TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пожарникарите се борат да го локализираат пожарот во „жито Битола“ за да не се прошири на силосите

Сакам да кажам - 23.01.2022

Две лица биле присутни во објектите кога избувнал пожарот во мелничко- пекарскиот капацитет „Жито Битола“ во Битола, но навреме успеале да избегаат и според првичните податоци, нема жртви во големиот пожар.

Двајца работници се извлекле од „Жито Битола“, Коњановски бара помош за гасење на пожарот

360 степени

И пожарникари во изолација заради ковид повикани да го гасат огнот во „Жито Битола“

МКД

Коњановски: Двајцата работници од погонот излегле, повикавме уште пожарникари на помош

МКД

Коњановски: Пожарникарите се борат со огнот, многу е важно тој да не се прошири

Слободен Печат

Коњановски: Девет возила и 27 пожарникари го гасат пожарот во „Жито Битола“

Канал5

Коњановски: Во моментов пожарникарите се обидуваат да го локализираат пожарот

ТВ21

ТВ21 Тера Press24 Вечер Прес 24Инфо Макфакс Фактор

Пожарот во фабриката „Жито Битола“ активен, пожарникарите, полиција и градоначалникот Коњановски на терен

Сител - 23.01.2022

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на јужната страна од градот. Од Територијалната противпожарна единица во Битола иинформираа дека ...

Во моментот на пожарот во фабриката имало двајца вработени, кровот изгорен за 15-тина минути

Телма

25 пожарникари го гаснат пожарот во „Жито Битола“, засега нема повредени

Телма

Огнот ја проголта фабриката “Жито Битола”

Фокус

МВР со детали за пожарот во Битола, засега нема пријава за повредени лица

Република

(видео) Гори фабриката „Жито Битола“

Телма

ВИДЕО: Голем пожар во фабриката „Жито Битола“

Press24

Локално ММС Курир +инфо Скопје1 Frontline Опсервер Во Центар

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

4NEWS - 23.01.2022

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал пред помалку од половина час, а на терен веќе се екипи на противпожарните служби.

(ФОТО) Гори фабрика во Битола

Скопје1

(ФОТО) Гори фабрика во Битола

24Инфо

(ФОТО) Гори фабрика во Битола

Lider