TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп номиниран за Нобелова награда за мир

+инфо - 13.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трмп номиниран е за Нобеловата награда за мир за идната година, обелоденија двајца норвешки пратеници, велејќи дека причината е историскиот самит со севренокорејскиот претседател Ким Јонг Ун.

Норвешки пратеници го предложија Трамп за Нобеловата награда за мир

Локално - 13.06.2018

Група пратеници во норвешкиот Парламент денеска соопштија дека го предложиле американскиот претседател Доналд Трамп за Нобеловата нагрда за мир. Како што јави ДПА, еден од предлгачите, пратеникот Пер-Вили Амундсен изјави дека со средбата со ...

Дали Трамп и Ким треба да добијат Нобелова награда за мир?

Кајгана - 12.06.2018

На прашањето дали достигнувањата од историскиот самит во Сингапур би можеле да им донесат Нобелова награда за мир на американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, експертите одговараат дека тоа е можно, но дека е ...

Трамп номиниран за Нобелова награда за мир

Слободен Печат - 13.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трaмп номиниран е за Нобеловата награда за мир за идната година, обелоденија двајца норвешки пратеници, велејќи дека причината е историскиот самит со севренокорејскиот претседател Ким Јонг Ун.

Норвешки пратеници го предложија Трамп за Нобеловата награда за мир

А1 On - 13.06.2018

Група пратеници во норвешкиот Парламент денеска соопштија дека го предложиле американскиот претседател Доналд Трамп за Нобеловата нагрда за мир. Како што јави ДПА, еден од предлгачите, пратеникот Пер-Вили Амундсен изјави дека со средбата со ...

Трамп номиниран за Нобеловата награда за мир

Стандард - 13.06.2018

Група пратеници во норвешкиот Парламент денеска соопштија дека го предложиле американскиот претседател Доналд Трамп за Нобеловата награда за мир. Како што јави ДПА, еден од предлгачите, пратеникот Пер-Вили Амундсен изјави дека со средбата со ...

Норвешки пратеници го предложија Трамп за Нобеловата награда за мир

Вечер - 13.06.2018

Група пратеници во норвешкиот Парламент денеска соопштија дека го предложиле американскиот претседател Доналд Трамп за Нобеловата нагрда за мир. Како што јави ДПА, еден од предлгачите, пратеникот Пер-Вили Амундсен изјави дека со средбата со ...

Норвешки пратеници го предложија Трамп за Нобеловата награда за мир

Нова ТВ - 13.06.2018

Група пратеници во норвешкиот Парламент денеска соопштија дека го предложиле американскиот претседател Доналд Трамп за Нобеловата нагрда за мир. Како што јави ДПА, еден од предлгачите, пратеникот Пер-Вили Амундсен изјави дека со средбата со ...

Норвешки пратеници го предложија Трамп за Нобеловата награда за мир

Либертас - 13.06.2018

Група пратеници во норвешкиот Парламент денеска соопштија дека го предложиле американскиот претседател Доналд Трамп за Нобеловата нагрда за мир. Како што јави ДПА, еден од предлгачите, пратеникот Пер-Вили Амундсен изјави дека со средбата со ...

Норвешки пратеници го предложија Трамп за Нобеловата награда за мир

Н.Македонија - 13.06.2018

Група пратеници во норвешкиот Парламент денеска соопштија дека го предложиле американскиот претседател Доналд Трамп за Нобеловата награда за мир. Како што јави ДПА, еден од предлагачите, пратеникот Пер-Вили Амундсен изјави дека со средбата со ...

Норвешки пратеници го предложија Трамп за Нобеловата награда за мир

1tv - 14.06.2018

Група пратеници во норвешкиот Парламент денеска соопштија дека го предложиле американскиот претседател Доналд Трамп за Нобеловата нагрда за мир. Како што јави ДПА, еден од предлгачите, пратеникот Пер-Вили Амундсен изјави дека со средбата со ...