TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски тврди дека Заев со лажно уверение избегнал служење војска

ММС - 18.04.2019

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека Зоран Заев со лажна медицинска белешка го избегнал служењето војска. – Тоа младо момче не знае што е утринска смотра, што е пожарство, дали знае што е стража на минус 20 степени во пола метар снег, ...

Мицкоски: Неправдата која што ни се случува треба да ја победиме со правдата која што ќе ја донесе идната претседателка ...

Курир - 18.04.2019

Доаѓа денот кога од прв од последен ќе одговараат пред законите, јас ви го ветувам тоа, ова вечерва на митингот во Кратово го истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. -Ќе дојде денот кога ќе одговараат зошто се срамеше Заев да ја ...

Мицкоски до Костадинов: Знаеш ли, младо момче, што е утринска смотра?

Република - 18.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од митингот во Кратово му упати неколку прашања на „младото момче кое честопати држи прес-конференции пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ“. , да ја обесчестат гардата. , рече Мицкоски.

Мицкоски: Заев и Стево одат напред со вреќи полни со украдени пари

Макфакс - 18.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со жителите на Ранковце, каде што кажа дека се поголем број на граѓани се приклучуваат со помислата дека токму 21 април и 5 мај се деновите кога граѓаните ќе ги казнат политичарите како ...

Мицкоски: Заев и Стево одат напред со вреќи полни со украдени пари

Република - 18.04.2019

Штотуку завршив во Ранковце каде сретнав пријатни и искрени луѓе кои си ја сакаат нашата земја. И се повеќе граѓани ни се приклучуваат со помислата дека мора да се пременат работите и да се казнат политичарите кои толку долго лажеа и манипулираа со ...

Ексклузивно интервју со Мицкоски утре на ТВ Алфа

Курир - 18.04.2019

Ексклузивно интервју со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во петок во 22:30 на ТВ ...

Али Ахмети вечерва во #ClickPlus

ТВ21 - 18.04.2019

Во дебатниот магазин на ТВ21 „ClickPlus”, гостин ќе биде лидерот на ДУИ Али Ахмети. Посебен акцент ќе биде ставен на престојните претседателски избори, но и за многу интересни теми од политиката.

СДСМ: Мицкоски е крајно лицемерен, насилството од Арачиново е осудено и се расчистува

24Инфо - 18.04.2019

СДСМ, градоначалничката на Арачиново, Општина Арачиново и други политички и општествени субјекти го осудија чинот на насилство во општина Арачиново. Институциите веќе преземаат мерки за расчистување на настанот и лоцирање и санкционирање на ...

Мицкоски: На 5 километри од Скопје се киднапираат новинари, а Заев тврди дека блескаме

Курир - 18.04.2019

Заев се фали дека блескаме, Пендаровски вели дека одиме напред, а на 5 километри од Центарот на Скопје се киднапираат новинари, се вршат закани, уцени, само затоа што сакале да објават репортажа за тоа колку тешко живеат граѓаните на Арачиново, каде ...

Мицкоски: На 5 километри од центарот на Скопје се киднапираат новинари, а Заев се фали дека блескаме

ТВ21 - 18.04.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на „Фејсбук“ со осуда за нападот на новинарите на ТВ21 во Арачиново. Тој истакна дека во 21 век на неколку километри од центарот на главниот град луѓето немаат основни услови, како што е вода за пиење.

Мицкоски за двојно повеќе го преувеличува трошењето на СЈО

Окно - 18.04.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во ТВ дебата даде изјава во која има невистина: Ајде Собранието што ги гласало да формира комисија, да видиме каде отидоа 15 милиони евра ваши пари.

Филозофијата на заевизмот „кажувам, заборавам, негирам“ мора да се победи

Република - 17.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Делчево. Мицкоски пред присутните посочи дека после поминати илјадници километри низ државата секаде граѓаните ја споделуваат маката, и дека нема ...

Мицкоски: Ајде на 21 април и 5 мај да се обединиме околу Силјановска, да ги пратиме во минатото

Република - 17.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Делчево побара граѓаните на 21 април и 5 мај да гласаат за прф.др Гордана Силјановска Давкова, ве молам дојдете со нас да ја отвориме вратата кон идна влада со нови политики, повика Христијан Мицкоски.

