TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стојаноски: Невработеноста е еден од главните проблеми во Охрид

Телевизија Нова - 06.10.2017

Многу работи не се направени во изминатиот период и стојат пред нас, комуналниу проблеми, инфраструктурни,но во најголем дел се проблемите со вработувањето,изјави Зоран Стојаноски, кандидат за градоначалник на Охрид од СДСМ во Отвореното студио на ...

Груевски: Крај на помрачувањето во кое четири месеци живее Македонија

МРТ - 06.10.2017

Карванот на коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ е во Крушево и Прилеп, откако се претстави во скопските општини Кисела Вода и Центар. Груевски најави нова ера за земјава по локалните избори, пониска невработеност, ...

Груевски: Трајановски и Јовановски ќе ги исполнат сите ветувања за Скопје и Центар

Курир - 05.10.2017

-Јас цврсто верувам дека луѓето во Центар овој пат ќе знаат да распознаат квалитет, ќе знаат да препознаат личност која што е стабилна, образована, дипломиран правник со искуство во спортот и тоа меѓународно искуство.

Јовановски најави решавање на проблемот со паркирање во Центар, нова градинка, инфраструктура и голема поддршка за ...

Курир - 05.10.2017

Пред сограѓаните говореше за дел од програмата со која ја бара довербата од нив, а решавање на нивните барања и потреби. -Паркирањето во општина Центар нема повеќе да ви го комплицира животот, поради секојдневната тешкотија да пронајдете паркинг ...

Трајановски: Во програмата има голем број на проекти и за општината Центар, ќе ги реализираме заедно со Јовановски

Курир - 05.10.2017

-Граѓаните на локалните избори гласаат за човек, за личност во која имаат доверба. Граѓаните гласаат за проверени и докажани кандидати и не ризикуваат со кандидати кои водат политика. Граѓаните својата доверба ни ја даваат токму затоа, со конкретни ...

Јовановски до Богдановиќ: На центарци им се наплаќа паркингот во Центар, ние ќе направиме тие да имаат бесплатен ...

Курир - 05.10.2017

Ова денеска во гостувањето на телевизија Алфа го истакна кандидатот за градоначалник на општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ, Дејан Јовановски, посочувајќи му на неговиот противкандидат и директор на „Паркинзи на општина Центар“, Саша Богдановиќ дека на ...

Груевски: Трајановски и Јовановски ќе ги исполнат сите ветувања за Скопје и Центар

Република - 05.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на вечерашниот митинг во Центар порача дека неговата партија има кандидат кој ќе биде идниот градоначалник на општина Центар. – Јас цврсто верувам дека луѓето во Центар овој пат ќе знаат да распознаат ...

Јовановски најави бесплатен паркинг за центарци, нова градинка, инфраструктура и голема поддршка за „Работнички“

Република - 05.10.2017

Вашата поддршка е и голема обврска да водиме сметка за вашиот интерес и подобрување на квалитетот на живот. Затоа, пред сите вас, ветувам и гарантирам дека од 15 октомври, кога ќе ја добиеме вашата доверба, Центар ќе стане ефикасна општина која ќе ...

Трајановски: Во програмата има голем број на проекти и за општината Центар, ќе ги реализираме заедно со Јовановски

Сител - 05.10.2017

Центарот е лицето на Скопје. Затоа запомнете на 15 октомври ќе победиме во Центар и во Скопје. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за подобра Македонија е партија која, она што го ветува и го исполнува.

Јовановски: Ќе изградиме пет нови монтажни гаражи и паркингот за центарци ќе биде комплетно бесплатен

Скопје инфо - 05.10.2017

Ќе изградиме пет нови монтажни гаражи и паркингот за центарци ќе биде комплетно бесплатен. Во моментот паркингот за центарци не е бесплатен, јас исто така имам налепница од ПОЦ, договорот со ПОЦ чини 250 денари и годишно е 100 денари.

Груевски: СДСМ ја потценува интелегенцијата на народот

А1 On - 05.10.2017

Верувам дека луѓето во Центар овој пат ќе знаат да распознаат квалитет, ќе знаат да препознаат личност која што е стабилна, образована, дипломиран правник и со меѓународно искуство во спортот.

Груевски во Центар: Овие избори се многу повеќе отколку локални

Макфакс - 05.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на денешниот митинг во Центар порача дека неговата партија има кандидат кој што ќе биде идниот градоначалник на општина Центар. Посочи дека иако многумина Јовановски го познаваат по кошарката, тој е многу ...

Јовановски најави решавање на проблемот со паркирање во Центар, нова градинка, инфраструктура и голема поддршка за ...

