TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Две лица нападнале скопјанец во Шуто Оризари

Курир - 05.08.2022

На 04.08.2022 околу 22:00 часот во Полициската станица Шуто Оризари, Џ.Х.(37) од Скопје пријавил дека на подрачје на Шуто Оризари бил физички нападнат од J.А.(40) и Р.А.(69), двајцата од Скопје.

Скопјанец претепан од неколку лица

Курир - 05.08.2022

На 04.08.2022 во 23:04 часот во Полициската станица Центар, Д.М.(20) од Скопје пријавил дека околу 22:00 часот на ул.„Димитрие Чуповски“ бил физички нападнат од неколку лица. Се преземаат мерки за расчистување на ...

Дете нападнато од малолетник во Драчево

Курир - 05.08.2022

На 02.08.2022 во 00:40 часот во Полициската станица Драчево, А.М.(48) од Скопје пријавила дека на 01.08.2022 околу 23:40 часот на подрачје на Драчево нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник.

Скопјанец претепан од неколку лица

Press24 - 05.08.2022

Полициската станица Центар информира дека вчера во 23.04 часот добила пријава за тепачка. Д.М.(20) од Скопје пријавил дека околу 22:00 часот на ул.„Димитрие Чуповски“ бил физички нападнат од неколку лица.

Скопјанки се скарале за сообраќајот, па се истепале

Курир - 04.08.2022

На 03.08.2022 во 19:40 часот во Полициската станица Аеродром било пријавено дека пред угостителски објект на подрачјето на Аеродром, по претходна расправија во врска со сообраќајот, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Т.Н.

Скопјанец нападнат во Аеродром

Курир - 04.08.2022

На 03.08.2022 во 13:05 часот во Полициската станица Аеродром, А.Б.(40) од Скопје пријавил дека на 01.08.2022 околу 11:30 часот пред влез од зграда на подрачје на Аеродром, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од едно лице.

Скопјанец претепан од неколку лица

Република - 05.08.2022

Полициската станица Центар информира дека вчера во 23.04 часот добила пријава за тепачка. Д.М.(20) од Скопје пријавил дека околу 22:00 часот на ул.„Димитрие Чуповски“ бил физички нападнат од неколку лица.

Две лица нападнале скопјанец во Шуто Оризари

Република - 05.08.2022

На 04.08.2022 околу 22:00 часот во Полициската станица Шуто Оризари, Џ.Х.(37) од Скопје пријавил дека на подрачје на Шуто Оризари бил физички нападнат од J.А.(40) и Р.А.(69), двајцата од Скопје.