TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Поради неспособноста на СДСМ економија оди надоле, Шилегов ги заборави своите законски обврски

Канал5 - 22.05.2020

Факти на денот од ВМРО-ДПМНЕ. Факти на денот: 1.Владата на СДСМ многу лошо ја менаџира кризата со короната и поради нивната неспособност економијата во државата оди надоле. 2. Шилегов не врши дезинфекција и дератизација на градот Скопје и затоа ...

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов зборува за висока политика, а во Скопје наезда на лебарки

24Инфо - 22.05.2020

Додека Петре Шилегов зборува за некоја висока политика, Скопје го изеде наезда на лебарки. Тоа е така затоа што градот Скопје не врши дезинфекциска и дератизација што е една од неговите законски обврски.

Во Гази Баба прскано против бубашваби

Вечер - 21.05.2020

Во населбите во Гази Баба од сабајлево е прскано против инсекти. Жители на оваа општина веста ја објавија на фејсбук. Покрај благодарноста што ќе бидат спасени од наездата на бубашваби кои се појавија деновиве не само во овој реон, туку и во ...

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Неспособноста на Шилегов скапо ги чини скопјани, освен Ковид-19 постои и наезда на ...

А1 On - 22.05.2020

„Додека Петре Шилегов зборува за некоја висока политика, Скопје го изеде наезда на лебарки. Тоа е така затоа што градот Скопје не врши дезинфекциска и дератизација што е една од неговите законски обврски.

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Скопје го јадат лебарки, додека Шилегов тера политика

+инфо - 22.05.2020

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ го обвини градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов за неработење кое довело и до наезда од лебарки, – Додека Петре Шилегов зборува за некоја висока политика, Скопје го изеде наезда на лебарки.

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Неспособноста на Шилегов скапо ги чини скопјани, освен Ковид-19 постои и наезда на ...

Канал5 - 22.05.2020

Додека Петре Шилегов зборува за некоја висока политика, Скопје го изеде наезда на лебарки. Тоа е така затоа што градот Скопје не врши дезинфекциска и дератизација што е една од неговите законски обврски.

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Освен Ковид-19, во Скопје има и наезда на лебарки

Макфакс - 22.05.2020

Додека Петре Шилегов зборува за некоја висока политика, Скопје го изеде наезда на лебарки бидејќи Градот не врши дезинфекциска и дератизација што е една од неговите законски обврски, велат од Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ.

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Неспособноста на Шилегов скапо ги чини скопјани, освен Ковид-19 постои и наезда на ...

Курир - 22.05.2020

Додека Петре Шилегов зборува за некоја висока политика, Скопје го изеде наезда на лебарки. Тоа е така затоа што градот Скопје не врши дезинфекциска и дератизација што е една од неговите законски обврски.

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов зборува за висока политика, а во Скопје наезда на лебарки

Нетпрес - 22.05.2020

Додека Петре Шилегов зборува за некоја висока политика, Скопје го изеде наезда на лебарки. Тоа е така затоа што градот Скопје не врши дезинфекциска и дератизација што е една од неговите законски обврски.

Скопје под наезда на лебарки поради неспособноста на Шилегов

Република - 22.05.2020

Додека Петре Шилегов зборува за некоја висока политика, Скопје го изеде наезда на лебарки. Тоа е така затоа што градот Скопје не врши дезинфекциска и дератизација што е една од неговите законски обврски.

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Неспособноста на Шилегов скапо ги чини скопјани, освен Ковид-19 постои и наезда на ...

Скопје1 - 22.05.2020

Додека Петре Шилегов зборува за некоја висока политика, Скопје го изеде наезда на лебарки. Тоа е така затоа што градот Скопје не врши дезинфекциска и дератизација што е една од неговите законски обврски.

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособноста на Шилегов скапо ги чини скопјани, освен Ковид-19 постои и наезда на лебарки

MakPress - 22.05.2020

Додека Петре Шилегов зборува за некоја висока политика, Скопје го изеде наезда на лебарки. Тоа е така затоа што градот Скопје не врши дезинфекциска и дератизација што е една од неговите законски обврски.

ВМРО-ДПМНЕ: Поради неспособноста на СДСМ економија оди надоле, Шилегов ги заборави своите законски обврски

24Инфо - 22.05.2020

Факти на денот: 1.Владата на СДСМ многу лошо ја менаџира кризата со короната и поради нивната неспособност економијата во државата оди надоле. 2. Шилегов не врши дезинфекција и дератизација на градот Скопје и затоа Скопјани се соочуваат со наезда на ...

Поради неспособноста на СДСМ економија оди надоле, Шилегов ги заборави своите законски обврски

Опсервер - 22.05.2020

Факти на денот: 1.Владата на СДСМ многу лошо ја менаџира кризата со короната и поради нивната неспособност економијата во државата оди надоле. 3.Додека во регионот бројката на новозаразени од корона вирусот опаѓа, во Република Македонија се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Факти на денот - Наезда на лебарки во Скопје, лошо менаџирање на корона кризата

MakPress - 23.05.2020

Факти на денот: 1.Владата на СДСМ многу лошо ја менаџира кризата со короната и поради нивната неспособност економијата во државата оди надоле. 2. Шилегов не врши дезинфекција и дератизација на градот Скопје и затоа Скопјани се соочуваат со наезда на ...