Удинезе по 25 секунди даде гол, но Аталанта не дозволи пораз (ВИДЕО)

24Фудбал - 20.01.2021

Удинезе и Аталанта денеска играа меч од Серија, дуелот заврши нерешено 1-1, а погодоците беа постигнати во првиот дел. Удинезе даде гол уште во 25. секуда, со првиот напад на мечот, стрелец беше Переира.

Дриблинг - 20.01.2021

Удинезе и Аталанта одиграа нерешено1-1, заостанат натпревар од 10 рунда во Серија А, Илија Несторовски остана на клупата за резервни играчи. Во Удине екипата на Удинезе поведе веќе во 25 секунда од мечот, само што тргнаа од ценарот домашните, ...

Удинезе ја запре Аталанта: Несторовски остана на клупа (ВИДЕО)

Sport 1 - 20.01.2021

Удинезе одигра 1-1 против фаворитот Аталанта во рамки на заостанатиот натпревар од 10.коло во Серија А. Роберто Переира ги доведе домашните фудбалери во водство уште во првата минута од натпреварот, поточно по 25 секунди игра.

Gol.mk - 20.01.2021

Фудбалерите на Удинезе и Аталанта одиграа реми од 1-1 (1-1), во заостанатиот дуел од 10. коло на Серија А. Иако домаќинот рано поведе, Муриел пред паузата донесе нерешен исход за својот тим, а иако притискаа играчите на Аталанта останаа без победа.

Несторовски на клупа, Удинезе до бод против Аталанта (ВИДЕО)

Екипа - 20.01.2021

Удинезе и Аталанта одиграа без победник 1-1 во заостанатиот натпревар од 10. коло во италијанската Серија А. Домаќините поведоа уште во првата минута со голот на Роберто Переира, додека гостите во 44. минута успеаја да израмнат преку Муриел.