24 - 15.04.2018

Тензиите по досудениот пенал од страна на судијата Мајкл Оливер на мечот помеѓу Реал Мадрид и Јувентус од четвртфиналето на Лигата на шампионите ја достигнаа својата кулминација. Оливер и неговата сопруга Луси станале предмет на навреди и дури ...

Судијата Мајкл Оливер под полициска заштита

24Инфо - 17.04.2018

Британската полиција обезбеди заштита на фудбалскиот судија Мајкл Оливер по добивањето на закани преку социјалните мрежи. Пристигнатите закани се поврзани со делењето на правдата на натпреварот од четвртфиналето на Лигата на шампионите меѓу Реал ...

Судијата Оливер под полициска заштита (ВИДЕО)

+инфо - 17.04.2018

Британската полиција обезбеди заштита на фудбалскиот судија Мајкл Оливер по добивањето на закани преку социјалните мрежи. Британската полиција обезбеди заштита на фудбалскиот судија Мајкл Оливер по добивањето на закани преку социјалните мрежи.

Судијата Оливер под полициска заштита

Канал5 - 17.04.2018

Британската полиција обезбеди заштита на фудбалскиот судија Мајкл Оливер по добивањето на закани преку социјалните мрежи. Пристигнатите закани се поврзани со делењето на правдата на натпреварот од четвртфиналето на Лигата на шампионите меѓу Реал ...