Сител - 05.10.2017

Вашата поддршка е и голема обврска да водиме сметка за вашиот интерес и подобрување на квалитетот на живот. Затоа, пред сите вас, ветувам и гарантирам дека од 15-ти октомври, кога ќе ја добиеме вашата доверба, Центар ќе стане ефикасна општина која ...

Трајановски: Во програмата има голем број на проекти и за општината Центар, ќе ги реализираме заедно со Јовановски

Република - 05.10.2017

Центарот е лицето на Скопје. Затоа запомнете на 15 октомври ќе победиме во Центар и во Скопје. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за подобра Македонија е партија која, она што го ветува и го исполнува.

Јовановски до Богдановиќ: Центарци плаќаат за паркинг

Република - 05.10.2017

Ќе изградиме пет нови монтажни гаражи и паркингот за центарци ќе биде комплетно бесплатен. Во моментот паркингот за центарци не е бесплатен, јас исто така имам налепница од ПОЦ, договорот со ПОЦ чини 250 денари и годишно е 100 денари, истакна ...

Груевски: Трајановски и Јовановски ќе го исполнат ветеното...

Н.Македонија - 05.10.2017

Груевски: Трајановски и Јовановски ќе го исполнат ветеното Верувам дека луѓето во Центар овој пат ќе знаат да распознаат квалитет, ќе знаат да препознаат личност која што е стабилна, образована, дипломиран правник и со меѓународно искуство во ...

Јовановски најави решавање на проблемот со паркирање во Центар, нова градинка, инфраструктура и голема поддршка за ...

Телевизија Нова - 05.10.2017

Вашата поддршка е и голема обврска да водиме сметка за вашиот интерес и подобрување на квалитетот на живот. Затоа, пред сите вас, ветувам и гарантирам дека од 15-ти октомври, кога ќе ја добиеме вашата доверба, Центар ќе стане ефикасна општина која ...

Трајановски: Во програмата има голем број на проекти и за општината Центар, ќе ги реализираме заедно со Јовановски

Телевизија Нова - 06.10.2017

Центарот е лицето на Скопје. Затоа запомнете на 15 октомври ќе победиме во Центар и во Скопје. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за подобра Македонија е партија која, она што го ветува и го исполнува.

Груевски: Трајановски и Јовановски ќе го исполнат ветеното во програмите

Вечер - 05.10.2017

Верувам дека луѓето во Центар овој пат ќе знаат да распознаат квалитет, ќе знаат да препознаат личност која што е стабилна, образована, дипломиран правник и со меѓународно искуство во спортот.

Јовановски вети решавање на проблемот со паркирање во Центар, нова градинка, инфраструктура и голема поддршка за ...

Скопје инфо - 06.10.2017

Вашата поддршка е и голема обврска да водиме сметка за вашиот интерес и подобрување на квалитетот на живот. Затоа, пред сите вас, ветувам и гарантирам дека од 15-ти октомври, кога ќе ја добиеме вашата доверба, Центар ќе стане ефикасна општина која ...

Трајановски: Во програмата има голем број на проекти и за општината Центар, ќе ги реализираме заедно со Јовановски

Скопје инфо - 06.10.2017

Центарот е лицето на Скопје. Затоа запомнете на 15 октомври ќе победиме во Центар и во Скопје. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за подобра Македонија е партија која, она што го ветува и го исполнува .

Груевски: Трајановски и Јовановски ќе ги исполнат сите ветувања за Скопје и Центар

Телевизија Нова - 06.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на денешниот митинг во Центар порача дека неговата партија има кандидат кој што ќе биде идниот градоначалник на општина Центар. -Јас цврсто верувам дека луѓето во Центар овој пат ќе знаат да распознаат ...

Груевски: СДСМ ја потценува интелегенцијата на народот

Локално - 06.10.2017

Верувам дека луѓето во Центар овој пат ќе знаат да распознаат квалитет, ќе знаат да препознаат личност која што е стабилна, образована, дипломиран правник и со меѓународно искуство во спортот.

Груевски: Трајановски и Јовановски ќе ги исполнат сите ветувања за Скопје и Центар

Точка - 06.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на вчерашниот митинг во Центар порача дека неговата партија има кандидат кој што ќе биде идниот градоначалник на општина Центар. „Јас цврсто верувам дека луѓето во Центар овој пат ќе знаат да распознаат ...

Груевски во Центар: Овие избори се многу повеќе отколку локални

Sky - 06.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на денешниот митинг во Центар порача дека неговата партија има кандидат кој ќе биде идниот градоначалник на општина Центар. Посочи дека иако многумина Јовановски го познаваат по кошарката, тој е многу ...