TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Асенсио разочаран, го напушта Реал Мадрид

Спортски - 16.08.2022

Шпанските медиуми пренесуваат дека е нарушен односот помеѓу Асенсио и Реал Мадрид и фудбалерот најверојатно ќе го напушти клубот до крајот на преодниот рок. Проблемот наводно е што на Реал Мадрид не му се допаднал потегот на Асенсио да го ангажира ...

Тивката војна помеѓу Реал и Асенсио

24Фудбал

Марко Асенсио и дефинитивно заминува од „Бернабеу“

МакФудбал

Тивката војна помеѓу Реал и Асенсио

Курир

Симеоне ја пронајде замената за Суарез: Јас не сум газда на Атлетико, јас сум само тренер

Дерби - 16.08.2022

Атлетико Мадрид на успешен начин ја стартуваше новата натпреварувачка сезона и започна со триумф од 0:3 на гостувањето кај градскиот ривал Хетафе, натпревар на кој посебно до израз дојдоа две имиња во стартната постава на „душекџиите“.

ВИДЕО: Атлетико фуриозен, два гола на Мората, три асистенции на Жоао Феликс

Слободен Печат

Хет-трик пасови на Феликс, два гола на Мората: Атлетико царува со Хетафе (ВИДЕО)

Gol.mk

Хет-трик на асистенции за Феликс, два гола на Мората и – убедлив триумф на Атлетико (ВИДЕО)

Sport 1

Жоао Феликс делеше асистенции, Мората и Гризман донесоа убедлива победа за Атлетико (ВИДЕО)

Дерби

Мората ја отвори сезоната со два гола, прв погодок на Гризман во Ла Лига од ноември 2021 (ВИДЕО)

24Фудбал

Атлетико го разби својот „омилен пациент“

Спортманија

TopSport SportMedia МКД Макфакс Точка

Модриќ го урна Роналдо на вечната листа во Реал Мадрид

СуперСпорт - 15.08.2022

Хрватскиот репрезенативец Лука Модриќ пред 10 години пристигна во Реал Мадрид, а вчера заигра на дуелот против Алмерија (2-1) и така го урна Кристијано Роналдо. Модриќ стигна до неговиот 436. меч за Реал Мадрид, па така се искачи на 17.

Модриќ го урна Роналдо

SportMedia

Лука Модриќ го надмина Кристијано Роналдо

Нетпрес

Анчелоти го пофали играчот кој ретко добива внимание од јавноста: Секогаш е тука за тимот

Дерби - 15.08.2022

Лукас Васкез се врати во Реал Мадрид во 2015-та година по едногодишната позајмица од Еспањол, па иако речиси никој не веруваше дека ќе се избори за место во тим со големи ѕвезди, сега ја стартуваше својата осма сезона како член на најдобриот ...