TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бр. 416

Независен - 22.05.2019

Ерол Ризаов – Ајде сите да се тестираме Во Клинички и црква и џамија, само место за паркирање нема Кој и подари златна метла на Дескоска? Криминалците од УБК ќе се вработуваат во администрација Партиските адвокати под лупа Ќе пресуди ли ДУИ и за ...

Оптимизам за договор за СЈО

Телма - 21.05.2019

Можен е договор за СЈО пред објавување на извештајот на Европската комисија. Деновиве ќе се интензивираат преговорите на работните група, се очекува и лидерска средба меѓу Заев и Мицкоски.

Власта и опозицијата се поблиску до договор околу истрагите на СЈО

Канал5 - 21.05.2019

Власта и опозицијата се поблиску до договор околу истрагите на СЈО отворени по рокот јуни 2017. Според изјавата на министерката за правда Рената Дескоска, новиот закон за Јавно обвинителство со кој се регулира статусот на СЈО нема да содржи одредби ...

ОПЕРАЦИЈА „ЗЛАТНА МЕТЛА“ за пролетно (про)чистување со стил

Окно - 21.05.2019

Единицата за брзи артивистички акции си постави за цел да ја мотивира Владата да се фати за најавената метла и да почне од сопствениот двор! Како!? Со ЗЛАТНА метла! Метлата не е обична, туку златна, зашто тоа е единица мерка за (нечие) богатство, ...

На Дескоска ѝ оставија метла пред врата, таа вели дека со неа ќе мете криминал и корупција

Сакам да кажам - 21.05.2019

Непознати лица денеска пред Министерството за правда оставиле метла. Министерката за правда Рената Дескоска ја прибрала внатре, но како што вели, за да мете криминал и корупција во Северна Македонија.

(ФОТО) Владата, Собранието, судот добија златни метли

Скопје1 - 21.05.2019

ОПЕРАЦИЈА „ЗЛАТНА МЕТЛА“ – за пролетно (про)чистување со стил, на својата гејсбук страна обајвија фотографии од метли доставени до државни ...

Министерката Дескоска на подарок добила златна метла

Република - 21.05.2019

Министерката за правда, Рената Дескоска, на подарок добила златна метла. Ваквиот гест, таа го искоментира на Фејсбук. напиша Дескоска. ...

(ФОТО) Дескоска доби „метла“

Скопје1 - 21.05.2019

Министерката за правда, Рената Дескоска, предмалку на својот профил на социјлната мрежа фејсбук објави фотогрфија од метла во простории во министерството. Таа на ФБ ...

Дескоска: Златна метла во правда може да биде за метење криминал и корупција

Бриф - 21.05.2019

Вистински благодариме за овој златен подарок – златна метла. Златна метла во правда може да биде за метење криминал и корупција. Се надеваме дека со носењето на Законот за Јавното обвинителство ќе се исполни оваа насушна потреба на граѓаните.

Најавената „метла“ на премиерот наиде на жесток отпор во ДУИ – Османи вели: се создаде политичко шоу

Алфа - 20.05.2019

Операцијата “метла” за вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи е дегутантна и станала политичко шоу иако била несуштинска тема која станала доминантна во јавноста. Тој вели дека персоналните решенија не биле суштината на политиката туку ...

[Фото] Герила-акција „Златна метла“ за пролетно (про)чистување со стил

Радио МОФ - 21.05.2019

Единицата за брзи артивистички акции преку нова герила-акција ја мотивира Владата да се фати за најавената метла и, како што велат, да почне од сопствениот двор. „Како!? Со ЗЛАТНА метла! Метлата не е обична, туку златна, зашто тоа е единица мерка за ...

Рената Дескоска доби златна метла

Скопје24 - 21.05.2019

Непознати лица денеска пред Министерството за правда оставиле метла. Министерката за правда Рената Дескоска ја прибрала внатре, но како што вели, за да мете кри*инал и корупција во Северна Македонија.

Бујар Османи: Операцијата „Метла“ е дегутантна

Фактор - 20.05.2019

Бујар Османи, вицепремиерот за европски прашања, најавената реконструкција на владиниот врв и кадрови промени во државната управа ја оцени како дегутантна и како политичко шоу во емисијата „Агенда 35“, синоќа на МРТ. - Оваа операција е дегутантна.

