TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се очекуваше голови ама првото полувреме меѓу Манчестер сити и Челзи е досадно како никогаш досега (ФОТО)

Спортманија - 15.01.2022

Манчестер сити и Челзи играт 0:0 по првото полувреме во дербито од 22-то коло од англиската Премиер лига. Ова можеби е најдосадното прво полувреме кое некогаш го одиграле овие екипи. Домаќинот напаѓаше и имаше една добра шанса и тоа преку Грилиш во ...

Бербатов прогнозира: Челси ќе ја прекине победничката серија на Сити, ќе има доста голови во лондонското дерби

Дерби - 15.01.2022

Имаме нови возбудувања во Премиер лигата и тоа средби од 22. коло во кое дербито се игра на „Итихад“ каде Манчестер Сити ќе го пречека Челси. Ова е дуел на две екипи кои многу добро се познаваат, дуел на два состави кои лани играа и во финалето на ...

Последна шанса за Челзи, прва „меч-топка“ за Сити во Премиер лигата

Gol.mk - 15.01.2022

Само победа би ги вратила „сините“ во шампионската трка, но формата на бранителот на титулата сугерира дека можеби клучните бодови ќе останат на „Етихад“. Во сабота од 13:30 часот на „Етихад“ во рамките на 22.

Гвардиола доби лоши вести пред дербито со Челси

СуперСпорт - 14.01.2022

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола добил лоши вести пред натпреварот против Челси во англиската Премиерлига. Стратегот на прес-конференцијата соопшти дека неколку фудбалери на тимот се позитивни на ковид-19, но не сакаше да им го открие името.

Гвардиола со комплименти за свој колега: Тој е еден од ретките од кои постојано учам

Дерби - 14.01.2022

Манчестер Сити создаде солидна предност во однос на ривалите во Премиер лигата, но Пеп Гвардиола очекува тежок период во кој неговиот тим мора да го задржи нивото ако сака да стигне до посакуваните цели.

Гвардиола: Тухел е еден од тренерите од кои постојано учам

24Фудбал - 14.01.2022

Во пресрет на утрешното дерби меѓу Манчестер Сити и Челси, Пеп Гвардиола е полн со пофалби за Томас Тухел. Утре се игра големото дерби во Премиерлигата, од 13:30 часот Манчестер Сити го пречекува Челси. „Тухел е многу креативен.