TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пожарите го голтаат материјалното, ама и чистиот воздух

Н.Македонија - 14.09.2018

Огромни количества црн чад завчера го потемнија небото над скопската населбата Маџари од пожарот што избувна во напуштен отпад. Смрдливиот чад не само што им го загрози секојдневието на тамошните жители туку во голем процент доведе до загадувањето ...

Голем пожар кај црквата во Маџари (ФОТО)

Република - 13.09.2018

Голем пожар беснее во Маџари. Пожарот избувнал попладнево, а според очевидци, гори отпад во скопската населба. Повеќе противпожарни единици се обидуваат да го локализираат, а полицијата врши увид на местото.

Пожар во напуштен отпад во близина на црквата во Маџари

ТВ21 - 13.09.2018

Напуштен отпад во близина на црквата во скопската населба Маџари во моментот гори. Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје информираат дека во моментот на терен интервенираат 15 пожарникари и четири противпожарни ...

ФОТО: Голем пожар во моментов во скопско Маџари

Курир - 13.09.2018

Голем пожар во моментов изби неофицијално во отпад во скопската населба Маџари. Во моментов со пожарот се справуваат пожарникари, а на лице место присутна е и полицијата. Причината за пожарот засега се уште не е ...

Пожар во напуштен отпад во близина на црквата во Маџари

А1 On - 13.09.2018

Напуштен отпад во близина на црквата во скопската населба Маџари во моментот гори. Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје информираат дека во моментот на терен интервенираат 15 пожарникари и четири противпожарни ...

Пожар во напуштен отпад во близина на црквата во Маџари

+инфо - 13.09.2018

Напуштен отпад во близина на црквата во скопската населба Маџари во моментот гори, јавува МИА. Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје информираат дека во моментот на терен интервенираат 15 пожарникари и четири противпожарни ...

Пожар во напуштен отпад во близина на црквата во Маџари

1tv - 13.09.2018

Напуштен отпад во близина на црквата во скопската населба Маџари во моментот гори. Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје информираат дека во моментот на терен интервенираат 15 пожарникари и четири противпожарни ...

Пожар во напуштен отпад кај црквата во Маџари

МКД - 13.09.2018

Напуштен отпад во близина на црквата во скопската населба Маџари во моментот гори, а на терен се противпожарните екипи. Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје информираат дека во моментот на терен интервенираат 15 пожарникари и ...

(Фото) Пожар во напуштен отпад во Маџари го зацрни небото над Скопје

еМагазин - 13.09.2018

Напуштен отпад во близина на црквата во скопската населба Маџари во моментот гори. Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје информираат дека во моментот на терен интервенираат 15 пожарникари и четири противпожарни возила.

Пожар во напуштен отпад во близина на црквата во Маџари

Независен - 13.09.2018

Напуштен отпад во близина на црквата во скопската населба Маџари во моментот гори. Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје информираат дека во моментот на терен интервенираат 15 пожарникари и четири противпожарни ...

Пожар во близина на црквата Св.Спас во Маџари

Press24 - 13.09.2018

Напуштен отпад во близина на црквата во скопската населба Маџари во моментот гори, јавува МИА. Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје информираат дека во моментот на терен интервенираат 15 пожарникари и четири противпожарни ...

Пожар во напуштен отпад во близина на црквата во Маџари

Н.Македонија - 13.09.2018

Напуштен отпад во близина на црквата во скопската населба Маџари во моментот гори, јавува МИА. Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје информираат дека во моментот на терен интервенираат 15 пожарникари и четири противпожарни ...

Пожар во напуштен отпад во близина на црквата во Маџари

Слободен Печат - 13.09.2018

Напуштен отпад во близина на црквата во скопската населба Маџари во моментот гори, јавува МИА. Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје информираат дека во моментот на терен интервенираат 15 пожарникари и четири противпожарни ...

Пожар во напуштен отпад во близина на црквата во Маџари

Вечер - 13.09.2018

Напуштен отпад во близина на црквата во скопската населба Маџари во моментот гори, јавува МИА. Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје информираат дека во моментот на терен интервенираат 15 пожарникари и четири противпожарни ...

Пожар во напуштен отпад во близина на црквата во Маџари

Либертас - 13.09.2018

Напуштен отпад во близина на црквата во скопската населба Маџари во моментот гори. Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје информираат дека во моментот на терен интервенираат 15 пожарникари и четири противпожарни ...