TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Двајца искасани од кучиња-скитници

Република - 15.03.2019

Вчера во 18:25 часот во полициската станица Центар, З.Т.(58) од Скопје пријавил дека во средата околу 12:30 часот на улицата „Самоилова“ бил каснат од куче-скитник во левата нога. Ист случај вчера во 17 часот бил регистриран и во полициското ...

Две лица од Центар и Марино каснати од кучиња скитници

Курир - 15.03.2019

На 14.03.2019 година во 18:25 часот во Полициската станица Центар З.Т.(58) од Скопје пријавил дека на 13.03.2019 година околу 12:30 часот на улицата “Самоилова“ бил каснат од куче-скитник во пределот на левата нога.

Две лица искасани од кучиа скитници во Скопје

Press24 - 15.03.2019

Два нови случаи со каснување од улични кучиња се пријавени вчера на територијата на Скопје. Како што информира МВР, вчера во 14:00 часот во Полициското одделение Петровец, 66-годишниот В.Н.

Момче пријавило дека било каснато од куче

Centar - 14.03.2019

На 13.03.2019 во 18.40 часот во Полициската станица Драчево, И.Р.(21) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 16.35 часот на улица „Иван Хаџиниколов“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата ...

Осумгодишно девојче од Кичево е каснато од куче скитник

Опсервер - 14.03.2019

На 12.03.2019 околу 17.00 часот во Полициската станица Кичево, О.Ѓ.(36) од Кичево пријавила дека истиот ден на улица „Живко Туфекџиоски“ нејзината осумгодишна ќерка била касната од куче ...

Нападнати жена и дете од кучиња скитници во Кичево

Н.Македонија - 13.03.2019

Проблемите со кучињата скитници во Кичево никако да се надминат. Така деновиве по напад од кучиња скитници тешко настрадаа жена и 8 годишно-девојче. Нападот врз жената се случил во вечерните часови во непосредна близина на црквата, кога таа се ...

За 24 часа, две лица каснати од куче-скитник

Скопје1 - 13.03.2019

На 12.03.2019 година во Полициската станица Виница, В.Т.(37) од село Градец, виничко, пријавила дека околу 13 часот нејзината малолетна ќерка била касната од куче, сопственост на Е.С. од истото село, без надзор и заштитна корпа.

Нови случаи на каснати од кучиња скитници

Скопје1 - 15.03.2019

На 14.03.2019 година во 18,25 часот во Полициската станица Центар З.Т.(58) од Скопје пријавил дека на 13.03.2019 година околу 12,30 часот на улицата “Самоилова“ бил каснат од куче-скитник во пределот на левата нога.

Момче каснато од куче скитник во Драчево

Скопје инфо - 14.03.2019

Вчера во 18.40 часот во Полициската станица Драчево, И.Р.(21) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 16.35 часот на улица „Иван Хаџиниколов“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата ...

Куче нападнало малолетно девојче од Виница- на соптвеникот му се заканува казна

Press24 - 13.03.2019

Вчера во Полициската станица Виница,било пријавено дека малолетно девојче било каснато од куче. Имено 37- годишната В.Т од село Градец, виничко, пријавила дека околу 13 часот нејзината малолетна ќерка била касната од куче, сопственост на Е.С.

Две лица од Центар и Марино каснати од кучиња скитници

Скопје инфо - 15.03.2019

На 14.03.2019 година во 18:25 часот во Полициската станица Центар З.Т.(58) од Скопје пријавил дека на 13.03.2019 година околу 12:30 часот на улицата “Самоилова“ бил каснат од куче-скитник во пределот на левата нога.