TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Колку американски претседатели ја бојкотирале инаугурацијата на својот наследник и кои се тие?

МКД - 13.01.2021

Четириесет и петтиот врховен командант ќe стане само четвртиот што ја прескокнал оваа церемонија. Доналд Трамп ќе стане четвртиот претседател во историјата на Соединетите Држави што ја бојкотирал инаугурацијата на својот наследник и со тоа ќе ...

Се откажуваат резервациите на туристите во Вашингтон пред инаугурацијата на Бајден

ММС

20.000 војници на Националната гарда се очекуваа во Вашингтон за инаугурацијата на Бајден

ТВ21

Неверојатни фотографии од американски Капитол: Ова најдобро открива колку е тензична ситуацијата во САД

Точка

Сите резервации за туристи во Вашингтон се откажани 7 дена пред инаугурацијата на Бајден

Во Центар

Националната гарда што ќе го обезбедува Капитол за инаугурацијата на Бајден ќе биде вооружена

Макфакс

САД стравуваат од „второ полувреме“

Н.Македонија

Вечер 24Инфо Во Центар Независен Нетпрес Курир Слободен Печат 24Инфо

Том Хенкс ќе биде домаќин на свечената програма на инаугурацијата на Бајден

Слободен Печат - 13.01.2021

Актерот Том Хенкс ќе биде домаќин на свечената програма на инаугурација на Џо Бајден на 20 јануари, објавија организаторите на настанот . Во специјалната емисија, што ќе трае 90 минути и ќе се вика „Ја славиме Америка”, ќе учествуваат и други ...

Том Хенкс ќе ја води свечената програма на инаугурацијата на Бајден

+инфо

ДОНЕСЕНА ОДЛУКА: Славниот православен актер ќе ја предводи инаугурацијата на Бајден

Во Центар

ДОНЕСЕНА ОДЛУКА: Славен актер ќе биде водител на инаугурацијата на Бајден

Локално

Актерот Том Хенкс ќе биде водител на инаугурацијата на Бајден

Република

Том Хенкс ќе ја води свечената програма на инаугурацијата на Бајден

Либертас

Том Хенкс ќе ја води свечената програма на инаугурацијата на Бајден

Кајгана

24Инфо Frontline А1 On Бриф Опсервер Независен MakPress Вечер Прес

Фејсбук регистрира зголемување на насилната реторика во пресрет на инаугурацијата на Бајден

Бизнис Вести - 13.01.2021

Компанијата Фејсбук регистрирала зголемување на сигналите што укажуваат на потенцијални акти на насилство во иднина, поврзани со напорите да се оспорат резултатите од претседателските избори во САД по упадот на Капитол минатата недела, изјави ...

Бајден се надева на вистинска инаугурација, но најверојатно ќе биде виртуелна

Макфакс

Бајден на власт доаѓа вируелно

ММС

Бајден се надева на традиционална инаугурација, но се поизвесна е виртуелната

Бизнис Вести

Бајден доаѓа на власт виртуелно

Локално

Здружениот Генералштаб на САД го осуди упадот во Капитол

Опсервер

Здружениот Генералштаб на САД го осуди упадот во Капитол

24Инфо

Либертас Курир А1 On Нетпрес MakPress Независен Опсервер Слободен Печат

Државниот обвинител на САД до „домашните терористи”: Да не сте помислиле на напади за време на инаугурацијата на ...

Слободен Печат - 13.01.2021

Вршителот на должноста државен обвинител на САД, Џефри Роузен ги предупреди потенцијалните „домашни терористи да не планираат нови напади додека Џо Бајден се подготвува да ја преземе претседателската функција”, затоа што одговорот на државата ќе ...

„Домашните терористи“ добија предпуредување пред инаугурацијата на Бајден

+инфо

Државниот обвинител на САД до „домашните терористи”: Да не сте помислиле на напади за време на инаугурацијата на Бајден, одговорот на државата ќе биде жесток

Либертас

Државниот обвинител на САД со предупредување до „домашните терористи“ пред инаугурацијата на Бајден

Frontline

Јавниот обвинител на САД: Ако домашните терористи се обидат да нападнат на инаугурацијата на Бајден, државата ќе одговори соодветно

А1 On

Државниот обвинител на САД со предупредување до „домашните терористи“: Нема да има толеранција

Фокус

Државниот обвинител на САД со предупредување до „домашните терористи“: Нема да има толеранција

Либертас

MakPress

Си-Ен-Ен: Екстремисти прават заговор да го опколат американскиот Капитол пред инаугурацијата

ТВ21 - 12.01.2021

Илјадници вооружени екстремисти поддржувачи на американскиот претседател Доналд Трамп прават заговор да го опколат американскиот Капитол пред инаугурацијата на новоизбраниот претседател Џо Бајден, јави Си-Ен-Ен кој се повикува на член на Конгресот.

ВИДЕО I Си-Ен-Ен: Екстремисти прават заговор да го опколат американскиот Капитол пред инаугурацијата

Слободен Печат

Си-Ен-Ен: Екстремисти прават заговор да го опколат американскиот Капитол пред инаугурацијата

Опсервер

Си-Ен-Ен: Екстремисти прават заговор да го опколат американскиот Капитол пред инаугурацијата

24Инфо

Си-Ен-Ен: Екстремисти прават заговор да го опколат американскиот Капитол пред инаугурацијата

Либертас

Си-Ен-Ен: Екстремисти прават заговор да го опколат американскиот Капитол пред инаугурацијата

Денешен

Си-Ен-Ен: Екстремисти прават заговор да го опколат американскиот Капитол пред инаугурацијата

Вечер Прес

MakPress Канал5 360 степени Нетпрес Frontline