Мицкоски од Делчево го повика народот: филозофијата на Заевизмот „кажувам“, „заборавам“, „негирам“ мора де се порази на ...

Курир - 17.04.2019

Оваа власт единствена трговија која ја имаат направено е онаа со најмилото, со она што пече, што боли, а тоа е нашиот со векови создаван идентитет. Тука погрешија го потценија својот народ, тука ја направија најголемата грешка мислеа дека народот е ...

Мицкоски од Берово: Само со поддршка на Силјановска ќе изгрее зората на слободата која ќе донесе правда во Македонија

Курир - 17.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Берово. Мицкоски пред присутните потенцираше дека после изминати илјадници километри низ државата и разговори со илјадници наши сограѓани, ...

Мицкоски од Берово: Со победа да ја кренеме Македонија од пепел

Република - 17.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва пред жителите во Берово истакна дека се што порано кога СДСМ била опозиција ветувала за да дојде до пуста фотелја и власт денеска не исполнила, граѓаните сега знаат дека тоа се себични луѓе, ...

Мицкоски во Кратово: Ветуваа правда, ветуваа мир, а пекол направија

А1 On - 18.04.2019

Дојде време овие политички измамници од врхушката на СДСМ чело со ЗЗ да заминат во политичка историја, политичка пензија, која нема да им биде мирна затоа што од прв до последен ќе треба да одговараат за сите криминали, злодела, понижувања, ...

Мицкоски до СДСМ: Земјоделците не само што нема да им ја дадат довербата на 21 април, туку ќе им покажат и каде им е ...

Курир - 17.04.2019

Овие политички измамници кога беа опозиција ќе ве потсетам што ветуваа на истите овие плоштади и улици. Ветуваа загарантиран откуп, повисоки субвенции за земјоделците, денеска во Ресен ги сечат дрвата затоа што 1 денар е 1 килограм јаболка.

Мицкоски на митинг со најстарата беровчанка, ќерка на малешевски комита

Курир - 17.04.2019

Со помош на количка на свои 93 години дојде на митингот на Силјановска и ВМРО-ДПМНЕ во Берово, Елена Гаштеоска. Таа изрази поддршка за Мицкоски кој веднаш откако дојде се ракуваше со жената потомок на мелешевскиот комита Димитруш Прокуроре.

Мицкоски вели има сведок кој ќе сведочи, има ли истрага за наводно полнење на кутии на референдумот?

ТВ21 - 17.04.2019

Во октомври минатата година, опозициската ВМРО-ДПМНЕ до Јавното Обвинителство за организиран криминал поднесе кривични пријави за 200 лица, за нерегуларности во процесот на референдумот. Како што велат тие имаат докази дека имало организирано ...

Мицкоски: И во Пехчево се чувствува заевизмот кој носи само сиромаштија, немање работа и се помасовно иселување на ...

24Инфо - 17.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на општина Пехчево. Мицкоски истакна дека и во Пехчево се чувствува заевизмот кој носи само сиромаштија, немање работа и се помасовно иселување на младите од ...

Мицкоски до припадниците на МВР: Вие сте чесни и честити, знам дека и вас ве изневерија, ве измамија

Курир - 17.04.2019

Се обраќам до припадниците на МВР. Сакале да признаете или не, знам дека ви ги врзаа рацете, да молчите пред криминалците, да ја заобиколувате правдата. Но, ве молам од срце, не прифаќајте притисоци, спротивставете се на сите незаконски постапки на ...

Ќе има ли истрага по изјавата на Мицкоски дека човек ќе сведочи за полнење на кутии на референдумот?

ТВ21 - 17.04.2019

Во октомври минатата година, опозициската ВМРО-ДПМНЕ до Јавното Обвинителство за организиран криминал поднесе кривични пријави за 200 лица, за нерегуларности во процесот на референдумот. Како што велат тие имаат докази дека имало организирано ...

Мицкоски: Ветуваа живот, а пекол направија

Нетпрес - 18.04.2019

Доаѓа денот кога од прв од последен ќе одговараат пред законите, јас ви го ветувам тоа, ова вечерва на митингот во Кратово го истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. -Ќе дојде денот кога ќе одговараат зошто се срамеше Заев да ја ...

