TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Казна за гостиварецот кој оштети сообраќаен знак со четирицикл

Сител - 17.04.2021

Седумнаесетгодишникот, кој пред некој ден во обид да сними видео за социјалните мрежи, оштети сообраќаен знак доби две пријави од полицијата. Тој, попладнево е повикан во полиција и со него е извршен службен разговор во Одделението за безбедност на ...

Две казни за гостиварецот кој со четирицикл удри во сообраќаен знак

Gostivarpress.mk - 17.04.2021

Секторот за внатрешни работи Тетово информира дека го идентификуваше и санкционира седумнаесетгодишникот од Гостивар, кој управувајќи четирицикл на 4-ти овој месец во близина на крстосницата на улиците”Живко Брајковски” и “101” во Гостивар, ...

Тинејџер од Гостивар заработи две пријави, откако со четирицикл оштети сообраќаен знак

Курир - 17.04.2021

Седумнаесетгодишникот, кој пред некој ден во обид да сними видео за социјалните мрежи, оштети сообраќаен знак доби две пријави од полицијата. Тој, попладнево е повикан во полиција и со него е извршен службен разговор во Одделението за безбедност на ...

Снимајќи видео за на социјалните мрежи, со четирицикл оштетил сообраќаен знак

Локално - 17.04.2021

Седумнаесетгодишник од Гостивар доби две пријави од полицијата, откако во обид да сними видео за на социјалните мрежи оштети сообраќаен знак. Тој попладнево е повикан во полиција и со него е извршен службен разговор во Одделението за безбедност на ...

Казнет младиот гостиварец кој оштети сообраќаен знак со четирицикл

Lider - 17.04.2021

За сторените прекршоци, подготвени се две пријави согласно Законот за возила. Седумнаесетгодишникот, кој пред некој ден во обид да сними видео за социјалните мрежи, оштети сообраќаен знак доби две пријави од полицијата.

Казна за Гостиварецот кој оштети сообраќаен знак со четирицикл

Вечер Прес - 17.04.2021

Седумнаесетгодишникот, кој пред некој ден во обид да сними видео за социјалните мрежи, оштети сообраќаен знак доби две пријави од полицијата. Тој, попладнево е повикан во полиција и со него е извршен службен разговор во Одделението за безбедност на ...

Две казни за Гостиварецот кој снимаше видео за Тик ток со четирицикл

MakPress - 18.04.2021

Седумнаесетгодишникот, кој пред некој ден во обид да сними видео за социјалните мрежи, оштети сообраќаен знак доби две пријави од полицијата. Тој, попладнево е повикан во полиција и со него е извршен службен разговор во Одделението за безбедност на ...