TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маж од Корча дошол на гости во Охрид, па ја натепал домаќинката, полицијата го протерала

ММС - 24.11.2022

Маж од Корча, Албанија, со сопругата дошол во Лескоец, охридско, па ја натепал сопругата. Полицијата го депортирала за Албанија, и добил две години забрана за влез во државава. -На 23.11.2022 година во 11.10 часот во СВР Охрид приведен е У.Ш..

32-годишно лице од Корча агресивно се однесувало и фрлило тврд предмет кон сопругата – судот го протера од земјава

ТВ21 - 24.11.2022

На 23.11.2022 година во 11.10 часот во СВР Охрид приведен е У.Ш..(32) од Корча, Република Албанија. Тој, претходно, во куќа во охридското село Лескоец, сопственост на С.В., агресивно се однесувал по што фрлил тврд предмет кон неговата сопруга и ја ...

Албански државјанин доби забрана од 2 години за влез во Македонија: Со тврд предмет нападнал туѓа сопруга и ја повредил

Курир - 24.11.2022

На 23.11.2022 година во 11.10 часот во СВР Охрид приведен е У.Ш..(32) од Корча, Република Албанија. Тој, претходно, во куќа во охридското село Лескоец, сопственост на С.В., агресивно се однесувал по што фрлил тврд предмет кон неговата сопруга и ја ...

32-годишен Албанец агресивно се однесувал и ја повредил сопругата – судот го протера од земјава

4NEWS - 24.11.2022

На 23.11.2022 година во 11.10 часот во СВР Охрид приведен е У.Ш..(32) од Корча, Република Албанија. Тој, претходно, во куќа во охридското село Лескоец, сопственост на С.В., агресивно се однесувал по што фрлил тврд предмет кон неговата сопруга и ја ...

Приведен Албанец од Корча кој со тврд предмет повредил жена

Press24 - 24.11.2022

Вчера во 11.10 часот во СВР Охрид приведен е У.Ш..(32) од Корча, Република Албанија. „Тој, претходно, во куќа во охридското село Лескоец, сопственост на С.В., агресивно се однесувал по што фрлил тврд предмет кон неговата сопруга и ја повредил“, ...

Забрана од 2 години за влез во Македонија за албански државјанин, со тврд предмет нападнал туѓа сопруга и ја повредил

Нетпрес - 24.11.2022

На 23.11.2022 година во 11.10 часот во СВР Охрид приведен е У.Ш..(32) од Корча, Република Албанија. Тој, претходно, во куќа во охридското село Лескоец, сопственост на С.В., агресивно се однесувал по што фрлил тврд предмет кон неговата сопруга и ја ...

Протеран албански државјанин кој нападнал туѓа сопруга

Локално - 24.11.2022

Охридскиот суд протера албански државјанин кој си претепал сопругата, информираат од МВР. На 23.11.2022 година во 11.10 часот во СВР Охрид приведен е У.Ш..(32) од Корча, Република Албанија.