TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Палота се огласи за трансферите на Алисон и Наинголан во Реал и Интер

Дерби - 14.06.2018

Првиот човек на калчолигашот Рома, Џејмс Палота мораше дополнително да се огласи и да ги појасни тврдењата дека голманот Алисон Бекер и Раџа Наинголан ова лето ќе завршат во Реал Мадрид, односно Интер.

Претседателот на Рома: Алисон е блиску до Реал, Наинголан се сели во Интер

Спортски - 14.06.2018

Претседателот на Рома, Џејмс Палота денес имаше бомбастична изјава која стана главна тема во италијанските медиуми. Имено, Палота директно потврди дека голманот Алисон е блиску до трансфер во Реал Мадрид, а Наинголан ќе се пресели во Интер.

Преговорите бележат голем прогрес, Реал носи нов голман за рекордна сума

МКД - 14.06.2018

Без Зинедин Зидан во сликата, Флорентино Перез побрза да си ја исполни старата желба и да донесе звучно име на голманската позиција, на пат за Мадрид е Алисон од Рома во рекордна зделка од 70 милиони евра По заминувањето на Зинедин Зидан позицијата ...

Голманот на Рома: Попрво би одел во Реал Мадрид, отколку во Ливерпул

Спортклуб - 14.06.2018

Ливерпул е поразен во финалето од ЛШ во Киев од Реал Мадрид, а токму по тој натпревар, тргна и потрагата на „црвените“ по нов голман. Веќе извесен период се шпекулира како тоа Јирген Клоп веќе пикирал добар голман, однсоно дека во следниот период ќе ...

Претседателот на Рома откри каде ќе одат Нанголан и Алисон

Sport M - 14.06.2018

Претседателот на Рома, Џејмс Палота откри важни информации за иднината на Алисон и белгискиот играч од средниот ред Раџа Наинголан. Бизнисменот призна дека и двајцата ќе го напуштат клубот во летниот трансфер прозорец, споделувајќи ги имињата на ...

Претседателот на Рома потврди: Наинголан во Интер, Алисон најблиску до Реал Мадрид

Точка - 14.06.2018

Претседателот на Рома, Џејмс Палота проговори за трансфер плановите на неговиот клуб во летниот преоден рок. Рома деновиве ги потврди трансферите на Кристанте и Клајверт, а се очекува наскоро „Олимпико“ да го напуштат неколку фудбалери.

Алисон на чекор од Бернабеу, тврди „АС“

Стандард - 14.06.2018

Реал Мадрид е многу близу до привлекување на голманот Алисон од Рома, вели „АС“. Според публикацијата, шпанскиот гигант ќе плати околу 70 милиони евра. Пред неколку дена, раководството на италијанскиот клуб дало согласност на агентот на играчот Хозе ...

Интер не се откажува од Наинголан

Локално - 14.06.2018

Интер е подготвен да направи уште еден обид да го привлече полудефанзивецот на Рома – Раџа Наинголан. „Нероазурите“ не се обесхрабрени по одбивањето на „волците“ да ја продадат својата ѕвезда, дури се подготвени да ја подобрат нивната понуда.

Готово: Реал се договори со новиот голман

Спортски - 14.06.2018

Како што пренесуваат шпанските медиуми Реал Мадрид беќе постигнал договор со голманот на Рома, Алсон Бекер. Голманот на бразилската репрезентација е моментално најбараниот голман на трансфер пазарот, но тој го избрал Реал Мадрид и веќе постигнал ...

Реал реши, го купува Алисон по завршувањето на Мундијалот

Локално - 13.06.2018

Реал (Мадрид) ќе го направи невозможното за да го привлече во своите редови голманот на Рома, Алисон во овој преоден рок, тврди „Марка“. Лично новиот тренер на „кралевите“, Хулен Лопетеги инсистира за привлекување на бразилскиот репрезентативец на ...

Претседателот на Рома: Алисон е блиску до Реал, Наинголан се сели во Интер

Таратур - 14.06.2018

Претседателот на Рома, Џејмс Палота денес имаше бомбастична изјава која стана главна тема во италијанските медиуми. Имено, Палота директно потврди дека голманот Алисон е блиску до трансфер во Реал Мадрид, а Наинголан ќе се пресели во Интер.

Претседателот на Рома откри каде ќе одат Нанголан и Алисон

Канал5 - 14.06.2018

Претседателот на Рома, Џејмс Палота откри важни информации за иднината на Алисон и белгискиот играч од средниот ред Раџа Наинголан. Бизнисменот призна дека и двајцата ќе го напуштат клубот во летниот трансфер прозорец, споделувајќи ги имињата на ...

Готово: Реал се договори со новиот голман

Таратур - 14.06.2018

Како што пренесуваат шпанските медиуми Реал Мадрид беќе постигнал договор со голманот на Рома, Алсон Бекер. Голманот на бразилската репрезентација е моментално најбараниот голман на трансфер пазарот, но тој го избрал Реал Мадрид и веќе постигнал ...

Претседателот на Рома откри каде ќе одат Нанголан и Алисон

А1 On - 14.06.2018

Претседателот на Рома, Џејмс Палота откри важни информации за иднината на Алисон и белгискиот играч од средниот ред Раџа Наинголан. Бизнисменот призна дека и двајцата ќе го напуштат клубот во летниот трансфер прозорец, споделувајќи ги имињата на ...

Наинголан и Алисон и дефинитивно си заминуваат од Рома

Вечер - 14.06.2018

Претседателот на Рома, Џејмс Палота откри важни информации за иднината на Алисон и белгискиот играч од средниот ред Раџа Наинголан. Бизнисменот призна дека и двајцата ќе го напуштат клубот во летниот трансфер прозорец, споделувајќи ги имињата на ...