TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев од Гази Баба: Во првиот круг СДСМ добива 22 градоначалници, а ВМРО-ДПМНЕ само 6

Нова ТВ - 13.10.2021

СДСМ и Коалицијата денеска своите изборни активности на карванот „Најдоброто за мојата општина“ ги продолжи меѓу граѓаните на Чучер Сандево, Бутел, Гази Баба и Велес. На 17-ти октомври победуваме, победува Гази Баба, победува Скопје, победува ...

Заев: Со СДСМ и „Најдоброто" продолжува развојот на Гази Баба

Канал5

Заев од Гази Баба најави триумф: Во првиот круг СДСМ добива 22 градоначалници, а ВМРО-ДПМНЕ само 6, најдоброто победува во целата држава

Centar

Заев во Гази Баба: Одиме кон уште една чиста и голема победа, 22 на 6 избрани во првиот круг

Centar

Заев прогнозираше: СДСМ во прв круг победува во 22 општини, а ВМРО-ДПМНЕ во 6

4NEWS

Заев од Гази Баба: Во првиот круг СДСМ добива 22 градоначалници, а ВМРО-ДПМНЕ само 6

Канал5

Заев: Со СДСМ и „Најдоброто“ продолжува развојот на Гази Баба, блокирачите од ВМРО-ДПМНЕ, мора да бидат малцинство во идните совети

Centar

Zoom 24Инфо Press24 24Инфо Независен Либертас 360 степени Бриф

Георгиевски: И покрај блокадите од ВМРО-ДПМНЕ реализиравме над 200 проекти, да гласаме за број 12 за да продолжи ...

Centar - 13.10.2021

„Во овие 4 години реализиравме повеќе од 200 проекти. Ако се пресмета тоа значи дека секоја недела од првиот мандат сме почнувале по еден нов проект“, порача вечерва кандидатот за градоначалник на Гази Баба, Борис Георгиевски на трибина во ...

Георгиевски од Гази Баба: Општината беше уништена, за еден мандат реализиравме 200 проекти

Centar

Георгиевски од Гази Баба: Општината беше уништена, за еден мандат реализиравме 200 проекти

Република

Георгиевски: И покрај блокадите од ВМРО-ДПМНЕ реализиравме над 200 проекти

Канал5

Георгиевски: И покрај блокадите од ВМРО-ДПМНЕ реализиравме над 200 проекти, да гласаме за број 12 за да продолжи напредокот на Гази Баба

Бриф

Георгиевски од Гази Баба: Општината беше уништена, за еден мандат реализиравме 200 проекти

Frontline

Георгиевски од Гази Баба: Општината беше уништена, за еден мандат реализиравме 200 проекти

Бриф

Локално Канал5 Press24 Опсервер Centar Република

Бобан Стефковски е неосудувано лице – медиумите на СДСМ се лизнаа

Република - 13.10.2021

Повеќе медиуми блиски на СДСМ објавија дека кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Општина Гази Баба е осудено лице. Веста за наводниот осуденик кандидат за пренесоа медиуми кои важат за блиски на СДСМ но без да го објават документот според ...

Димитријевиќ од Гази Баба: Бобан Стефковски бил осуден на казна затвор, таков човек не смее да ја води Гази Баба, граѓаните ќе го изберат „Најдоброто“

Centar

Димитријевиќ од Гази Баба: Бобан Стефковски бил осуден на казна затвор

Канал5

Димитријевиќ од Гази Баба: Бобан Стефковски бил осуден на казна затвор, таков човек не смее да ја води Гази Баба, граѓаните ќе го изберат „Најдоброто“

Бриф

Стефковски: Очекувам победа во Гази Баба уште во првиот круг

Република

Кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ за Гази Баба бил во затвор за продажба на марихуана

Локално

Кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ за Гази Баба бил во затвор за дилање на дрога

Бриф

Centar 24Инфо Точка PressingTV Lider