TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најлошото можно сценарио за Червар: Заврши Европското првенство за Дувњак

Gol.mk - 13.01.2018

Средниот бек на Кил и на хрватската репрезентација, Домагој Дувњак заради повреда на листот од десната нога, здобиена вчера во Сплит против Србија, нема да настапи до крајот на Европското првенство во Хрватска.

Кошмар за Хрватска: Дувњак не игра до крај на првата групната фаза!

Спортклуб - 13.01.2018

Поранешниот најдобар светски ракометар Домагој Дувњак нема да се појави на терените до крајот од првата групна фаза на Европското првенство. Тој се повреди во финишот од синоќешниот дуел против Сербија и во најдобар случај ќе заигра во вториот дел.

ОФИЦИЈАЛНО: Се случи тоа од што најмногу стравуваше Хрватска

Спортски - 13.01.2018

Хрватскиот ракометар, Домагој Дувњак го заврши својот настап на претстојното ЕП во својата земја. Репрезентативецот се повреди на синоќешниот меч против Србија во рамки на првото коло од групата А.

Марсениќ воодушевен од хрватските навивачи

ЗаЗабава - 13.01.2018

Хрватските фанови бурно ги исвиркаа играчите на Србија при најавувањето во салата во Сплит и уште побурно ја исвиркаа химната на Србија при интонирањето пред самиот старт на мечот, но сепак сето ова очигледно беше очекувано сценарио на стартот на ...

ПОТВРДЕНО: Дувњак во аут, до крајот на турнирот

SportMedia - 13.01.2018

Иако во прв момнт се чинеше дека повредата не е од некој посериозен карактер, сепак, лекарскиот тим на селекцијата на Хрватска донесе страшни вести за стручниот штаб предводен од Лино Червар.

Дувњак дефинитивно загубен за првиот круг, неизвесен за втората фаза

24 Ракомет - 13.01.2018

Капитенот на репрезентацијата на Хрватска, Домагој Дувњак ги доби наодите од прегледите после повреда на мечот против Србија. Дувњак мораше да ја напушти средбата поради болки во ногата, а наодите велат дека нема да може да игра до крајот на првата ...

Хрватска може да смета на Дувњак само ако се најде во самата завршница на ЕП

Дерби - 13.01.2018

Хрватите долго ги чекаа резултатите од магнетната резонанца направени по вчерашната повреда на Домагој Дувњак, а на крајот е потврдена непосакуваната дијагноза за домаќините на Европското ракометно првенство.

Стигнаа лоши вести за Домагој Дувњак

Република - 13.01.2018

Хрватскиот ракометен репрезентативец Домагој Дувњак најверојатно го заврши својот настап на штотуку почнатото Европско првенство кое ќе трае до 28 јануари. Дувњак се повреди синоќа на мечот со Србија во првото коло од групата А, а денешните прегледи ...

Маките на Србија се поголеми, останаа и без Вујин

SportMedia - 13.01.2018

Србија одигра лош прв натпревар на Европското првенство против Хрватска, а проблемите само се множат и со повредени ракометари. За вториот меч со Шведска, па веројатно и за последниот во фазата по групи против Исланд, селекторот Јовица Цветковиќ ...

ФОТО : Марсениќ им посака среќа на Стоилов и Поповски, кои денес со Македонија го играат првиот меч на ЕП

Спортски - 13.01.2018

Пикерот на Вардар и српската репрезентација, Мијајло Марсениќ на својот фeјзбук профил им посака среќа на своите соиграчи од Вардар, Стоилов и Поповски, кои денес го играат својот прв натпревар на ЕП во Хрватска.

Официјално: Домагој Дувњак изгубен до крајот на првиот круг!

Sport M - 13.01.2018

Капитенот на Хрватската ракометна репрезентација, Домагој Дувњак, откако на вчерашниот натпревар против Србија, во последните минути го повреди листот на десната нога, ќе мора да мирува до крајот на првиот круг.

