TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп испраќа уште војници во Полска (ВИДЕО)

МКД - 24.09.2019

Претседателот на Соединетите Американски Држави Доналд Трамп изјави синоќа дека повеќе американски војници ќе бидат распоредени во Полска како резултат на новиот договор на двете земји. Трамп истакна дека Полска ќе ги покрие трошоците на новите ...

САД ќе ги укинат визите за Полска

Макфакс - 24.09.2019

Американскиот претседател, Доналд Трамп, му порачал на полскиот претседател дека очекува да биде укинат визниот режим за Полска во следните неколку недели и дека на граѓаните на оваа земја нема да им треба виза за патување во САД до 90 дена, без ...

Трамп најави повеќе американски војници во Полска

Р.С.Европа - 24.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека повеќе војници на САД ќе бидат распоредени во Полска како резултат на новата спогодба меѓу двете земји. Тој додаде дека Полска ќе ги покрие трошоците за новите објекти и оти Варшава барала повеќе ...

Трамп ќе распореди повеќе војници во Полска

Макфакс - 24.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп потпиша декларација за воена соработка со полскиот претседател Анджеј Дудa на состанокот во ОН и најави дека САД најверојатно ќе пренесат некои трупи во Полска од други делови на Европа.

Трамп најавува распоредување повеќе војници во Полска

Независен - 24.09.2019

САД – Американскиот претседател Доналд Трамп денес потпиша декларација за воена соработка со полскиот претседател Анджеј Дудa и најави дека САД најверојатно ќе пренесат некои трупи во Полска од други делови на Европа.

Трамп најавува распоредување повеќе војници во Полска

Опсервер - 24.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денес потпиша декларација за воена соработка со полскиот претседател Анджеј Дудa и најави дека САД најверојатно ќе пренесат некои трупи во Полска од други делови на Европа.

Трамп најавува распоредување повеќе војници во Полска

А1 On - 24.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денес потпиша декларација за воена соработка со полскиот претседател Анджеј Дудa и најави дека САД најверојатно ќе пренесат некои трупи во Полска од други делови на Европа.

Трамп ќе распоредува повеќе војници во Полска

Н.Македонија - 24.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп потпиша декларација за воена соработка со полскиот претседател Анджеј Дуда на состанокот во ОН и најави дека САД најверојатно ќе пренесат некои трупи во Полска од други делови на Европа.

Во Полска Трамп ќе распоредува повеќе војници

Нетпрес - 24.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп потпиша декларација за воена соработка со полскиот претседател Анджеј Дуда на состанокот во ОН и најави дека САД најверојатно ќе пренесат некои трупи во Полска од други делови на Европа.

Трамп ќе распореди повеќе војници во Полска

Centar - 24.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп потпиша декларација за воена соработка со полскиот претседател Анджеј Дудa на состанокот во ОН и најави дека САД најверојатно ќе пренесат некои трупи во Полска од други делови на Европа.

Трамп најавува распоредување повеќе војници во Полска

MakPress - 24.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денес потпиша декларација за воена соработка со полскиот претседател Анджеј Дудa и најави дека САД најверојатно ќе пренесат некои трупи во Полска од други делови на Европа.

САД ќе ги укинат визите за полските државјани за престој до 90 дена

Р.С.Европа - 24.09.2019

Американскиот претседател, Доналд Трамп, му кажал на неговиот послки колега, Анджеј Дуда, дека очекува да бидат укинати визите за Полска во следните неколку недели и дека на граѓаните на оваа земја нема да им треба виза за патување во САД до 90 ...

САД ќе ги укинат визите за Полска

24Инфо - 24.09.2019

Американскиот претседател, Доналд Трамп, му порачал на полскиот претседател дека очекува да биде укинат визниот режим за Полска во следните неколку недели и дека на граѓаните на оваа земја нема да им треба виза за патување во САД до 90 дена, без ...

САД ќе ги укинат визите за Полска

Точка - 24.09.2019

Американскиот претседател, Доналд Трамп, му порачал на полскиот претседател дека очекува да биде укинат визниот режим за Полска во следните неколку недели и дека на граѓаните на оваа земја нема да им треба виза за патување во САД до 90 дена, без ...