СДСМ се сомнева на бојкот, ВМРО-ДПМНЕ категорично вели нема бојкотирање

МКД - 17.04.2019

По подолга пауза вчера дел од политичките партии кои учествуваат на изборите ја вратија темата за можен бојкот на вториот круг од изборите за претседателски избори. Од штабот на кандидатката Гордана Сиљановска вчера информираа за индиции за можни ...

Мицкоски во Ранковце: Земјоделието е опустошено,земјоделците со месеци ги чекаат парите за субвенции кои сега им ги ...

Канал5 - 18.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Ранковце. Мицкоски во Ранковце кажа дека се поголем број на граѓани се приклучуваат со помислата дека токму 21 април и 5 мај се деновите кога граѓаните ќе ги казни ...

Биљали: И најнеписмените знаат дека Договорот од Преспа не може да се поништи

Слободен Печат - 17.04.2019

Аналитичарот Мерсел Биљали ја коментира изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Сите знаат дека Договорот од Преспа не може да се поништи, а кога лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека ќе го стори тоа и дека нема да ја ...

Ексклузивно интервју со Мицкоски утре на ТВ Алфа

Република - 18.04.2019

Ексклузивно интервју со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во петок во 22:30 на ТВ Алфа. ...

Мицкоски во Гази Баба: Треба Македонија да ја креваме од пепел

Канал5 - 16.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Гази Баба. Мицкоски пред присутните истакна дека после поминати илјадници километри низ државата, и средби со илјадници граѓани единствената работа ...

Мицкоски: Заев ветуваше правда, а сега вели не можел тој да врти по обвинители и судии, не е искрен

Курир - 17.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го обвини Зоран Заев за неискреност со оглед на неговите ветувања за носење на правда во Македонија, за сега да вели дека тој не можел да врти по обвинители и судии, за да се оправда.

Мицкоски: Ова СЈО нема ниту еден случај против актуелната власт, јасно е дека работат под политички диктат

Курир - 16.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во неговото интервју во емисијата Клик Плус на ТВ 21 истакна дека има сериозни индиции дека Специјалното Јавно обвинителство има направено злоупотреби и побара да се форми комисија каде што ќе се испита ...

Мицкоски во ТВ21: Се надевам дека многу скоро ќе имаме паритја основа на политики и платформа, а не не клиентелизам

Република - 16.04.2019

Вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски гостува во емисијата Клик на ТВ 21 каде изјави дека ВМРО-ДПМНЕ прави се албанскиот етникум да ја препознаат вистинската вредност на овие избори, а на овие избори според Мицкоски е Гордана Силјановска ...

Мицкоски: Никогаш нема да ја користам придавката „Северна“ Македонија, па макар и утре да ми го земат мандатот кој би ...

Курир - 16.04.2019

Како политичка партија ние партиципираме во Собранието на државата со новата придавка. Учествуваме во процесите на институциите кои се дел од државата со новата придавка. Но, ако мислите дека јас во моите говори ќе ја употребам таа нова придавка, ...

Мицкоски: Во Македонија има политички затвореници

Курир - 17.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување на телевизија 21 истакна дека Македонија е држава во која има политички затвореници кои се затвораат со измислени службени белешки.

Мицкоски објави скандал: Дојде човек кој ми призна дека се полнеле кутии за време на референдумот, ОЈО знае за ова, а ...

Курир - 16.04.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното гостување во емисијата Клик Плус на ТВ 21 објави скандал поврзан со гласањето на референдумот на 30-ти септември за промена на уставното име на Република Македонија.

Мицкоски: Заев се служи со празни флоскули, отсутен е од реалноста

Курир - 16.04.2019

Во денешната емисија „Клик Плус“ на телевизија 21, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека ситуацијата во Македонија е многу лоша на секој план. Тој рече дека во 15 месеци додека е претседател на партијата, луѓето секојдневно му се ...

Мицкоски: Заев не можеше да каже дека направил ниту еден проект за Македонците и Албанците

Курир - 16.04.2019

Сакам да видам држава да биде таква во која различностите ќе се спојуваат, сакам да видам кохезија. Тоа е кога заедно ќе разговараме за заеднички интерес и проекти, а не да ги делиме луѓето, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на ...

Мицкоски: Кој ќе убедите дека има правда кога премиерот го ослободува Апелација за поткуп уште првиот ден од кампања, а ...

