TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин ќе се кандидира повторно за претседател на Русија

МКД - 08.12.2023

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека ќе се кандидира повторно за функцијата претседател на изборите закажани за 17 март 2024 година. Државната новинска агенција Тасс ја цитираше денеска изјавата на Путин дека ќе се кандидира откако ...

Повторно ќе се кандидирам за претседател во 2024, им рекол Путин на војниците

Глас на Америка

Путин потврди дека ќе се кандидира на изборите за да остане на власт до 2030

Сакам да кажам

ПУТИН ТРГНУВА ВО ПОХОД НА УШТЕ ЕДЕН МАНДАТ - дали ќе има противкандидати? ЕВЕ ШТО ПОРАЧА НАВАЛНИ

Фактор

Путин ќе се кандидира на претседателските избори во март

Р.С.Европа

Претседателските избори во Русија ќе се одржат на 17 март

Нетпрес

Претседателските избори во Русија ќе се одржат на 17 март (ДПЛ)

Бизнис Вести

Либертас Локално Курир Во Центар Република 24 Вести Телма Денешен

Путин го „убедиле“ да се кандидира: Размислував, но денес нема друг начин

Во Центар - 08.12.2023

Вистинска филмска сцена се случи денеска во Кремљ кога претседателот на Парламентот на самопрогласената Народна Република Доњецк (ДНР) му се обрати на претседателот на Руската Федерација Владимир Путин со барање да се кандидира за уште еден мандат.

Путин најави кандидатура за претседателските избори во 2024 година

ТВ21

Путин најави дека ќе се кандидира за нов претседателски мандат

А1 On

Путин ќе се кандидира на претседателските избори во 2024 година

Слободен Печат

Путин најави кандидатура за претседателските избори во 2024 година

Либертас

ИМА ЛИ МАЖ КОЈ ЌЕ МУ СЕ СПРОТИВСТАВИ? Путин најави кандидатура за претседателските избори во 2024 година

+инфо

Путин најави кандидатура за претседателските избори во 2024 година

Локално

Gostivarpress.mk Бриф 365 Вечер Прес 24Инфо MakPress Lider Канал5

Путин повторно ќе се кандира за претседател на изборите во 2024 година

360 степени - 08.12.2023

Тој најави дека ќе се кандидира за својот петти претседателски мандат на изборите, кои треба да се одржат на 17 март 2024 година, имајќи за цел да го зацврсти своето континуирано владеење на власт како шеф на државата или премиер повеќе од две ...

Путин одлучи да се кандидира на претседателските избори во 2024-та, откако го поддржаа 70 отсто од Русите

Нетпрес

Владимир Путин потврди дека ќе се кандидира за претседател на Русија по петти пат

Независен

Путин пак се кандидира за претседател

4NEWS

Путин најави дека повторно ќе се кандидира за претседател! Познато и и кога ќе бидат изборите!

Во Центар

Навални- Путин ако победи ќе ја уништи Русија

Р.С.Европа

Претседателските избори во Русија закажани за 17 март 2024 година

360 степени

Р.С.Европа Кумановски м. Макфакс Опсервер Скопје1 Сител Кајгана Zoom

На 17 март ќе се одржат претседателските избори во Русија

Слободен Печат - 07.12.2023

Горниот дом на рускиот Парламент изгласа претседателските избори да се одржат на 17 март 2024 година. Владимир Путин, кој сè уште официјално не објави дали ќе се кандидира на тие избори, е на власт како претседател или премиер од крајот на векот, ...

Претседателските избори во Русија ќе се одржат на 17 март, се чека на кандидатурата на Путин

Бизнис Вести

Претседателските избори во Русија ќе се одржат на 17 март, се чека на кандидатурата на Путин

Бриф

Претседателските избори во Русија ќе се одржат на 17 март, се чека на кандидатурата на Путин

Н.Македонија

Претседателските избори во Русија ќе се одржат на 17 март, се чека на кандидатурата на Путин

Канал5

Претседателските избори во Русија ќе се одржат на 17 март, се чека на кандидатурата на Путин

24Инфо

Претседателските избори во Русија ќе се одржат на 17 март, се чека на кандидатурата на Путин

MakPress