Червар го навлече гневнот на хрватските навивачи

24 Ракомет - 13.01.2018

Премиернниот ден на Европското првенство во Хрватска донесе неколку супер интересни натпревари кои беа решени во последните минути. За домаќинот Хрватска отварањето на првенството имаше посебен шмек знаејки дека за противник ја имаше Србија.

Србија без Вујин до крајот...

Н.Македонија - 13.01.2018

Србија без Вујин до крајот Српската ракометна репрезентација во продолжение на Европскиот шампон во Хрватска, ќе биде без повредениот Марко Вујин, соопшти денеска селекторот Јовица Цветковиќ.

Голем удар за Србија : Цветковиќ остана без еден од најдобрите ракометари

Дерби - 13.01.2018

Србија го започна Европското ракометно првенство со пораз од Хрватска, но тоа не е најлошата вест за селекторот Јовица Цветковиќ. Денеска, од српскиот табор пристигна потврда дека Марко Вујин нема да може да го продолжи настапот на ова ЕП, а причина ...

Србија без Вујин по крајот на ЕП

Локално - 13.01.2018

Ракометната репрезентација на Србија во продолжението на Европското првенство во Хрватска ќе игра без повредниот Марко Вујин. Играчот на германски Киел го повреди коленото во првиот натпревар против Хрватска, против која играше помалку од 10 минути ...

Големата бучава во арената „виновна“ за повредата на Дувњак!

Gol.mk - 13.01.2018

Ракометната репрезентација на Хрватска на фантастичен начин го отвори 13. Европско првенство на кое е и домаќин. Синоќа, момците на Лино Червар со убедлив и 10 гола разлика ја уништија селекцијата на Србија, но останаа без својата прва ѕвезда, ...

Балиќ воодушевен од Циндриќ: Самиот за себе е класа, мора подобро да го следат

Спортклуб - 13.01.2018

Легендата на хрватскиот ракомет, Ивано Балиќ вчера од гледалиштете на „Спаладиум“ Арена уживаше во блескавата игра и големата победа на „коцкестите“ против Србија. По мечот Балиќ имаше пофални зборови за еден ракоматар, а тоа е вардарецот Циндриќ ...

Сцена за која зборува цел Балкан: Дувњак се повреди, на помош му притрчаа српски ракометари!

Спортски - 13.01.2018

Домогиј Дувњак синоќа на натпреварот помеѓу Хрватска и Србија ја обнови повредата на десната нога и ги загрижи фановите. Пред крајот на натпреварот Дувњак се фати за мускулот од десната нова и падна на паркетот, а први на помош му приидоа српските ...

Србинот од Вардар ги фали хрватските навивачи

SportMedia - 13.01.2018

Мијајло Марсениќ во дресот на Србија беше немоќен против тројцата соиграчи од Вардар, Карачиќ, Циндриќ и Чупиќ, кои се радуваа на победата на Хрватска. И покрај тоа што хрватските навивачи ја исвиркаа химната на гостите, Марсениќ имаше пофални ...

ЕП ракомет 2018: Дувњак се повреди, неизвесно дали ќе го продолжи шампионатот

Канал5 - 13.01.2018

Хрватска синоќа го доби дербито со Србија (32:22), но најверојатно до крајот на Европското првенство го загуби Домагој Дувњак. Во финишот на средбата Дувњак со помош на своите соиграчи го напушти теренот, откако ја повреди десната нога.

Марсениќ: Не го очекував ова, хрватските навивачи позитивно ме изненадија!

Дерби - 13.01.2018

Хрватските фанови бурно ги исвиркаа играчите на Србија при најавувањето во салата во Сплит и уште побурно ја исвиркаа химната на Србија при интонирањето пред самиот старт на мечот, но сепак сето ова очигледно беше очекувано сценарио на стартот на ...

Марсениќ: Благодарност до хрватските фанови, беа многу коректни

Екипа - 13.01.2018

Хрватска ја совлада Србија со 32-22 во првото балканско дерби на Европското првенство. На синоќешниот дуел во „Спаладиум“ во Сплит, и покрај исвиркувањето на противничката химна, се мина во најдобар ред, што може да ги радува сите искрени љубители ...