Курир - 16.04.2019

Можеби еден од основните мотиви на ВМРО-ДПМНЕ за да поддржи кандидат кој е е истакнат правник и одлуката падна да се поддржи борец за правда токму затоа што тоа, правото и правдата ни е основа на политиката, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Мицкоски: Премиерот не сака да каже дека Македонците од Грција зборат Македонски за да не му правел проблем на Ципрас

Курир - 16.04.2019

Каков е јазикот на кој што говорат жителите на Северна Грција во областа на Чемеране, а не е грчки?, ова прашање вечерва во емисијата „Клик плус“ им го постави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на новинарите.

Мицкоски: Ние сме против Преспанскиот Договор затоа што се менува името и идентитетот

Курир - 16.04.2019

Ние сме против Преспанскиот договор затоа што се менува името и идентитетот, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето гостување на ТВ21. – Ние имаме против содржината на тој Преспански договор затоа што цврсто веруваме дека на тој ...

Мицкоски: Ова е Македонија и јас сум Македонец, нема сила што ќе ми го одземе ова право!

Курир - 16.04.2019

Јас сум Македонец од Македонија и ќе си ја нарекувам мојата татковина Македонија, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното интервју за ТВ21. -Јас во Армијата, во гардискиот баталјон, сум се заколнал дека ќе ја бранам ...

Мицкоски: Голем број меѓу албанците препознаа квалитет во Силјановска

Република - 16.04.2019

Христијан Мицкоски вечерва гостува во емисијата Клик на ТВ 21. Лидер на опозиција да инсистира, односно да не е на иста линија со уставот, сметам дека е проблематично, му рече аналитичарот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски одговори дека ќе се го ...

Мицкоски: За референдумот се откажавме од кампања за да се реновира школото во Тетово, уште шајка таму власта не закова

Курир - 16.04.2019

Минатата година нние за референдумот се откажавме од кампања за да се реновира гимназијата Кирил Пејчиновиќ, таму ништо уште не е направено, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Хрустијан Мицкоски кој учествуваше на дебатата на телевизија 21 од која дел беа ...

Мицкоски: Голем дел од Албанците препознаваат квалитет кај Гордана Силјановска

Press24 - 16.04.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во „ClickPlus“ рече дека нивниот кандидат за претседател, Гордана Силјановска Давкова е профатена од голем број на Албанци и дека кај неа препознаваат квалитет.

Мицкоски за Клик: Не знам дали Иванов ќе ги аболицира обвинетите од 27 април

Република - 16.04.2019

Дали очекувате Иванов да ги аболицира обвинетите од 27 април? Ова прашање вечерва во Клик на ТВ 21 му беше поставно од аналитичарите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Немам комуникација со Иванов и не знам.

Мицкоски: Најголемиот проблем е иселувањето на луѓето зошто не се задоволни од тука

Курир - 16.04.2019

Претседателот Христијан Мицкоски во вечерашната емисија Клик Плус на ТВ 21 истакна дека најголем проблем во Република Македонија е иселувањето на граѓаните бидејќи не се задоволни од политиките на актуелната власт на Заев и СДСМ.

Мицкоски: Јас сум за партнерство со сите, но врз основа на платформа и креирање политики, не поради полтронство или ...

Курир - 16.04.2019

На основа на политики, а не на основа на клиентелизам, нам ни треба таква платформа за соработка, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи на телевизија 21. Според него не треба да се тргува со гласовите на Албанците, туку да се ...

Мицкоски во ТВ21: ВМРО-ДПМНЕ не е за бојкот на избори

Република - 16.04.2019

Јас сум убеден дека во рамки на тоа што дозволува власта ние треба да функционираме. Дали ќе излезе на улица или не..право и демократски е. Очекуваме премиерот после претседателски избори да си остане на зборот и да распише предвремени парламентарни.

Мицкоски: не сме за бојкот, Силјановска победува!

Магазин - 16.04.2019

Тие што ќе ги бојкотираат изборите сигурно нема да бидат ВМРО-ДПМНЕ, вели лидерот на партијата Кристијан Мицкоски кој верува во изборна победа и селење на Силјановска на Вила Водно. За него Македонија е вечна и никогаш нема да го употреби Северна па ...