TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шарлот го привлече Хејворд со 120 милиони долари, ВанВлит испиша историја со новиот договор

Дерби - 21.11.2020

Екипите во НБА лигата почнаа да влечат потези со цел што подобро да влезат во новата сезона која започнува за еден месец, па така меѓу најновите информации кои доаѓаат од САД се поврзани со „солени“ договори за Гордон Хејворд и Фред ВанВлит.

ВИДЕО: Џордан ангажираше засилување од 120 милиони долари!

Слободен Печат - 21.11.2020

Гордон Хејворд (30) е нов играч на Хорнетси, овој одличен шутер потпиша договор со клубот чиј сопственик е легендарниот поранешен НБА играч Мајкл Џордан. Станува збор за соработка вредна 120 милиони долари и истата ќе трае четири години.

Хејворд ја прифати понудата на Шарлот од 120.000.000 долари

TopSport - 21.11.2020

Гордон Хејворд реши кариерата да ја продолжи во Шарлот Хорнетс, чии сосптвеник е Мајкл Џордан. Хејворд ја искористи опцијата да стане слободен играч и замина од Бостон Селтикс. Се поврзуваше со Атланта Хукс, Индијана Пејсерс и Њујорк Никс, но само ...

Хејворд ја прифати понудата на Шарлот од 120.000.000 долари

Макфакс - 21.11.2020

Гордон Хејворд реши кариерата да ја продолжи во Шарлот Хорнетс, чии сосптвеник е Мајкл Џордан. Хејворд ја искористи опцијата да стане слободен играч и замина од Бостон Селтикс. Се поврзуваше со Атланта Хукс, Индијана Пејсерс и Њујорк Никс, но само ...

Хејворд ја прифати понудата на Шарлот од 120.000.000 долари

Опсервер - 21.11.2020

Гордон Хејворд реши кариерата да ја продолжи во Шарлот Хорнетс, чии сосптвеник е Мајкл Џордан. Хејворд ја искористи опцијата да стане слободен играч и замина од Бостон Селтикс. Се поврзуваше со Атланта Хукс, Индијана Пејсерс и Њујорк Никс, но само ...

Хејворд ја одби опцијата за последната сезона во Бостон

А1 On - 20.11.2020

Кошаркарот на Бостон селтикс, Гордон Хејворд ќе стане слободен агент. Како што објави инсајдерот на „Њујорк тајмс“, Марк Штајн, тој ја искористи опцијата за раскинување на договорот во последната сезона.