ДЕСКОСКА ДОБИ МЕТЛА: Министерката својот одговор го објави на Фејсбук

Слободен Печат - 21.05.2019

Министерката за правда, Рената Дескоска, на подарок добила златна метла. Ваквиот гест, таа го искоментира на Фејсбук. Министерката за правда, Рената Дескоска, на подарок добила златна метла. Ваквиот гест, таа го искоментира на Фејсбук.

Најавената „метла“ на премиерот наиде на жесток отпор во ДУИ – Османи вели: се создаде политичко шоу

Република - 20.05.2019

Операцијата “метла” за вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи е дегутантна и станала политичко шоу иако била несуштинска тема која станала доминантна во јавноста. Тој вели дека персоналните решенија не биле суштината на политиката туку ...

Мотивација за Владата - „златна метла“ (ФОТО)

МКД - 21.05.2019

Единицата за брзи артивистички акции си постави за цел да ја мотивира Владата да се фати за најавената метла и да почне од сопствениот двор. Како? Со Златна метла. Метлата не е обична, туку златна, зашто тоа е единица мерка за (нечие) богатство, ...

Дескоска доби златна метла

Фокус - 21.05.2019

Најавената „метла“ што ќе ја започне премиерот Зоран Заев периодов е актуелна во редовите на македонските политичари и функционери. Некои сами поднесоа оставки, а министерката за правда, Рената Дескоска на својот профил на Фејсбук се пофали дека ...

Дескоска доби златна метла

PressingTV - 21.05.2019

Министерката за правда Рената Дескоска објави дека на подарок добила златна метла. Таа на фејсбук објави и фотографија од метлата инапиша: „Ви благодариме за овој златен подарок – златна метла.

Дескоска се пофали дека добила златна метла

А1 On - 21.05.2019

Министерката за правда Рената Треневска Дескоска на својот „Фејсбук“ профил објави дека во Министерството за правда добиле подарок-златна метла. Под фотографиите од метлата таа повика конечно да се изгласа законот за јавното обвинителство со што ќе ...

ФОТО: Дескоска со златна метла ќе „мете“ криминал

Фактор - 21.05.2019

Златна метла во правда може да биде за метење криминал и корупција. Ова го напиша на социјалните мрежи министерката за правда Рената Дескоска откако иста таква добила подарок. Со приложена фотографија министерката се заблагодарува на подарокот а ...

Дескоска доби златна метла

Курир - 21.05.2019

Најавената „метла“ што ќе ја започне премиерот Зоран Заев периодов е актуелна во редовите на македонските политичари и функционери. Некои сами поднесоа оставки, а министерката за правда, Рената Дескоска на својот профил на Фејсбук се пофали дека ...

Рената Дескоска доби „златна“ метла

1tv - 21.05.2019

Министерката за правда, Рената Дескоска на својот профил на Фејсбук се пофали дека добила уникатен подарок – златна метла. „ Ви благодариме за овој златен подарок – златна метла. Златна метла во правда може да биде за метење криминал и корупција.

Дескоска со златната метла ќе ги смете криминалот и корупцијата

+инфо - 21.05.2019

Златната метла во правда може да биде за метење криминал и корупција, напиша на Фејсбук министерката за правда Рената Дескоска и се заблагодари за како што вели златниот подарок- златна метла.

Со златната метла Дескоска ќе го чисти криминалот и корупцијата

Н.Македонија - 21.05.2019

Пред Министерството за правда денеска непознати лица оставиле златна метла, министерката за правда, Рената Дескоска ја фотографирала истата и на својот фејсбук профил се заблагодари за подарокот и истакна дека со неа ќе го чисти криминалот и ...

Метла оставена во Министерството за правда, Дескоска вели дека ќе служи за метење на криминал и корупција

Press24 - 21.05.2019

Непознати лица денеска пред Министерството за правда оставиле метла, а министерката за правда Рената Дескоска ја земала внатре, но како што вели, за да мете криминал и корупција во Северна Македонија.

Рената Дескоска доби „златна“ метла

Либертас - 21.05.2019

Министерката за правда, Рената Дескоска на својот профил на Фејсбук се пофали дека добила уникатен подарок – златна метла. „Ви благодариме за овој златен подарок – златна метла. Златна метла во правда може да биде за метење криминал и корупција.

Дескоска доби „златна“ метла

Локално - 21.05.2019

Министерката за правда, Рената Дескоска на својот профил на Фејсбук се пофали дека добила уникатен подарок – златна метла. „Ви благодариме за овој златен подарок – златна метла. Златна метла во правда може да биде за метење криминал и корупција.