И легендата Балиќ се восхитува на Лука Циндриќ

SportMedia - 13.01.2018

Легендарниот хрватски ракометар Ивано Балиќ, синоќа беше на трибините во салата во Сплит и ги бодреше „коцкестите“ во убедливата победа од 32:22 против Србија. Балиќ не можеше, а да не забележи дека предводник на оваа репрезентација на Хрватска е ...

Червар за повредата на Дувњак: Сакавме да го замениме, ама…

Дерби - 13.01.2018

Репрезентацијата на Хрватска имаше позитивен старт на Европското првенство на кое се тие домаќини, но дуелот со Србија за нив донесе и една лоша веста-тоа е повредата на нивниот капитен и најдобар играч Домагој Дувњак.

Хрватска ја доби Србија, но го загуби Дувњак?

24 Ракомет - 13.01.2018

Капитенот на Хрватска, Домагој Дувњак најверојатно ќе го заврши настапот на Европското првенство после само еден меч. Тој има повреда на ногата поради која мораше да го напушти теренот пред завршување на средбата.

Червар: Загрижен сум за Дувњак…

Дерби - 12.01.2018

Хрватска стигна до првите бодови на Европското првенство, но голем проблем за селекторот Лино Червар може да биде повредата на Домагој Дувњак кој не можеше да го заврши натпреварот. На прес-конференцијата по натпреварот, Червар не криеше дека Дувњак ...

Червар: Дувњак го повреди листот, но проблемите и повредите ќе го зајакнат карактерот

Gol.mk - 12.01.2018

Хрватска ја исполни очекуваната улога на фаворит и на новото деби на Лино Червар на клупата, домаќинот на Европското првенство убедливо ја победи Србија со десет разлика (32-22). Поранешниот македонски селектор Лино Червар напомена дека ова е само ...

Хрватските навивачи ја исвиркаа српската химна, но настрада и нивниот Дувњак! (ВИДЕО)

МКД - 12.01.2018

Химната на Србија ги доби очекуваните свирежи од навивачите на Хрватска, но дел од нив беа наменети и за домашниот ракометар Домагој Дувњак. Кога пред почетокот на мечот започна српската химна, почнаа и свирежите од домашните навивачи.

Марсениќ им се поклони на хрватските навивачи: Ви благодарам, изненаден сум!

Sport 1 - 12.01.2018

Вардаровиот џин ги пофали хрватските навивачи по натпреварот помеѓу Хрватска и Србина на стартот од ЕП. Поголемиот дел од салата ја исвирка српската химна, а свирежи одекнуваат и додека беа претставувани српските ракометари.

Крај на ЕП за Домагој Дувњак

Екипа - 12.01.2018

Хрватска одигра маестрално против Србија, но скапо ја плати стартната победа на ЕП поради повредата што ја заработи Домагој Дувњак. Средниот бек неодамна се врати по тешката повреда на коленото, и покрај инсистирањето на неговиот клуб Кил да не игра ...

Червар испаничен: Штета за Дувњак!

Sport 1 - 12.01.2018

Репрезентацијата на Хрватска според планираното стартуваше со победа на европскиот шампионат на кој таа е домаќин, откако ја прегази селекцијата на Србија. Сепак, не беше сѐ така совршено за коцкестите бидејќи се повреди Домагој Дувњак, а селекторот ...

Хрватска „крцка“ од среќа по победата, но Червар е загрижен за Дувњак

Спортклуб - 12.01.2018

Хрватскиот селектор Лино Червар, по убедливата победа на стартот од ЕП против Србија (32:22), истакна дека е загрижен за повредата на Домагој Дувњак. На самиот крај од натпреварот, Дувњак го напушти теренот со помош на неговите соиграчи, а на ...

Червар загрижен: Дали „Коцкестите“ го загубија Дувњак до крајот на шампионатот? (ВИДЕО)

Спортски - 12.01.2018

Хрватските ракометари лесно славеа над Србија со 32:22 во рамки на стартот на ЕП во Сплит. Селекторот, Лино Червар веднаш по мечот ја прокоментира повредата на Домагој Дувњак, која фрли сенка на големата победа.

Штербик е меѓу ракометните „милионери"

SportMedia - 12.01.2018

Она што се Лионел Меси и Кристијано Роналдо во светскиот фуидбал, се чини дека тоа се Никола Карабатиќ и Домагој Дувњак во ракометот. Непосредно пред почетокот на Европскиот шампионат во Хрватска, европските медиуми направија и една ранг листа на ...

Хрватска без Дувњак до крајот на ЕП

Локално - 13.01.2018

Домагој Дувњак нема да може да продолжи со настапите за „коцкастите”. Иако во прв момнт се чинеше дека повредата не е од некој посериозен карактер, сепак, лекарскиот тим на селекцијата на Хрватска донесе страшни вести за стручниот штаб предводен од ...

Хрватска може да смета на Дувњак само ако се најде во самата завршница на ЕП

Точка - 13.01.2018

Хрватите долго ги чекаа резултатите од магнетната резонанца направени по вчерашната повреда на Домагој Дувњак, а на крајот е потврдена непосакуваната дијагноза за домаќините на Европското ракометно првенство.

Вори: Србите сакаат да не залажат, намерно губеа на пријателските

24 Ракомет - 12.01.2018

Капитенот на хрватската репрезентација, Игор Вори во пресрет на првиот дуел на Европското првенство во неговата земја, вели дека многу ја почитува репрезентацијата на Србија и сигурен е дека поразите на пријателските наптревари не се вистинска слика ...

ЕП ракомет 2018: Србија без Вујин до крајот

Канал5 - 13.01.2018

Српската ракометна репрезентација во продолжение на Европскиот шампон во Хрватска, ќе биде без повредениот Марко Вујин, соопшти денеска селекторот Јовица Цветковиќ. - Покрај Стефан Вујиќ, кој за време на подготовките имаше проблеми со повредата на ...

Сцена за која зборува цел Балкан: Дувњак се повреди, на помош му притрчаа српски ракометари!

Таратур - 13.01.2018

Домогиј Дувњак синоќа на натпреварот помеѓу Хрватска и Србија ја обнови повредата на десната нога и ги загрижи фановите. Пред крајот на натпреварот Дувњак се фати за мускулот од десната нова и падна на паркетот, а први на помош му приидоа српските ...

Дувњак се повреди, неизвесно дали ќе го продолжи шампионатот

Курир - 13.01.2018

Хрватска синоќа го доби дербито со Србија (32:22), но најверојатно до крајот на Европското првенство го загуби Домагој Дувњак. Во финишот на средбата Дувњак со помош на своите соиграчи го напушти теренот, откако ја повреди десната нога.

Вори за Србија: Она што досега го одиграа е залажување за сите нас

Стандард - 11.01.2018

Ракометните репрезентации на Хрватска и Србија утре ќе играат во Сплит во првиот натпревар на Европското првенство, а домашниот тим ќе влезе во дуелот како голем фаворит. Игор Вори е најискусниот во тимот на Хрватска, а денеска изјави дека верува ...

Марсениќ: Не го очекував ова, хрватските навивачи позитивно ме изненадија!

Точка - 13.01.2018

Хрватските фанови бурно ги исвиркаа играчите на Србија при најавувањето во салата во Сплит и уште побурно ја исвиркаа химната на Србија при интонирањето пред самиот старт на мечот, но сепак сето ова очигледно беше очекувано сценарио на стартот на ...

„Коцкестите“ го загубија Дувњак до крајот на ЕП? (ВИДЕО)

Република - 12.01.2018

Хрватските ракометари лесно славеа над Србија со 32:22 во рамки на стартот на ЕП во Сплит. Во изјавата по мечот селекторот ја прокоментира повредата на Домагој Дувњак, која фрли сенка на големата победа.

ЕП ракомет 2018: Дувњак се повреди, неизвесно дали ќе го продолжи шампионатот

+инфо - 13.01.2018

Во финишот на средбата Дувњак со помош на своите соиграчи го напушти теренот, откако ја повреди десната нога. Хрватска синоќа го доби дербито со Србија (32:22), но најверојатно до крајот на Европското првенство го загуби Домагој Дувњак.